Arnis Balčus "Uzvaras parks"No 2014. gada 7. augusta līdz 13. septembrim Mūkusalas Mākslas salona Mazajā zālē skatāma Arņa Balčus personālizstāde „Uzvaras parks". Balčus jaunāko darbu sērija balansē uz dokumentalitātes un fikcijas robežas, veidojot kritisku vizuālo mozaīku par Latvijas vēsturi un sabiedrību.

"Fotogrāfijās attēlotais Rīgas atbrīvotāju piemineklis latviešiem patlaban kalpo par traumas simbolu. Balčus gan uzvedina uz domu, ka šī trauma ir tikai simptoms, bet nemiera cēlonis ir jāmeklē neapzinātajā," fotogrāfa darbus komentē komunikācijas eksperts Sergejs Kruks. "Falliskie priekšmeti, kara atmiņas, asins sarkanais un seksualitāte nepārprotami aicina uz psihoanalītisku interpretāciju. Pirmsedipālā bērna uztverē tēva un mātes dzimumakts tik tiešām ir agresijas akts. Šajās fotogrāfijās divi sniegbaltie halāti un sakārtotās gultas liecina par nodomu tīrību. Vajadzība pēc Cita ir atzīta. Fantāzija ceļ trauksmi, tēlojot briesmas, kuras var radīt šīs attiecības. Tāpēc atzīšanai tūlīt seko padzīšana, Cits tiek padarīts par "Alien"."

Arnis Balčus (1978) strādā ar fotogrāfiju un video, savos darbos apskatot postpadomju problemātiku un to nospiedumus Latvijas dzīves telpā. Viņam bijušas personālizstādes Londonā, Glāzgovā, Berlīnē, Kopenhāgenā, Rīgā un citviet, bet darbi publicēti tādos žurnālos, kā Achtung Mode, Dazed & Confused un The New Yorker. Balčus fotosērija "Amnēzija" iekļauta "ABLV bankas" Laikmetīgās mākslas kolekcijā, viņa fotogrāfijas atrodas privātkolekcijās Vācijā, Lielbritānijā, ASV un citviet. Fotogrāfijai veltīta portāla Foto Kvartāls galvenais redaktors.

Arņa Balčus personālizstāde "Uzvaras parks" norisinās izstāde „Latvieši. Mīti un konteksti" ietvaros, kura apskata latviskās identitātes jēdzienus un uzsver to saistību ar mainīgo vēsturi un atvērto nākotni. Izstādes kuratore: Līga Lindenbauma.

Arņa Balčus izstādi "Uzvaras parks" atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, EiroAWK, Foto Kvartāls

Ieeja bezmaksas

Publicitātes attēls:

Arnis Balčus no sērijas „Uzvaras parks", 2012, tintes izdruka, 96 x 120 cm. Autora īpašums

Mūksalas Mākslas salona adrese:

Mūkusalas iela 42, Rīga, LV-1004

+ 371 28640886; Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

www.mmsalons.lv; https://www.facebook.com/mmsalons

Mūksalas Mākslas salona darba laiki:

No otrdienas līdz piektdienai: 12:00 – 18:00

Sestdien: 11:00 – 16:00

Svētdienās, pirmdienās – slēgts