RCB Justine2016. gada 9. septembrī plkst. 17.30 Rīgas Centrālās bibliotēkas izstāžu zālē (Brīvības ielā 49/53, 2. stāvā) tiks atklāta mākslinieces Justine Luce un fotogrāfa Leonid Tugalev izstāde „JUSTINE & JUSTĪNE”. Izstāde būs rezultāts daudzu gadu ilgušiem mākslinieces eksperimentiem laikmetīgajā mākslā, glezniecībā, zīmējumos, grafikās un fotogrāfijās. Studiju gados gan Latvijā, gan ārzemēs māksliniece izkopusi savu radošo rokrakstu, kas šai gadījumā fokusējas uz mākslinieka – modeļa dilemmu. Izstādē būs apskatāmi mākslinieces pašportreti, kuri ir atveidoti grafikās. Speciālo tehniku savai mākslai autore ir atklājusi un izkopusi, mācoties Venēcijas Mākslas Akadēmijas (Accademia di Belle Arti di Venezia) Grafikas nodaļā pie profesora Jakopo Abis (Jacopo Abis).
Ievērojamu izstādes daļu veido fotogrāfa Leonīda Tugaļeva divpadsmit mākslinieces portreti. Fotogrāfs izvirzījis konceptuāli sarežģītu uzdevumu tvert modeli, kas nemainās, tverot iekšējās pasaules nianses. Vai robustā kamera to spēj un spēj ietvert melnbaltos tēlos visu personības krāsu spektru? Lai arī fotografēšanas jomā ir zināma plaša vēsture, tomēr joprojām arī laikmetīgajā fotogrāfijā tiek meklēta nevis tikai mimēze, bet arī konkrētās fotogrāfijas raksturs un izteiksme.
Viens un tas pats cilvēks ir redzams visos sešpadsmit izstādes darbos, tomēr katrs mākslas darbs izsaka citas emocijas. Lomu spēle māksliniekam topot par modeli un atkal no modeļa topot par mākslinieku, padara šos darbus rotaļīgus, kaut arī skartā emociju gamma ne vienmēr ir viegla. Šie mākslas darbi var būt par iekšējās refleksijas piemēriem, tomēr tie var uzdot jautājumus arī daudz plašākā mērogā, piemēram, par eksistenciālismu dzīvē, minimālismu un maksimālismu, norisēm pasaulē. Tas, cik liels ir šis mērogs, atkarīgs vien no skatītāja iztēles un domas lidojuma.
Izstāde no 5. septembra līdz 27. septembrim būs skatāma darbdienās 09.00 - 20.00, sestdienās 10.00 - 17.00. Ieeja brīva
Mākslinieki: Justīne Lūce, Leonīds Tugaļevs.
Kontaktinformācija bibliotēkā 67037124