© Jānis Paļulis, Nacionālās balvas ieguvējs, Sony Pasaules fotogrāfijas balva 2021Pasaules Fotogrāfijas organizācija un Sony pārstāvniecība Latvijā sveic Jāni Paļuli ar panākumiem prestižajā fotogrāfijas konkursā, iegūstot Nacionālo balvu. Jāņa fotogrāfiju "Mirdzošā sēne" žūrija novērtēja kā labāko no 440 latviešu fotogrāfu attēliem konkursa Brīvajā kategorijā, no kuras atlasīti uzvarētāji Nacionālajām balvām.
Jānis Paļulis ar fotografēšanu nodarbojas vairāk nekā 10 gadus, lielākoties strādājot ar macro, dabas, ainavu, kāzu un mākslas foto. Atzinību guvušais attēls uzņemts Bauskas pusē pagājušā gada augustā, iemūžinot gaismas spēli mežā ap saulrieta laiku. Fotogrāfija veidota gaismas zīmēšanas (light painting) tehnoloģijā. Runājot par uzvaru, viņš saka: "Pirms pieciem gadiem, kad man bija tikai 22 gadi, es pirmo reizi saņēmu šo balvu. Tas bija ne tikai pagodinājums, bet arī dzinulis turpināt attīstīt savu talantu. Es guvu apliecinājumu pats sev, ka varu būt fotogrāfs, un fotografēšana ir kļuvusi par manu pamatnodarbošanos. Es esmu ļoti priecīgs un gandarīts par atkārtotu panākumu starptautiskā mērogā. Tas motivē tiekties uz izcilību.”
Konkursa Nacionālā balva (The National Awards program) ir Pasaules Fotogrāfijas organizācijas un Sony iniciatīva nolūkā atbalstīt vietējās fotogrāfu kopienas visā pasaulē – šogad konkursā tika iesūtīti darbi no 53 valstīm. Šogad Sony World Photography Awards konkursā tika iesniegti vairāk nekā 330 000 darbi, un vairāk nekā 165 000 no iesniegtajām fotogrāfijām iekļāvās Brīvajā kategorijā.
Visu EU Nacionālo balvu ieguvēju darbi apskatei pieejami šeit.
Šogad Nacionālo balvu žūrijā Baltijas valstis pārstāvēja fotogrāfi Mārcis Baltskars, Kaupo Kikkas un Danas Macijauskas.
“Šis ir viens no pasaules lielākajiem un atvērtākajiem fotokonkursiem. Dalība ir bez maksas, tāpēc talanti pat ar ļoti ierobežotu budžetu var parādīt savus darbus. Atlasot attēlus, es vērtēju stāstu un izpildījumu. Lai uzkavētos pie fotogrāfijas, tai ir jābūt interesantai – jāsajūt attēla vēstījums. Vēlos iedrošināt ikvienu fotogrāfu meklēt saistošas tēmas visa gada garumā un iesniegt savus darbus konkursam. Apsveicam uzvarētājus, jūsu darbs tiek novērtēts!” Danas Macijauskas, Sony vēstnesis un konkursa žūrijas loceklis.
Sony World Photography Awards 2021 studentu, jauniešu, brīvās un profesionālās konkursa kategorijas uzvarētāji tiks paziņoti 2021. gada 15. aprīlī, izmantojot Pasaules Fotogrāfijas organizācijas digitālās un video platformas. Lai iegūtu plašāku informāciju, lūdzu, apmeklējiet vietni www.worldlphoto.org