Nikon COOLPIX ANikon Europe ir izdevies iestrādāt digitālās vienobjektīva spoguļkameras veiktspēju kompaktā korpusā, kur tā daudz vieglāk pieejama nekā līdz šim, pateicoties lielajam (23,6 x 15,6 mm) DX formāta 16,2 megapikseļu sensoram un EXPEED 2 attēlu apstrādes programmai jaunajā COOLPIX A, lai bez problēmām varētu uzņemt profesionāla līmeņa fotogrāfijas. Tostarp jaunā COOLPIX P330 paceļ augstāk moderno kompaktkameru latiņu, pateicoties skaidrajam f/1,8 NIKKOR objektīvam ar 5x optisko tālummaiņu, lielajam, no aizmugures izgaismotajam 12 megapikseļu CMOS sensoram (1/1,7 collas), uzlabotajai vibrāciju samazināšanai ar objektīva pārbīdi, pilnas HD videoierakstam, RAW (NRW) datu apstrādei un saderībai ar Wi-Fi.

Komentē Nikolā Žilē (Nicolas Gillet), Nikon Europe patēriņa produktu ražošanas menedžeris: "Ar iespaidīgo augstas izšķirtspējas NIKKOR nemainīga platleņķa 28 mm f/2,8 objektīvu un augstu ISO jutību COOLPIX A ir nopietns sabiedrotais, kas ideāli noder, piemēram, fotoreportāžu veidošanai. P330 nodrošina sevišķi asus attēlus jebkurā apgaismojumā, un kameras no aizmugures izgaismotais 1/1,7 collu CMOS sensors kopā ar pilnīgu manuālo vadību iepriecinās ikvienu radošu fotomākslinieku. Abi jaunie modeļi ir saderīgi ar Wi-Fi, tādēļ augstas kvalitātes attēlus iespējams augšupielādēt, izmantojot sargspraudni (dongle), jebkurā viedierīcē ērtai kopīgošanai.*"

 
COOLPIX A — kompaktkamera profesionāļiem

Ideāli piemērota ikvienam fotografēšanas entuziastam, 16,2 megapikseļu COOLPIX A ir pasaulē mazākā fotokamera ar DX formāta sensoru, un tā bez problēmām tiek galā ar visai prasīgiem uzņemšanas apstākļiem. Lai iegūtu augstu izšķirtspēju un precizitāti visa attēla apjomā, A izmanto sensora moduli bez optiskā zemas caurlaidības filtra. Tādējādi tiek iegūta optiskā sistēma, kas maksimāli izmanto augstas precizitātes NIKKOR objektīva priekšrocības un DX formāta sensora izšķirtspēju. Apvienojumā ar EXPEED 2 attēlu apstrādes programmu, kas tiek izmantota arī digitālajās vienobjektīva spoguļkamerās, COOLPIX A nodrošina nepārspējamu veiktspēju un maksimālu attēla kvalitāti ar minimālu enerģijas patēriņu.

Uzņemot attēlus skopā apgaismojumā vai cenšoties tvert ātrā kustībā esošus objektus, augsta ISO (100-6 400, paplašināma līdz 25 600) gaismas jutība nodrošina izcili detalizētus attēlus ar minimāliem trokšņiem. Ja vēlaties kontrolēt gaismas kvalitāti, varat izmantot kādu no sešiem kameras atšķirīgajiem aktīvā D-lighting iestatījumiem, pieslēgt saderīgu ārējo Speedlight zibspuldzi vai izmantot UR-E24 adaptera gredzenu, lai radītu dažādus efektus, pievienojot objektīva filtrus (46 mm) vai objektīva pārsegu (HN-CP18), tā mazinot apgaismojumu no sāniem.

Neatkarīgi no tā, kādā apgaismojumā jūs fotografējat, uzlabotā Nikon objektīva tehnoloģija nodrošina izcilu precizitāti, asu izšķirtspēju un augstu kontrastu. Nemaināma platleņķa NIKKOR 18,5 mm f/2,8 objektīvs (28 mm ekvivalents) nodrošina izcilu precizitāti visā apertūras atvēruma diapazonā, bet visas optiskās aberācijas (piemēram, sfēriskās vai komētveida) tiek reducētas līdz minimumam, bez nepieciešamības izmantot digitālo kompensāciju. Diafragma ar septiņām noapaļotām lāpstiņām vajadzības gadījumā samazina gaismas plūsmu un nodrošina pievilcīgu, dabiski izplūdinātu fonu.
 
Pilnīga radošā brīvība

PSAM ekspozīcijas režīmi nodrošina plašāku radošo kontroli, bet divi lietotāja individuālie režīmi ļauj vienā mirklī atjaunot jūsu sagatavotos kameras iestatījumus. Pielāgojama funkciju poga dod iespēju apiet izvēlni un veidot īsceļus uz jūsu iecienītajiem kameras iestatījumiem ātrai sagatavošanai, bet objektīva fokusēšanas gredzens ļauj fokusēt manuāli vai pāriet uz rokas fokusēšanu autofokusa režīmā.

COOLPIX A atbalsta arī 14 bitu kompresētus RAW (NEF) attēla datus gluži tāpat kā digitālās vienobjektīva spoguļkameras. Tīrus, nekompresētus attēlus iespējams rediģēt uz vietas kamerā, izmantojot lielo 7,5 cm (3,0 collu, 921 tūkst. punktu) šķidro kristālu displeju. Picture Control dod iespēju atbilstoši situācijai regulēt kontrasta un krāsu iestatījumus (Standarta, Neitrāls, Dzīvīgs, Vienkrāsains, Portrets, Ainava un Izvēles). Tie, kas vēlas padarīt savas fotogrāfijas jautrākas, var uz vietas uzlabot uzņemtos attēlus, izmantojot plašu filtru efektu klāstu, piemēram, krāsu izvēles režīmu, kas pārveido attēlus par vienkrāsainiem un pēc tam jūsu izvēlētā vietā pievieno krāsas zibsni.
 
P330 — nepārspējams sniegums
Nikon COOLPIX P330

Ikvienam fotogrāfam, kurš vēlas iegādāties ērti pārnēsājamu kameru ar ievērojamu veiktspēju, COOLPIX P330 piedāvā skaidru NIKKOR objektīvu ar 5x optisko tālummaiņu (24–120 mm) un ātru apertūras atvērumu f/1,8 pie platleņķa iestatījumiem, HRI stiklu un septiņu lāpstiņu diafragmu dabiskai fona izplūdināšanai, kā arī dabīgā blīvuma filtru, kas ļauj plašākās robežās kontrolēt ekspozīciju.

Ļoti jutīgs, no aizmugures izgaismots 1/1,7 collu 12 megapikseļu CMOS sensors garantē izcilus rezultātus visās iespējamajās uzņemšanas situācijās, savukārt Nikon otrās paaudzes vibrāciju samazināšanas sistēma reālā laikā mazina kameras drebēšanas efektu, dodot iespēju izmantot par trim pozīcijām lēnāku aizvara ātrumu. Jauns aktīvais režīms nodrošina skaidras fotogrāfijas, pat uzņemot no braucoša transportlīdzekļa.

Izmantojot manuālo režīmu, varat pilnībā izpaust savu radošumu un acumirklī piekļūt iecienītākajam iestatījumam, nospiežot ergonomisko funkciju pogu. Video uzņemšanu iespējams sākt ar vienu pogas spiedienu pilnas HD (1080/60i) režīmā, ar ātrumu 60, 50, 30 vai 25 kadri/s un papildus tiek nodrošināta arī iespēja uzņemt RAW (NRW) formātā. Ieraksta laikā jūs varat izmantot optisko tālummaiņu un autofokusu, kā arī filmēt lēni vai ātri kustīgu objektu ar ierakstīšanas ātrumu līdz pat 120 kadriem/s.

Radošās funkcijas, piemēram, makrouzņemšanas režīms, vienmēr ļauj fokusēt ļoti tuvu esošus objektus un tvert vissīkākās detaļas, savukārt vienkāršās panorāmas 360°/180° funkcija dod iespēju uzņemt elpu aizraujošas dabas ainavas, vienkārši panorāmējot kameru pa horizontāli vai pa vertikāli.

Kaislīgus ceļotājus iepriecinās iebūvētā globālās pozicionēšanas sistēma (GPS), kura precīzi reģistrē uzņemšanas vietu (ģeogrāfisko garumu un platumu) un pievieno to attēlam kā ģeotagu, kā arī ļauj pārskatīt interesantu objektu (POI) sarakstus atskaņošanas režīmā. Lai dalītos iespaidos ar draugiem un ģimenes locekļiem, kameras Wi-Fi saderība ļauj pārsūtīt augstas kvalitātes attēlus un video uz viedierīci,* izmantojot papildus iegādājamu Wi-Fi sargspraudni (dongle WU-1a).
 
Nozīmīgas COOLPIX A papildfunkcijas

Saderība ar Wi-Fi : izmantojiet Wi-Fi, lai pārsūtītu augstas kvalitātes attēlus un video uz viedierīci,* izmantojot papildus iegādājamu Wi-Fi sargspraudni (dongle WU-1a).
Pilnas HD (1080p) videoieraksts: ar ātrumu 30, 25 vai 24 kadri/s un stereoskaņu, izmantojot iebūvēto stereomikrofonu.
Uzlabota grafiskā lietotāja saskarne (GUI): kamerā izmantota grafiskā lietotāja saskarne (GUI), kas aizgūta no Nikon digitālajām vienobjektīva spoguļkamerām.
Nepārtrauktā uzņemšana ar ātrumu 4 kadri/sekundē (līdz pat 26 kadriem): ļauj tvert ātras darbības ar ātrumu 4 kadri/sekundē.
Papildus iegādājams ārējais optiskais skatu meklētājs: tiem, kuri dod priekšroku tradicionālajam skatu meklētājam, šī papildierīce (DF-CP1), kas jāiegādājas atsevišķi, piedāvā šķidro kristālu displeja alternatīvu. Piederumu pieslēgvietu var arī izmantot, lai pieslēgtu jaudīgu ārējo Speedlight zibspuldzi.
Saderīga ar papildus iegādājamu GPS (GPS-1): dod iespēju precīzi reģistrēt uzņemšanas vietu (ģeogrāfisko garumu un platumu) un pievienot to attēlam kā ģeotagu.
Saderīga ar SD karti: palieliniet uzglabāšanas kapacitāti, izmantojot SD kartes (saderīga ar SDHC, SDXC un UHS-I), lai saglabātu attēlus un video.
 
Nozīmīgas P330 papildfunkcijas

Augsta ISO (100-6 400) gaismas jutība (manuāli paaugstināma līdz 12 800, izmantojot Hi2 iestatījumus): nodrošina lielāku aizvara ātrumu, lai iegūtu sīki detalizētus attēlus ar minimālu trokšņu līmeni, uzņemot objektus, kas ātri kustas, vai uzņemot attēlus vājā apgaismojumā.
Automātiskais HDR režīms: tver attēlus ar iespaidīgām tonālajām detaļām jebkurā situācijā, ja jūs uzņemat HDR režīmā. Lai izveidotu attēlu ar plašu dinamisko diapazonu un bagātīgām krāsu pārejām, kamera apvieno divus uzņēmumus, kas iegūti ar dažādu ekspozīciju vienā aizvara atbrīvošanas reizē.
Nepārtrauktā uzņemšana lielā ātrumā: ļauj uzņemt līdz pat 10 pilnas izšķirtspējas attēliem ar ātrumu 10 kadri/s vai arī līdz pat 30 pilnas izšķirtspējas attēliem ar ātrumu 1 kadrs/s.
Ātrs un precīzs AF: ja vēlaties uzņemt sarežģītu objektu fotogrāfijas, varat izmantot 99 punktu autofokusa sistēmu, kas nodrošina ļoti asu attēlu iegūšanu.
Objekta paredzēšanas AF: ļauj tvert asus attēlus arī tad, ja objekti nav nekustīgi. Objekta paredzēšanas AF – kamera fokusēsies uz izvēlētā objekta pat tad, ja šis objekts pārvietosies.
Retušas izvēlne: uzlabojiet fotogrāfijas jau kamerā, izmantojot kādu filtru no plašā dažādo filtru efekta klāsta. Efektu piemēri ietver izvēles krāsu, kura pārveido attēlu vienkrāsainā un pēc tam ļauj izvēlēties iekrāsojumu vai izvēlni, kā arī krustveida rastrs, kas piešķir zvaigznes starojuma efektu spilgtiem objektiem.
20 sižetu režīmi: automātiski optimizē kameras iestatījumus atbilstoši iecienītākajiem fotografēšanas stiliem, efektiem un vietām. Uzņemiet lieliskus attēlus, atlasot situācijai piemērotāko režīmu.
EXPEED C2: Nikon ātrā un jaudīgā attēlu apstrādes sistēma nodrošina ātru darbību, uzlabotu video ierakstīšanu, augstas jutības veiktspēju un labāko iespējamo attēla kvalitāti.

* Jūsu viedierīcē jāinstalē Nikon Wireless Mobile Utility (lietotne adaptera bezvadu savienojumam ar mobilo ierīci) (saderīga ar iOS un Android™).

Android, Google, Google Play, YouTube un citi zīmoli ir Google Inc. preču zīmes.