Baiba Krodzeniece sērija Līvijas tantes ikdienaNo 13. līdz 21. decembrim Andrejsalā notiks Kultūras koledžas studentu fotogrāfiju izstāde "Ceļš uz pasaules galu", tajā apkopoti jauno autoru projekti, kurus vieno pārdomas par apkārt esošā trauslumu un zūdamību.

Tuvojoties kārtējam datumam, kad mūsu pasaulei būtu jāaiziet bojā, sabiedrībā jūtams gan nervozs saspringums, apcerīgums un Armagedona gaidas, gan arī ironijas un humora pilna attieksme. Šajā izstādē iekļautas abas noskaņas – gan centieni izzināt sevi un pasauli, apzintoies savu laicīgumu un atkarību no dažādām globālām un personīgām norisēm, gan arī pasmaidīšana par populārajā kultūrā tik iecienīto apokalipses un post apokalipses tēmu.

Sērijas, eksperimenti, neierastu tehnoloģiju lietojums palīdz atklāt katra autora stāstu. Darbos notiek neparastu tiltu būvēšanas starp paaudzēm, kapsētu un tajās apbedītās varonības pētījums, psiholoģiski eksperimentiem ar portretiem u.c.

Anetes Skujas foto projektā "Gaidas " caur dienasgrāmatu stāstīts par cilvēka vispersoniskākajiem pārdzīvojumiem. Autore izmantojot savas vecmāmiņas dienasgrāmatu tekstus, cenšas radīt atkal-satikšanās ceļu un apzināties pati sevi kā veselumu.

Sintijas Viļumas fotogrāfiju sērija "Aizbēgušie" atklāj Mucenieku nometnes bēgļu ikdienu.

Intas Puriņas projekts „Sievietes = Vīrieši" ir stāsts par trīs ļoti apņēmīgām un stiprām sievietēm, kurām katrai ir savs dzīves stāsts un vēlmes, bet viņas apvieno nepieciešamība strādāt darbos, ar kuriem ir iespēja nopelnīt vairāk nekā ierastajās sieviešu profesijās.

Baibas Bucenieces fotogrāfiskais eksperiments "Portreti glaimo, portreti sāp" pēta cilvēku reakcijas uz fotogrāfijām, kurās redzami viņi paši. Dažādu autoru uzņemtās fotogrāfijas tiek vērtētas, komentētas un tajās meklēts cilvēka vispatiesākais attēls.

Artūra Kārkliņa sērija "Mēs nekarojam ar kritušajiem" runā par ētiskajām problēmām, kuras saistītas ar kritušo karavīru apbedījumiem. Autors uzskata: "Lai kādā armijā cilvēks ir dienējis, lai ko viņš pirms nāves darījis, kritušo peimiņa ir svēta lieta".

Santas Berļakovas fotogrāfiju sērijā "Jaunās identitātes" atklājas, ka jaunieši ir tikpat dažādi kā pieaugušie. Viņu skatījums uz dzīvi, domas, jaunības maksimālisms un lietas, kuras viņi īsti neatklāj nevienam, taču jebkurā vietā viņi ienes savu "Es".

Mārča Strazdiņa un Artūra Blomkalna veidotajā mobilogrāfijas (ar mobilajā telefonā iebūvēto fotokameru uzņemto attēlu) konkursā "Pieturvieta" rāda ikdienas dzīvi sabiedriskā transporta pieturā, tajā redzamo un sajūtamo.

Baibas Krodzinieces fotosērijā "Līvijas tantes ikdiena" var vērot pensionāres apņēmību un darba sparu. Viņa dzīvo katru dienu kā pēdējo, piepildot to ar patīkamiem cilvēkiem un nodarbēm.

Izstādes atklāšana notiks 13.decembrī 18:30 Andrejsalā (Andrejostas 4a), paredzētas performances un muzikālie priekšnesumi. Apmeklētājiem uz atklāšanu vēlams ierasties ar kabatas lukturīti, lai bez starpgadījumiem nokļūt izstāžu zālē.

Izstādes darba laiks no 13.-21.decembrim darbadienās no 10:00-19:00, brīvdienās no 12:00-16:00.

Vairāk informācijas:

http://www.draugiem.lv/cupg/

https://www.facebook.com/PasaulesGals

Atbalstītaji:

www.rl.lv

www.e-xo.lv

baiba bueniece eksperiments portreti galimo portreti saap

Ieskats izstades darbos