Turcijas Republikas vēstniecība sadarbībā ar fotomākslas galeriju "Zazī" aicina apmeklēt turku fotogrāfa Ali Haidara Ješiljurta (Ali Haydar Yeşilyurt) izstādi Turcijas vēstniecības izstāžu zālē, kuras svinīgā atklāšana notiks 2011.gada 12. decembrī plkst. 17:00.

Projekti, kuru ietvaros Rietumu fotogrāfi (vai mākslinieki) apceļo Austrumus, lai parādītu cik ļoti dzīve Tur atšķiras no mūsu ierastās vides, ir kļuvuši par tradīciju. Savā projektā "Face of Europe" Ali Haydar Yesilyurt, tieši otrādi, sniedz mums unikālu iespēju palūkoties uz Eiropu no turku mākslinieka redzes punkta. Izstādes mērķis nav parādīt atšķirīgo, bet uzsvērt tik bieži ceļotāju nepamanītās līdzības starp Austrumiem un Rietumiem. Projekts ticis realizēts 24 Eiropas valstīs. Iepriekš izstāde tikusi izstādīta Turcijā (Stambulā un Bursā).

Izstādē skatāmi darbi, kas tapuši projekta "Face of Europe" ietvaros. Tā ir fotogrāfa Ali Haydar Yeşilyurt (1977) pirmā personālizstāde Latvijā. Vinš ir piedalījies vairākās kolektīvās izstādēs Turcijā, Latvijā un citās valstīs. Ali Haydar Yeşilyurt sadarbojas ar žurnālu PhotoWorld (Turcija) un pasniedz fotogrāfijas mākslu FotoAkadēmijā (Rīgā, Latvijā). Rīgā viņu pārstāv Galerija Zazī.

Izstāde apskatāma no 13. līdz 23.decembrim Turcijas Republikas vēstniecības izstāžu zālē darba dienās no plkst. 9:30 līdz 18:00 (Rīgā, A,Pumpura ielā 2). Pēc izstādes noslēgšanas darbi būs aplūkojami Galerijā Zazī (Rīgā, Dzirnavu ielā 20).

Izstādes svinīgā atklāšana notiks 2011. gada 12. decembrī plkst. 17:00, mediju pārstāvji aicināti pieteikties līdz 12. decembrim, izmantojot zemāk norādīto vēstniecības kontaktinformāciju.

Turcijas Republikas vēstniecība
A.Pumpura iela 2, Rīga
Tālrunis: 67821600
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Papildinformācija:
Inese Katrīna Zača,
Galerija Zazī, www.zazi.lv
Tālr: 27071183, 67331123
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Vairāk informācijas par fotogrāfu: www.alihaydaryesilyurt.com, www.zazi.lv, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.