"Laimes lietus" Valdis BraunsSvinot savu 20. dzimšanas dienu un vienlaikus cenšoties ar fotomākslu iepazīstināt pēc iespējas plašāku auditoriju, Latvijas Fotogrāfijas muzejs uzsāk ceļojošo izstādi "No muzeja krājuma".

No 7. līdz 16. maijam izstāde būs apskatāma tirdzniecības centrā "Spice" un no 22. – 30. maijam "Galerijā Centrs" un tā turpinās ceļojumu visa jubilejas gada laikā.

Izstādē apskatāmas 26 autoru darbu kopijas un tā ir tikai neliela daļa no muzeja 41 tūkstoti lielā krājuma, kas katru gadu papildinās ar vismaz 2000 priekšmetiem. Izstādē iekļauto darbu autori ir daži no izcilākajiem Latvijas fotomāksliniekiem, kuru fotogrāfijas atrodas Latvijas muzeja krājumā: A. Āķis, A. Šmulders, A. Grants, A. Adams, A. Antums- Jansons, Z. Bilzonis, M. Brašmane, V. Brauns, B. Alsiņš, J. Deinats, E. Spuris, J. Gleizds, I. Grāvlejs, G. Binde, G. Birkmanis, H. Hofmane, I. Apkalns, I. Ruka, J. Krieviņš, L. Balodis, L. Tugaļevs, M. Lielause, V. Mihailovskis, A. Sļusarevs, U. Alberts, V. Kleins.

Iekļauta ir arī plaši pazīstamā ASV fotogrāfa Ansela Adamsa darba kopija, kuras oriģināls (tiek glabāts Latvijas Fotogrāfijas muzejā). Lai iepazīstinātu pēc iespējas plašāku auditoriju ar fotomākslu Latvijā, izcilākajiem fotogrāfiem un Latvijas Fotogrāfijas muzeja darbību, muzejs cer arī turpmāk sabiedriskās vietās veidot līdzīgas izstādes.

Latvijas Fotogrāfijas muzejs ir Rīgas Vēstures un kuģniecības muzeja filiāle un kopš tā dibināšanas 1993. gada 18. maija atrodas Vecrīgā, Mārstaļu ielā 8, senā tirgotāju ēkā, kas saglabājusies no 16. gadsimta. Šis ir vienīgais fotogrāfijas nozarei veltītais muzejs Latvijā. Pēdējos gados muzejs ir uzsācis ievērojamas pārmaiņas, tai skaitā izveidojis laikmetīgu grafisko identitāti un jaunu mājaslapu. Ir daudz strādāts pie krājuma darba uzlabošanas un krājuma priekšmetu reģistrēšanas un digitalizēšanas.

Jau kopš dibināšanas muzejā regulāri tiek rīkotas latviešu un ārzemju fotogrāfu, kā arī krājuma kolekciju izstādes. Ik gadu tiek izsludināts izstāžu konkurss, kuram pieteiktos darbus vērtē kompetenta un fotogrāfijas nozarē atzīta žūrija, kā arī tiek uzaicināti jau atzīti pašmāju un ārzemju fotogrāfi.

IZSTĀDE TAPUSI PATEICOTIES RĪGAS DOMES IZGLĪTĪBAS KULTŪRAS UN SPORTA DEPARTAMENTA, T/C SPICES, GALERIJA CENTRS, SIA "BALTIJAS FOTO SERVISS" UN DIZAINA STUDIJAS "PIECI EZERI" ATBALSTAM