AF-S NIKKOR 80–400mm f/4.5-5.6G ED VRNikon šodien iepazīstina ar jaunu FX formāta telefoto tālummaiņas objektīvu ar plašu 80–400 mm fokusa diapazonu un izcilu optisko dizainu.

Šim ilgi gaidītajam Nikon ārkārtīgi populārā AF 80–400 mm telefoto objektīva atjauninājumam — jaunajam AF-S 80–400mm f/4.5-5.6G ED VR telefoto tālummaiņas objektīvam ir uzlabota optiskā konstrukcija, kas atbilst mūsdienu digitālo vienobjektīva spoguļkameru prasībām.

Šis objektīvs ir labi piemērots dzīvās dabas, ainavu un sporta notikumu fotografēšanai un aptver it visu — sākot ar vidēju un beidzot ar īpašu telefoto. Objektīvs nodrošina izcilu optisko veiktspēju dažādos apstākļos, savukārt Nikon vibrāciju samazināšanas sistēma nodrošina līdz pat 4 pozīciju kompensāciju visā tālummaiņas diapazonā, pat 400 mm iestatījumam.

Zurabs Kiknadze (Zurab Kiknadze), Nikon Europe objektīvu, piederumu un programmatūras ražošanas menedžeris komentē:
“Kad tika izlaists sākotnējais Nikon AF 80–400 mm objektīvs, tas izraisīja ko līdzīgu apvērsumam. Tā kā pirmajā NIKKOR objektīvā bija apvienota unikālā vibrāciju samazināšanas tehnoloģija, universāls telefoto diapazons un salīdzinoši kompakts, ērti pārnēsājams korpuss, tas ātri kļuva par iecienītāko objektīvu. Tagad šī objektīva AF-S versija ir atjaunināta atbilstoši jaunās paaudzes digitālajām vienobjektīva spoguļkamerām un nodrošina pilnveidotu autofokusa mehānismu, palielinātu VR kompensāciju un uzlabotu optisko formulu. Šis objektīvs ir cienīgs pēctecis, un mēs esam pārliecināti, ka tam būs līdzvērtīgi panākumi”.

Optiskā meistarība

Jaunizveidotajā optiskajā uzbūvē atbilstoši ātrajām, augstas izšķirtspējas digitālajām vienobjektīva spoguļkamerām ir ietverti 20 elementi 12 grupās. Šis objektīvs ir izstrādāts tā, lai sniegtu izcilus rezultātus dažādos apstākļos, un tas ir aprīkots ar Nikon nanokristālu pārklājumu, kā arī četriem ED (īpaši zemas dispersijas) stikla elementiem un vienu Super ED stikla elementu. Nanokristālu pārklājums novērš dubultošanos un uzplaiksnījumu, savukārt ED stikls palīdz novērst krāsu aberāciju un optiskos krāsu defektus, kas it sevišķi var rasties, izmantojot lielāku fokusa attālumu.

Četru pozīciju sniegtās priekšrocības

Lai uzlabotu stabilitāti plašā tālummaiņas diapazonā, VR (vibrāciju samazināšanas) mehānisms nodrošina par aptuveni četrām pozīcijām lēnākam aizvara ātrumam ekvivalentu kompensāciju. VR režīmi Normāls un Aktīvs nodrošina stabilu uzņemšanu kameras dažāda apjoma un ātruma kustību laikā, savukārt automātiskā trijkāja noteikšana samazina aizvara atbrīvošanas laikā radīto vibrāciju, kad kamera ir uzstādīta uz trijkāja.

Uzticams un jaudīgs

Plaša 80–400 mm diapazona un salīdzinoši ērti pārnēsājama korpusa apvienojums padara šo objektīvu par neticami ērtu veidu, kā nodrošināt lielāko daļu telefoto prasību. Uzņemot fotogrāfijas noteikta attāluma diapazonā, varat samazināt fokusēšanas laiku, izmantojot fokusa ierobežojuma slēdzi, kas piedāvā divus iestatījumus (FULL (PILNS) un ∞–6 m). AF darbojas pat tad, ja f/8 saderīgai kamerai ir pievienots 1,4x telepārveidotājs.

Uzticamajā augstas kvalitātes ergonomiskajā uzbūvē ietverts metāla stiprinājums un gumijas blīve aizsardzībai pret ārējiem apstākļiem. Integrēta cilindra poga cilindra poga novērš cilindra izvilkšanu, ko izraisa tā svars, kad objektīvs netiek lietots.

Komplektā ar objektīvu iekļauts objektīva vāciņš (LC-77), objektīva pārsegs (HB-65), objektīva futrālis (CL-M2) un noņemama trijkāja pamatne, kas uzlabo līdzsvaru un sniedz iespēju daudz ērtāk pārslēgties starp ainavas un portreta orientāciju, kad kamera ir uzstādīta uz trijkāja.