Ingūna KalniņaŠī ir ne tikai Ingunas Kalniņas jubilejas izstāde, bet arī pirmā personālizstāde. To veidot pamudinājis Ingunas skolotājs, fotogrāfs Jānis Kreicbergs, teikdams: "Tev vajag savu - jubilejas izstādi un es tev palīdzēšu to uztaisīt". Lai arī paša skolotāja vairs nav šajā pasaulē, tomēr izstāde būs. Kā akcentē Inguna Kalniņa: "Par izstādi domājām jau divus gadus atpakaļ. Pagājušogad viņš teica, sāc kaut ko darīt un te pēkšņi, es palieku viena. Domāju nē, man ir pie tā jāpiestrādā un jānoved šī lieta līdz galam. Es esmu viņam apsolījusi, ka izstāde man būs, tātad viņa arī būs.

Jānis Kreicbergs man ir mācījis fotografēšanu. Tā kā viņam sieviešu tēma vienmēr ir bijusi vistuvākā, tad arī mani viņš vienmēr ir uz to virzījis. Sievietes būtība, sievietes forma, skaistums, arī sievietes ilgas un mīlestība. Tā nu es turpinu savos darbos šo sieviešu tēmu, kas mani arī visvairāk aizrauj. Daba mazāk, nereti it kā pielieku klāt, bet pamatā man tomēr patīk cilvēki.

Šajā izstādē būs skatāmas ap 40 fotogrāfijas, kuras tapušas pēdējo gadu laikā, un bez sievietes tēmas būs arī citas manu darbu sērijas: pazīstami cilvēki Latvijā, vīrieši, bērni, kā arī dabas motīvi. Visas šīs bildes apvienotas zem nosaukuma "Melnās un krāsainās", kuras būs melnbaltās, kuras krāsainās - nāciet, skatieties un vērtējiet!"

Inguna Kalniņa ir jūrmalniece. Fotostudijas "Aspazija" un Latvijas fotogrāfijas mākslas savienības FIAP biedre. Regulāri piedalās šo biedrību rīkotajās izstādēs ne tikai Latvijā, bet arī ārzemēs - Sanktpēterburgā/Krievija/, Šauļos, Paņevežā/Lietuva/, Macao/Ķīna/, HA NOI/Vjetnama/ u.c.

2012. gada Kultūras projektu konkursā iesniegtais izstādes projekts "Melnās un krāsainās" ieguva Jūrmalas pilsētas domes līdzfinansējumu. Par finansiālo atbalstu jāpateicas arī Jūrmalas Kultūras centram, SIA "Dukāts" un SIA "JRM projekts".

Ingunas Kalniņas fotoizstāde "Melnās un krāsainās" Jūrmalas pilsētas muzejā būs skatāma līdz 25. novembrim.