Kalnciema galerija NovikovaCeturtdien, 15. decembrī plkst.15.00 Kalnciema kvartāla galerijā notiks līdz šim nebijis notikums Latvijas fotomākslā – 29 talantīgu, gan atzītu, gan daudzsološu Latvijas fotogrāfu darbu izsole. Izsolē piedāvātos darbus būs iespējams aplūkot izstādē "Rādītprieks", kas Kalnciema kvartālā norisināsies no 1. līdz 15. decembrim.

Katrs fotogrāfs izstādīs tikai vienu darbu, un starp autoriem minami tādi Latvijas mākslas fotogrāfijas pīlāri kā Māra Brašmane un Andrejs Grants, no jaunākas paaudzes jāmin Aleksandrs Gronskis, kurš šogad World Press Photo konkursā ieguva 3. vietu un Alnis Stakle, kurš 2011. gadā Sony Pasaules Fotogrāfijas Balvā ieguva 1. vietu arhitektūras kategorijā un bija starp finālistiem Leica Oskar Barnack konkursā. Plašākai publikai pazīstami Jānis Deināts un Nils Vilnis. Ekstrēmi laikmetīgu fotogrāfiju pārstāvēs Ivars Grāvlejs un Romāns Korovins.

Izstādes iniciators ir fotogrāfs un fineArtPrint.lv īpašnieks Aivars Purmals, kurš ar šo izstādi grib dot iespēju parādīt fotogrāfijas, kas savādāk paliktu cietajos diskos un negatīvu mapēs. "Mūsdienu mākslas konjunktūra liek fotogrāfiem strādāt sērijās un projektos, tādējādi devalvējotvienas fotogrāfijas nozīmi. Tas daudziem māksliniekiem kļūst par šķērsli priecīgai spontatitātei -  fotografēt un dalīties ar to, kas vienkārši iekritis acīs un sirdī," saka Aivars Purmals, kurš ierosināja 28 saviem klientiem un draugiem katram izvēlēties vienu mīļu un svarīgu fotogrāfiju, kas neiederas nevienā projektā.

Divu nedēļu garumā izstādē "Rādītprieks" varēs aplūkot gan klasiski analogi kopētas fotogrāfijas, gan muzeja standartiem atbilstoši pigmenttintes izdrukas no fineArtPrint.lv. Tā kā ideja uzsver vienas fotogrāfijas nozīmi, katrs izsolei piedāvātais darbstiks izgatavots tikai vienā eksemplārā, atšķirībā no parastās mākslas foto tirgus prakses, kad fotogrāfija tiek pavairota 5 līdz 10 kopiju lielā laidienā. Izsolē visu fotogrāfiju sākumcena būs 29 lati. Jāatzīmē, ka vairāku dalībnieku darbu galerijas cenas ir simti un pat tūkstoši latu.

Izstādē piedalās:

Andrejs Grants, Andris Kozlovskis, Arnis Balčus, Anda Bankovska, Kārlis Bergs, Aija Bley, Evelīna Deičmane, Jānis Deināts, Ieva Epnere, Jeļena Glazova, Evita Goze, Elīna Ruka, Alnis Stakle, Iveta Vaivode, Ilze Vanaga, Nils Vilnis, Māra Brašmane, Kaspars Goba, Mārtiņš Grauds, Ivars Grāvlejs, Aleksandrs Gronskis, Imants Gross, Reinis Hofmanis, Romāns Korovins, Anna Novikova, Aivars Purmals, Ģirts Raģelis, Andrejs Strokins, Diāna Tamane.