Rīgas Fotomēnesis 2014Turpinās akcija iRIGA, kuras ietvaros visa gada garumā galvaspilsētas iedzīvotāji tiek aicināti reizi mēnesī iesūtīt fotogrāfijas par dažādām tēmām, otrā tēma – Neparastie rīdzinieki.

Sākot ar cilvēkiem, kurus var pamanīt pūlī un beidzot ar tiem, kurus raksturo neparasta nodarbošanās. Vai tā būtu fotogrāfija ar draugiem, ģimeni vai svešiem garāmgājējiem – tava fotogrāfija var tikt iekļauta iRIGA izlasē, ja vien tā vēsta kādu neparastu stāstu vai interesantā veidā iemūžina ikdienišķo.

iRIGA tēmas tiks izziņotas masu medijos reizi mēnesī un akcijas rīkotāji dalībnieku iesūtītos foto gaidīs visa mēneša garumā. Bildes var uzņemt gan ar profesionālu tehniku, gan mobilo tālruni – kas nu kuram pie rokas. Fotogrāfiju par otro tēmu var pieteikt konkursam pavisam vienkārši – līdz 31. martam pievienojot to šim notikumam speciāli radītajai Flickr grupai http://www.flickr.com/groups/iriga-2.

Fotogrāfijai ir jābūt uzņemtai 2013. gadā un attēlu jāiesūta maksimālajā rezolūcijā. Vienas tēmas ietvaros drīkst iesūtīt ne vairāk par 10 fotogrāfijām. Vairāk informācijas par iRIGA: http://fotokvartals.lv/2013/01/28/piedalies-iriga.

Labākie darbi tiks iekļauti Rīgas Fotomēnesis 2014 izstādē iRIGA, kura norisināsies 2014. gada maijā Eiropas Kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros. Tiek plānots iRIGA izdot arī grāmatas formātā. Aktīvāko un interesantāko darbu autorus gaida vērtīgas pārsteiguma balvas.

Rīgas Fotomēnesis 2014 rīko biedrība Rīgas fotomēnesis - fotogrāfs un FK redaktors Arnis Balčus, māksliniece un kuratore Inga Brūvere, mākslas zinātniece Aiga Dzalbe un diplomāts un fotogrāfs Imants Gross, sadarbībā ar nodibinājumu Rīga 2014. Tas būs pirmais vērienīgais fotogrāfijas festivāls galvaspilsētā, kas notiks 2014. gada maija mēnesī dažādās vietās Rīgas pilsētā, kura laikā norisināsies izstādes, semināri, lekcijas un citas aktivitātes.