Nikon D5000Nikon korporācija un tās prezidents Mičio Karija (Michio Kariya) ir lepni paziņot, ka Vācijas Design Zentrum Nordrhein Westfalen ir piešķīruši apbalvojumu "Red Dot: Produkta dizains 2010" COOLPIX S1000pj digitālajai kompaktkamerai un D5000 digitālālajai-SLR kamerai.
"Red Dot apbalvojums: Produkta dizains" ir pasaules klases apbalvojums, ko pasniedz pēdējos divos gados izlaistiem produktiem, kas uzrāda pārākumu dizaina ziņā kopumā deviņos aspektos, ieskaitot inovāciju, funkcionalitāti, ergonomiku, ekoloģiju un izturību.
Kopumā "Red Dot apbalvojuma: Produkta dizains 2010" konkursā piedalījās 4252 produkti no 57 valstīm, un tajā tika atlasīti abi Nikon produkti.

Uzvarētāji būs apskatāmi no 2010.gada 6.jūlija līdz 1.augustam izstādē "Dizains uz skatuves - Red Dot godalgas uzvarētāji: Produkta dizains 2010" Pasaules kultūras mantojumā esošajā objektā Zeche Zollverein, Esenē, Vācijā.
Sīkāku informāciju par "Red Dot dizaina balvu" var skatīt tīmekļa vietnē
URL: http://en.red-dot.org/design.html

Nikon COOLPIX S1000pj fotokamera

COOLPIX S1000pj fotokamerā (pieejama no 2009. gada oktobra) ir iebūvēta 12,1 miljonu pikseļu matrica, NIKKOR objektīvs ar 5x optisko palielinājumu. Tā ir pasaulē pirmā* digitālā kompaktkamera ar iebūvētu projektoru. Šī fotokamera sniedz augstāko kvalitāti, ko atbalsta augstas gaismas jūtības sensors un iebūvēta rokas pret-trīcēšanas funkcija. COOLPIX S1000pj fotokamera ir kļuvusi ļoti populāra, jo spēj acumirklī uz sienas attēlot uzņemtos attēlus, kurus kopīgi vērot ar ģimeni vai draugiem.

*Starp visām digitālajām fotokamerām (Nikon pētījums 2010. gada 30.martā)

Nikon D5000 fotokamera

D5000 (pieejama no 2009. gada maija) ir Nikon DX-formāta digitālā-SLR kamera ar 12,3 miljonu pikseļu CMOS attēla sensoru. Šī ir pirmā Nikon digitalā SLR kamera ar tiešā skata režīmu, ar maināma leņķa LCD monitoru, kas nodrošina ērtu fotografēšanu no jebkura leņķa. Tāpat fotokamerā ir D-Movie režīms, kas ļauj uzņemt augstas precizitātes D-movie video klipus ar skaņu. Turklāt, 19 sižetu režīmi palīdz ātri notvert attēlus, precīzi atveidojot ainas.
Ar uzlabotām funkcijām aprīkoto D5000 fotokameru augsti novērtē lietotāji, kas iegādājušies savu pirmo SLR fotokameru, tāpat tie, kas ir pārgājuši uz augstāku līmeni no iepriekš izmantotās kompaktkameras.