Joachim Schmid no sērijas "Estrelas amadas Mīlas zvaigznes" 2013Ceturtdien, 30. jūlijā, plkst. 18:00 Latvijas Fotogrāfijas muzejs un Rīgas Fotogrāfijas biennāle 2020 ielūdz uz sarunu un izstādes „Wunderkammer” (“Brīnumistaba”) apskati kopā ar tās kuratori Šeldu Puķīti. Maksa par ieeju 1,50 eiro (izstādes ieejas cena). Pasākums notiks latviešu valodā.
No 24. jūlija Latvijas Fotogrāfijas muzeja izstāžu zālēs skatāma Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2020 starptautiska grupas izstāde „Wunderkammer” (“Brīnumistaba”), kurā piedalās Andress Galeano (Andrés Galeano, ES), Flo Kasearu (EE), Margita Lehmusa (Margit Lõhmus, EE), Visvalds Morkevičs (Visvaldas Morkevičius, LT), Jānuss Samma (Jaanus Samma, EE), Joahims Šmits (Joachim Schmid, DE), Īu Susiraja (Iiu Susiraja, FI), Diāna Tamane (LV/EE), Rvīns Varde (LV).
Iedvesmojoties no ziņkārības kabineta tradīcijas, kas savu uzplaukumu piedzīvoja 16. gadsimtā, starptautiskā grupas izstāde “Wunderkammer” pievēršas kolekcionēšanas fenomenam mūsdienu mākslinieku radošajā darbībā. Izstādes ideja radusies, atsaucoties uz biennāles šā gada tematisko fokusu – realitātes arheoloģiju, kas aicina, pētot dažādus pagātnes slāņus, pievērsties arī mūsdienu digitālā mantojuma perspektīvai. Ziņkārības kabineti bija neatņemama augstmaņu un aristokrātu dzīves sastāvdaļa, kuros viņi nereti uzglabāja dažādus retus vai savdabīgus priekšmetus, izstādot un izrādot tos saviem viesiem. Kolekcionēšana, ietverot sevī domu par pasauli kā dažādu stāstu, zināšanu un brīnumainu objektu apvienojošu visumu, dažādos laikos kalpojusi par iedvesmas avotu arī māksliniekiem, dodot iespēju radīt individuālas, vizionāras un nenoliedzami skaistas mikropasaules.
"Izstāde kopumā tiek veidota kā tāda krievu lelle [matrjoška], mākslinieku darbiem ietverot arī citu cilvēku veidotus darbus, kamēr izstādes darbi kļūst par daļu no muzeja kolekcijas, bet muzejs - par kuratora veidotu ziņkārību kabinetu, ko izrādīt saviem viesiem." Šelda Puķīte
Pasākuma laikā tiks fotografēts.
Uzmanību! Pasākums tiks organizēts ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai. Cilvēku skaits pasākumā ierobežots, lai rezervētu dalību, lūdzu, sazināties ar Latvijas Fotogrāfijas muzeju, rakstot uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..