plakats FDOFotogrāfijas seminārs "Egona Spura ceļš" šogad notiks 31.oktobrī, Ogres Mūzikas skolā Brīvības ielā 50, plkst,13.00. Seminārs jau septīto gadu tiek rīkots par godu izcilam Latvijas fotogrāfam Egonam Spurim (1931-1990). Apliecinājums viņa darbu kvalitātei ir fotogrāfiju sērijas „Rīga. Proletāriešu rajoni. 19.gs.beigas – 20.gs.sākums” iekļaušana Latvijas Kultūras kanonā. Egons Spuris ir ne tikai fotogrāfs, bet arī spilgta personība, atvērts radošiem meklējumiem. Viņš atbalstīja topošos talantus un aktīvi interesējās par to, kas notiek Latvijas un citu valstu fotogrāfijā. Tāpēc par tradīciju ir kļuvusi trīs Baltijas valstu foto meistaru uzstāšanās semināra pirmajā daļā. Šogad tie būs: Imants Gross (Latvija), Gintaras Česonis (Lietuva) un Fabian Weiss (Igaunija, Vācija). Otrajā daļā savus darbus rādīs Ēriks Biters, Maksims Gončarovs (Krievija),Kristaps Kalns, Jānis Mednis, Edijs Pālens, Dace Voitkeviča u.c.
Semināra idejas autori ir fotogrāfa laikabiedri Inta Ruka, Vitauts Mihalovskis un Andrejs Grants. Pasākuma notiek Ogrē, jo E.Spuris no 1975. līdz 1989.gadam bija foto studijas "Ogre" mākslinieciskais vadītājs. Semināru visus šos gadus atbalsta foto klubs "Ogre" un Ogres novada pašvaldība.
Seminārs "Egona Spura ceļš" ir ieguvis savu pastāvīgu auditoriju un vietu Latvijas fotogrāfijas dzīvē. Tas regulāri pulcē dažādu paaudžu un interešu fotogrāfu no visas Latvijas.
Septiņu gadu laikā seminārā piedalījušies starptautiski atzīti fotogrāfi, to vidū Gunārs Binde, Andrejs Grants, Gvido Kajons, Alnis Stakle, Arnis Balčus, Ivars Austers, Aleksandrs Gronskis, Valts Kleins, Māra Brašmane, Ieva Epnere, Aivars Liepiņš, Uldis Balga, Leonīds Tugaļevs, Valdis Brauns, Vitauts Stanjonis (Lietuva), Romualds Požerskis (Lietuva), Mindaugas Kavaljauskas (Lietuva), Kaupo Kikkas (Igaunija), Birgita Pūve (Igaunija) un daudzi citi.
Semināru "Egona Spura ceļš" organizē foto klubs "Ogre", atbalsta Ogres novada pašvaldība un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Programma
2015.gada 31.oktobris
Ogres Mūzikas skola, Brīvības iela 50, Ogre

11.00 Gvido Kajona izstādes "Ievērojamu cilvēku dzīve" atklāšana Ogres Mākslas skolā, Brīvības ielā 11
13.00 Semināra atklāšana
13.10 Gintaras Česonis (Lietuva)
13.50 Fabian Weiss (Vācija, Igaunija)
14.30 Imants Gross (Latvija)
15.10 Pārtraukums
15.45 Kristaps Kalns
16.00 Maksims Gončarovs (Krievija)
16.15 Ēriks Biters
16.30 Jānis Mednis
16.45 Dace Voitkeviča
17.00 Edijs Pālens
17.15 Pleskavas viesu prezentācija
17.30 Diskusija un fotogrāfu sarunas
Aicinām apmeklēt Foto dienu izstādes Ogres Kultūras centrā (Brīvības iela 15), Ogres Vēstures un Mākslas muzejā (Brīvības iela 15) un Ogres Mūzikas skolā (Brīvības ielā 50)
Organizē : Foto klubs "Ogre"
Atbalsta: Ogres Novada Pašvaldība, Valsts Kultūrkapitāla Fonds