Šī gada martā aprit 20 gadi, kopš Rīgā darbojas interešu izglītības Tehniskās Jaunrades nams "ANNAS2". Tieši Jaunrades nams ir vieta, kur mājo tādi Latvijā un ārvalstīs atpazīstami pasākumi kā Starptautiskais īsfilmu festivāls 2ANNAS, konkurss "Superpuika", ikgadējie svētki Annas ielā, Bērnu zinātnes centrs "Tehnoannas pagrabi".

Starptautiskais īsfilmu festivāls 2ANNAs aizsākās 1996. gadā, kad Tehniskās Jaunrades nama filmu studijā tika sarīkota pirmā jauno latviešu kino veidotāju filmu skate. Pēdējo četru gadu laikā festivāls kļuvis par Latvijā un ārvalstīs atpazīstamu kino notikumu jauno filmu veidotāju vidū. Arī šodien festivāls un citas ar to saistītās aktivitātes (Komūna U35, festivāls Moving Baltic Sea) tiek organizēti ciešā sadarbībā ar Tehniskās Jaunrades namu (vairāk www.2annas.lv).

Bērnu zinātnes centrā apskatāma unikāla ekspozīcija - planetārijs, optiskas ilūzijas, greizie spoguļi, māja bez sienām, kustīgas rotaļlietas, kaleidoskopi un citi brīnumi, kas iegūti un izveidoti sadarbībās ar Zinātnes centriem citur Eiropā. (vairāk www.pagrabi.lv)

Tehniskās Jaunrades nama organizētais konkurss "Superpuika" nu jau 18 gadus pulcē veiklākos, gudrākos un prasmīgākos Latvijas zēnus vecumā no 12 - 13 gadiem, dodot iespēju dalībniekiem parādīt zināšanas, spēkus, veiklību, izdomu, atklāt savus talantus, pierādīt sevi arī ekstremālās situācijās.

Svētki Annas ielā ikgadus septembrī pulcē Rīgas bērnus un jauniešus, ielas garumā un namā piedāvājot dažādas izklaides, paraugdemonstrējumus, antīkās tehnikas demonstrējumus, lidojošo priekšmetu darbnīcas un citas atrakcijas.

Tehniskās Jaunrades namā dažādu jomu profesionāļu vadībā iespējams kvalitatīvi apgūt pamatus un padziļinātas zināšanas visdažādākajās meistardarbnīcās - filmu un foto studijās, lidmodelismā, medicīnā, astronomijā, mūzikā, teātrī, animācijā, persiešu valodā, keramikā, galdniecībā, aerobikā, informātikā, elektronikā, korda automodelismā, zīmēšanās, mākslas terapijā u.c. Pedagogi ar studentiem strādā individuāli, programmas piemērotas dažāda vecuma un interešu bērniem un jauniešiem.

Namā savas profesionālās iemaņas un intereses atraduši un attīstījuši šodien Latvijā daudzi pazīstami radošo un tehnisko profesiju pārstāvji - modes mākslinieki, producenti, foto un kino mākslinieki, arhitekti, inženieri, ārvalstīs studējoši avio speciālisti (fotogrāfs Andrejs Grants, kino režisors Kārlis Vītols u.c.).

Tehniskās Jaunrades nams "ANNAS2" ir atpazīstams arī pasaules mērogā - uz šejieni praksi un pieredzi brauc meklēt ārvalstu pedagogi, studenti un interešu izglītības pārstāvji. Tāpat arī nama audzēkņi piedalās starptautiskos augsta līmeņa turnīros, sacensībās un konkursos. Kopš 2005. gada TJN ir iestājies Eiropas Bērnu un jauniešu brīvā laika iestāžu asociācijā (EAICY).

TJN "ANNAS 2" dzimšanas dienas svinības kopā ar vakara vadītāju Robertu Gobziņu notiks 26. martā pl.16.00 Annas ielā 2. Mediju pārstāvji ir laipni aicināti uz svinībām, iepriekš piesakoties pa tālruni 67374093