Deinats Minskas plakātsNo 14. oktobra līdz 5. novembrim Minskā būs apskatāma Latvijas Fotogrāfijas muzeja organizētā Jāņa Deinata izstāde "Pasaules mala". Atklāšanas pasākums notiks 14. oktobrī plkst. 18.00 Baltkrievijas Laikmetīgās mākslas centrā (Minska, Ņekrasova iela 3).
Izstādē "Pasaules mala" būs redzami vairāki tematiskie cikli, kas būs ietverti 45 fotogrāfijās. Mākslas zinātnieks Ivars Runkovskis raksta: "Jānis Deinats domā fotogrāfiju ciklos, sērijās. Viņš ir sērijveida fotogrāfs. Nosacīti tie ir cikli II (Ziema), XI (Asfalts), Pasaules mala, Ainas. Tā ir sērijveida domāšana – tuvoties tam, ko nevar nofotografēt. To var darīt bezgalīgi, izmantojot dažādus ceļus." Šoreiz izstāde "Pasaules mala" priecēs Minskas iedzīvotājus un viesus Baltkrievijas Laikmetīgās mākslas centrā.
"Cilvēka figūriņas Jāņa Deinata "fotogleznās" ir it kā ikdienišķas, bet reizē, zaudējušas "pamatu zem kājām", izmaina savas proporcijas realitātē un stāsta par kaut kādu smeldzīgu atsvešinātības pasauli," piebilst Ivars Runkovskis.
Jānis Deinats dzimis 1961. gadā Rīgā, Latvijā, PSRS. Viņš ir pabeidzis Jāzepa Vītola Latvijas Valsts konservatorijas Kultūras un mākslas zinātņu fakultātes Teātra nodaļu. No 1986. gada darbojies teātrī studijā Nr. 8, bijis fotogrāfs žurnālā "Parks", pēc tam strādājis kā neatkarīgais fotogrāfs. Kopš 1997. gada darbojas fotogrāfu apvienībā "Fotocentrs", viņa darbi tiek publicēti Latvijas laikrakstos un žurnālos, mākslas grāmatās un katalogos. Viņš veido Latvijas kultūras, mākslas, biznesa un politiskās elites portretus. Jaunākās personālizstādes: "Cilvēki muzejā" (izstādīta 2003. gadā Mākslas muzejā, Rīgā), II (2009. gadā Rīgas mākslas telpā), VII (2011. gadā Kalnciema kvartālā, Rīgā), II / IV (2011. gadā Cēsu mākslas festivālā), Ainas/XI (Latvijas Fotogrāfijas muzejā, Rīgā, 2014), Ainas (Starptautiskā fotogrāfijas festivālā PhotoVisa, Krasnodarā, 2014), Ainas II (Pasaules mala) (Rīgas Fotomēnesis, Rīgā, 2015).
VĒLAMIES IZTEIKT PATEICĪBU LATVIJAS KULTŪRKAPITĀLA FONDAM, LATVIJAS VĒSTNIECĪBAI BALTKRIEVIJĀ, OLAINFARM.