TIPA balvasNikon Europe paziņoja par divu prestižu TIPA (Tehnisko Fotouzņēmumu Preses Apvienības) balvu saņemšanu, kas piešķirtas D7000 kā labākajai modernizētajai spoguļkamerai un COOLPIX P300 kā labākajam modelim plaša pielietojuma kompakto fotokameru grupā.

TIPA ir Eiropas vadošā tehnisko fotouzņēmumu preses apvienība. TIPA godalgas izvēlas 29 Eiropas vadošie foto žurnāli 13 valstīs, un tās tiek piešķirtas izstrādājumiem, ko žūrija atzinusi par savā kategorijā labākajiem, pamatojoties uz vispārējo kvalitāti, veiktspēju un lietotājam sniegtajām priekšrocībām.

Nikon Europe ražošanas menedžeris Džordi Brinkmans (Jordi Brinkman) atklāj: "Mūs patiesi iepriecina, ka D7000 seko D90 pēdās, kas šo balvu saņēma 2009. gadā. Mēs vienmēr cenšamies piedāvāt saviem pieredzes bagātajiem spoguļkameru lietotājiem vadošās tehnoloģijas, kas ļauj kaislīgiem fotomāksliniekiem realizēt radošo potenciālu. Īpaši priecē tas, ka TIPA organizācija ir pienācīgi novērtējusi D7000 daudzpusīgo pielietojumu."

Nikon Europe patēriņa produktu ražošanas menedžeris Senders van Velzens (Sander van Velzen) piebilst: "Mēs esam saņēmuši vairākas lieliskas atsauksmes attiecībā uz COOLPIX P300 no aktīviem foto entuziastiem, kurus sajūsmina jaunais un īpaši dzidrais f/1,8, 24 mm platleņķa tālummaiņas objektīvs un pārsteidzoši dabiskie attēli, ko tas uzņem. Iegūtais TIPA apbalvojums neapšaubāmi apliecina, ka šī patlaban ir viena no visaugstākās kvalitātes kompaktajām kamerām".

Labākā modernizētā spoguļkamera: Nikon D7000

TIPA žūrija komentē: "Nikon D7000 pārsteidz kā patiešām augsta līmeņa DX formāta digitālā spoguļkamera (izmērs APS-C) ar 16,2 megapikseļu CMOS sensoru, kadrēšanas ātrumu seši kadri sekundē līdz pat 100 fotouzņēmumiem un pilna 1080p HD formāta video ar pilna laika AF. Divi SD karšu sloti, 100% skatumeklētāja un spilgts 7,5 cm (3 collu) LCD displejs darbam tiešā skata režīmā padara kameru īpaši piemērotu darbam brīvā dabā. Magnija sakausējuma virsējais un aizmugurējais pārsegs, īpašs blīvējums aizsardzībai pret putekļiem un laika apstākļu iedarbību kombinācijā ar garantētajiem 150000 aizvara nostrādes cikliem piešķir kamerai profesionalitāti".

Labākā plaša pielietojuma kompaktkamera: Nikon COOLPIX P300

TIPA žūrija komentē: "Nikon COOLPIX P300 ir moderna kompaktā kamera ar visai spēcīgu f/1,8 objektīvu, sākot ar 24 mm (35 mm ekvivalentu) atvērumu un 4,2x optisko tālummaiņu. Stikls ar augstu gaismas laušanas koeficientu arī palīdz iegūt skaidrus attēlus ar augstu kontrastu. Kamerā izmantots jaudīgs 12,2 megapikseļu sensors ar izgaismojumu no aizmugures, kas ļauj iegūt lieliskas kvalitātes attēlus arī vājā apgaismojumā. Ar P300 var uzņemt ne tikai Full HD (1080p) video, bet arī palēninātas kustības filmas ar ieraksta ātrumu līdz pat 120 kadriem sekundē.