Pirmdien, 20.oktobrī, no plkst.10.30 līdz 18:00 k/t "Rīga" notiks izglītības projekta "ALFA.FOTO.LAB" pirmā lekciju programma "Portfolio. Izstrāde un pielietojums". Projekts "ALFA.FOTO.LAB" sniegs iespēju Latvijas profesionālās un augstākās izglītības iestāžu studentiem, kuri apgūst fotogrāfiju, un nozares speciālistiem papildināt zināšanas fotogrāfijas jomā, piedāvājot tematiskas lekcijas.

Izglītības projekts "ALFA.FOTO.LAB" piedāvā pirmo lekciju programmu "Portfolio. Izstrāde un pielietojums", kas paver alternatīvu skatījumu un papildus izglītošanās iespējas studentiem, kuri apgūst fotogrāfiju Latvijas profesionālās un augstākās izglītības iestādēs. Izglītības projekta ietvaros paredzēts organizēt seminārus, meistarklases, portfolio skates, izstādes. Izglītojošie pasākumi paredzēti reizi pusgadā, kas būs kā papildus aktivitāte jau esošajai mācību pamatprogrammai.

"ALFA.FOTO.LAB" pirmās lekciju programmas tēmas "Portfolio. Izstrāde un pielietojums" izvēle ir likumsakarīga, jo portfolio jaunajam fotogrāfam iezīmē sākumu, lai sevi pieteiktu un prezentētu darba (preses izdevumi, foto, reklāmas, dizaina aģentūras utt.) un mākslas tirgum (galerijas, muzeji, mākslas kuratori utt.).

Lekcijas vadīs fotogrāfijas nozares profesionāļi: par portfolio izstrādi un attēlu atlasi lekcijas piedāvās fotogrāfi un fotogrāfijas pedagogi Aleksandrs Gronskis (Krievija) un Alnis Stakle (Latvija), par portfolio nozīmi mākslas tirgū dalīsies pieredzē kuratore Inese Baranovska (Latvija). Noslēgumā būs iespēja tikties un redzēt Lietuvas fotogrāfa Romualdas Požerskis retrospektīvu sēriju pārskatu.
Detalizētāku projekta "ALFA.FOTO.LAB" lekciju programmas "Portfolio. Izstrāde un pielietojums" aprakstu un lektoru biogrāfijas skatīt pievienotajā dokumentā.

Izglītības projekta forma - regulāri izglītojoši pasākumi reizi pusgadā - radīs teicamus apstākļus ne tikai studentiem apgūt fotogrāfiju pēc augstiem mūsdienu izglītības standartiem un veicinās savstarpēju dialogu un radošu domu apmaiņu jauno fotogrāfu un profesionāļu vidū, bet arī rosinās startēģiskāk diskutēt par fotogrāfijas izglītības perspektīvām Latvijā. Tikšanās laikā savas jomas profesionāļiem gan vietējiem, gan ārvalstu būs iespējas dalīties pieredzē un uzsākt sadarbības projektus.

"ALFA.FOTO.LAB" organizē Lamatas un slazdi un biedrība ISSP, sadarbojoties ar Sony pārstāvniecību Baltijas valstīs, k/t "Rīga", Laikmetīgās mākslas centru, žurnālu "Foto Kvartāls". Projekta idejas pirmsākumi ir rodami 2008.gada pavasarī notikušajās Sony Alfa praktiskajās nodarbībās, kuras notika Latvijas profesionālās un augstākās izglītības iestādēs, un kuru noslēguma pasākuma laikā k/t "Rīga" pirmo reizi tikās šo mācību iestāžu pasniedzēji un studenti, kuri uzsvēra šādu tikšanos nepieciešamību un vēlmi turpināt sadarbību. Katra mācību iestāde saņēma lietošanā Sony Alfa 700 kameru.

Sīkāka informācija par lekciju programmu pa tālruni 2 9434935 vai sūtot epastu uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..