Nikon 1 AW1Nikon šodien iepazīstina ar pasaulē pirmo ūdensnecaurlaidīgo un triecienizturīgo kameru ar maināmiem objektīviem¹ — kompaktās sistēmas kameru Nikon 1 AW1.

Ūdensnecaurlaidīga (līdz 15 m)², triecienizturīga (krītot pat no 2 m augstuma)³, aukstumizturīga (līdz –10 °C) un putekļu necaurlaidīga⁴ — kamera Nikon 1 AW1 turpina darbu neatkarīgi no tā, kādus pārsteigumus varētu sagādāt māte daba. Šī sistēmas kamera, kas tiek laista klajā vienlaikus ar diviem vienlīdz izciliem ūdensnecaurlaidīgiem, triecienizturīgiem un aukstumizturīgiem 1 NIKKOR AW objektīviem, iemūžina vislabākos mirkļus jebkādos apstākļos, turklāt tā iederēsies arī elegantā pasākumā pilsētā. Pietiekami maza ērtai pārnēsāšanai, pietiekami ātrdarbīga, lai to varētu izmantot acumirklī, un tik glīta, ka pievērsīs ikviena uzmanību, — šī kamera ir moderna cilvēka palīgs augstas kvalitātes fotogrāfiju un video uzņemšanā jebkurā vietā.

Apbrīnojami ātrdarbīgā un precīzā Nikon 1 uzlabotā jauktā AF (autofokusa) sistēma nodrošina nevainojamus attēlus un vienmērīgus un dabiskus video. 14,2 megapikseļu CX formāta CMOS sensors nodrošina ISO diapazonu, kuru var paplašināt līdz pat 6400, ļaujot uztvert brīnišķīgas detaļas vājā apgaismojumā. Kad notikumi uzņem patiešām strauju gaitu, Nikon 1 AW1 nodrošina bezrūpīgu fotografēšanu un vislabākos rezultātus — pateicoties izturīgajam korpusam un nepārtrauktās uzņemšanas ātrumam 60 kadri/s vai 15 kadri/s, izmantojot autofokusu⁵, kustības varat iemūžināt vissīkākajās niansēs, neuztraucoties par to, ka kamera kļūs netīra, samirks vai tiks nomesta.

Kamera Nikon 1 AW1 un objektīvs 1 NIKKOR AW ietver nepārspējamu funkcionalitāti, klasisku, minimālistisku dizainu un neticami ātru veiktspēju, un tā neliek samierināties ar fotoattēlu vai video zemāku kvalitāti vai ignorēt jūsu gaumes izjūtu tikai tāpēc, ka vēlaties iesaistīties nelielā piedzīvojumā.

Džordijs Brinkmens (Jordi Brinkman), Nikon 1 kompaktās sistēmas kameru ražošanas menedžeris, Nikon Europe, komentē: “Mēs esam sajūsmināti par jaunās AW sistēmas iespējām, kas ļauj izmantot unikālās Nikon 1 priekšrocības jebkurā vietā. Tās ūdensnecaurlaidīgā, triecienizturīgā un aukstumizturīgā konstrukcija un lieliskais dizains ļauj būt pārliecinātam, ka uzņemsiet augstas kvalitātes fotogrāfijas un video visdažādākajos apstākļos. Varat mainīt objektīvus, lai fotografētu no citas perspektīvas un kontrolētu situāciju neatkarīgi no tā, vai atrodaties zem ūdens, kalnos vai saviesīgā pasākumā. Šī sistēma ir ideāli piemērota cilvēkiem, kas sagaida nevainojamu aprīkojuma darbību jebkādos apstākļos.”
Izturīga un glīta

Jaunā kamera Nikon 1 AW1 sniedz iespēju novērtēt augstāko kvalitāti, neuztraucoties par dabas untumiem vai kritieniem. Lai kur jūs arī atrastos — burāšanas izbraucienā, ballītē, slēpošanas kūrortā, izbraucienā pa Milānu vai mūža lieliskākajās brīvdienās safari —, kameras ūdensnecaurlaidīgā, triecienizturīgā, aukstumizturīgā un putekļu necaurlaidīgā konstrukcija aizsargā to un ļauj to droši izmantot ikvienā piedzīvojumā. Paceļamā zibspuldze ir ūdensnecaurlaidīga tādā pašā dziļumā kā kamera, tādēļ varat uzņemt attēlus dabiskās krāsās arī zem ūdens. Izturīgs nerūsējošā tērauda priekšējais panelis kameras korpusa tīrajām, minimālistiskajām līnijām piešķir eleganci; korpuss ir pieejams melnā, baltā un sudraba krāsā.

Jaunie 1 NIKKOR AW objektīvi

Vienlaikus ar kameru izlaistie īpašie objektīvi — tālummaiņas objektīvs 1 NIKKOR AW 11–27.5mm f/3.5–5.6 un platleņķa objektīvs 1 NIKKOR AW 10mm f/2.8 — ir tikpat glīti un izturīgi kā kamera. Ūdensnecaurlaidīgie, triecienizturīgie un aukstumizturīgie objektīvi garantē daudzveidību, precizitāti un stilu neatkarīgi no tā, kurp dodaties. Tie ļauj uzņemt izcilas fotogrāfijas un video burtiski jebkur — uz sauszemes vai zem ūdens.

Pilnīga aizsardzība

To nevar redzēt, tomēr tā pastāv — iestrādāta izturība, uz kuru varat paļauties jebkādos apstākļos.

Gumijas blīves nozīmīgākajās kameras vietās, kā arī O veida blīve objektīva savienojumam neļauj kamerā iekļūt ūdenim. Dubulti noslēdzamie akumulatora un USB/HDMI nodalījumu vāki samazina nejaušas atvēršanās iespējamību. Pretslīdes virsma nodrošina ciešu satvērienu pat sarežģītos apstākļos, piemēram, sērfojot, stiprā vējā vai vienkārši fotografējot ar mitrām rokām.

Neticams ātrums, izcila attēla kvalitāte

Kustība negaida — ar kameru Nikon 1 AW1 arī jūs vairs nekavēsieties. Duālā apstrādes programma Nikon EXPEED 3A nodrošina nepārtrauktu uzņemšanu ar ātrumu 15 kadri/s, izmantojot autofokusu, vai līdz pat 60 kadriem/s fiksēta punkta AF režīmā, ļaujot iemūžināt augstas kvalitātes attēlos pat ļoti ātras kustības.⁵ Uzlabota jauktā AF sistēma ir aprīkota ar ātru fāzes noteikšanas AF īpaši ātrām kustībām un kontrasta noteikšanas AF smalku detaļu iemūžināšanai. CX formāta CMOS sensors nodrošina 14,2 megapikseļu izšķirtspēju, savukārt ISO diapazonu var paplašināt līdz pat 6400, lai uztvertu brīnišķīgas detaļas, fotografējot ar ātrumu līdz pat 60 kadriem/s.

Vides uztveršanas funkcijas

Kameras vides uztveršanas funkcijas palīdz izsekot piedzīvojumiem un atvieglo uzņemšanu sarežģītos apstākļos. GPS un GLONASS atbalsts ļauj saglabāt precīzu atrašanās vietas informāciju attēla datos (EXIF). Dubultais altimetrs/dziļuma mērītājs nosaka augstumu vai dziļumu zem ūdens, ierakstot datus ik pēc 1 m⁶; elektroniskais kompass nosaka orientāciju un var ierakstīt kameras virzienu uzņemšanas laikā.⁷ Lai noturētu kameru līdzenā pozīcijā un izvairītos no slīpām līnijām, virtuālais redzesloks nosaka kameras pozīciju.

Viegla fotografēšana brīvā dabā

Vadības ar kustināšanu atlases poga atklāj pavisam jaunu uzņemšanas ērtuma dimensiju un atvieglo kameras lietošanu pat tad, ja rokās ir cimdi. Vienkārši nospiediet vadības ar kustināšanu atlases pogu, pēc tam nolieciet kameru pa kreisi vai pa labi, lai mainītu uzņemšanas režīmu, regulētu iestatījumus, pārskatītu fotogrāfijas un video vai iespējotu vai atspējotu displeja režīmu Outdoor (Brīvā dabā). Tā iespējošana kameras izvēlnes padara skaidrākas un vieglāk salasāmas — tas ir īpaši noderīgi, fotografējot spilgtā saulē vai tumšās zemūdens dzīlēs.

Video burvība

Ar Nikon 1 AW1 varat uzņemt pilnas augstas izšķirtspējas 1080p video zem ūdens, zemā temperatūrā un esot kustībā. Fāzes noteikšanas AF sistēma un vienmērīgās, klusās autofokusa pārejas padara videoierakstus dabiskus un skaņu — lielisku. Fotografējiet video režīmā, un filmēšanas laikā varat uzņemt maksimālas izšķirtspējas fotogrāfiju. Atlasiet uzlaboto video režīmu un mainiet manuālās ekspozīcijas iestatījumus, lai iestatītu aizvara ātrumu un apertūras atvērumu, vai filmējiet, iestatot mazāku kadra izmēru, un radiet dramatiskus efektus neticami lēnā palēninājumā.

Nikon 1 jaunievedumi

Labākā mirkļa tveršanas funkcija piedāvā divus neticamus risinājumus, kas novērš tādas problēmas kā neprecīzi izvēlēts mirklis un nokavēts kadrs. Lēnās skatīšanas režīmā tiek tverts līdz pat 20 nepārtrauktiem uzņēmumiem, vienlaikus lēnām tos parādot šķidro kristālu displejā, tādējādi sniedzot iespēju izvēlēties tieši to brīdi, kuru vēlaties saglabāt. Viedais fotogrāfijas atlasītājs izvēlas līdz pat 20 augstas izšķirtspējas attēliem un iesaka labākos (līdz pieciem). Nikon unikālais kustības momentuzņēmums ļauj tvert vairāk nekā tikai mirkli. Tikai ar vienu klikšķi kamerā tiek izveidots viegli kopīgojams “atdzīvinātais attēls”, saglabājot laika brīdi kā īsu, palēninātu video, kura beigās tiek parādīta fotogrāfija.

Radošā brīvība

Pārvērtiet parasto neparastajā jeb uzlabojiet fotogrāfijas kamerā. Radošais režīms ļauj lietot filtrus un efektus fotogrāfijām pirms uzņemšanas vai sniedz piekļuvi PSAM uzņemšanas režīmiem, lai pilnībā kontrolētu uzņemšanu. Šo opciju skaitā ir zemūdens uzņemšanas iestatījumi, kas palīdz atveidot krāsas okeānu, ezeru vai baseinu dzīlēs to dabiskajā skaistumā. Tiešā attēlu vadība ir neticami intuitīvs līdzeklis, kā pielāgot iestatījumus, lai fiksētu darbību, pielāgotu apgaismojumu vai izpludinātu fonu. Vienkārši pielāgojiet blakus attēlam redzamās vadīklu joslas, līdz attēls ir tieši tāds, kādu vēlaties.

1 NIKKOR objektīvi

Papildus 1 NIKKOR AW objektīviem arī visi parastie 1 NIKKOR objektīvi ir saderīgi ar kameru Nikon 1 AW1. Visu 1 NIKKOR objektīvu optikas veiktspēja ir tieši tik augsta, kāda sagaidāma no Nikon, un tie visi ir piemēroti video uzņemšanai. To kompaktais izmērs un nelielais svars nodrošina sistēmas Nikon 1 pārnēsāšanas ērtumu, nemazinot attēlu kvalitāti. Lai pavērtu vēl vairāk iespēju, varat izmantot NIKKOR objektīvu kopā ar FT1 savienojuma adapteri.⁸

Ātra piedzīvojumu kopīgošana

Nevilcinieties ar piedzīvojumu kopīgošanu! Nikon nelielais adapteris bezvadu savienojumam ar mobilo ierīci WU-1b ļauj ātri un vienkārši pārsūtīt augstas kvalitātes attēlus tieši no kameras uz viedtālruni vai planšetdatoru⁹, lai atvieglotu kopīgošanu vai priekšskatītu attēlus lielākā ekrānā. Adapteri var pat izmantot attālinātai kameras vadīšanai no ierīces.

Ūdensnecaurlaidīgi piederumi

Pasargājiet kameru Nikon 1 AW1 un glabājiet to rokas tvēriena attālumā, izmantojot ūdensnecaurlaidīgo kameras siksnu AN-N3000 vai rokas siksnu AH-N6000. Pārnēsājiet gan kameru, gan vienu 1 NIKKOR AW objektīvu ūdensnecaurlaidīgajā mīkstajā somā CF-N7000. Nodrošiniet ciešu, ērtu satvērienu, uzņemot pat ekstremālos apstākļos, izmantojot rokturi GR-N6000. Izmantojiet silikona apvalku CF-N6000, lai pasargātu kameras malas no skrāpējumiem un saglabātu tās izskatu kā iegādes brīdī.

NIKON zemūdens piedzīvojumi

Pasaulē pirmā ūdensnecaurlaidīgā, triecienizturīgā un aukstumizturīgā kameras sistēma — izturīgā un neatvairāmā Nikon 1 AW1 ir jaunākais modelis Nikon ūdensnecaurlaidīgo produktu klāstā. Piederums WP-N2 ir Nikon 1 kamerām paredzēts niršanas apvalks, kas ļauj iemūžināt brīnumus, ko var redzēt pat 40 m dziļi okeānā.¹⁰ Kamera COOLPIX S31 ir aizraujoša ģimenes kamera, kas aprīkota ar ērti lietojamām funkcijām. COOLPIX AW110 ir izturīga kompaktā digitālā kamera, kas paredzēta aizraujošu piedzīvojumu iemūžināšanai un kopīgošanai.

Iekļautie piederumi/programmatūra

- Uzlādējams litija jonu akumulators EN-EL20
- Akumulatora lādētājs MH-27
- USB vads
- Siksna lietošanai uz sauszemes
- Korpusa vāciņš BF-N2000
- O veida blīves aizsargs PA-N1000
- Silikona smērviela WP-G1000
- Programmatūra ViewNX 2
- Programmatūra Short Movie Creator

¹ Starp digitālajām kamerām ar maināmiem objektīviem, kas pieejamas no 2013. gada 9. augusta; pamatojoties uz Nikon veiktā pētījuma datiem.
² Iekšējos testos ir pierādīta JIS/IEC 8. klasei (IPX8) atbilstoša ūdensnecaurlaidība; ar pievienotu ūdensdrošu 1 NIKKOR objektīvu.
³ Iekšējos testos noteikta atbilstība MIL-STD-810F metodes 516.5: Shock standartam; ar pievienotu ūdensdrošu 1 NIKKOR objektīvu. Triecienizturība netiek garantēta, ja iebūvētā zibspuldze ir pacelta.
⁴ Iekšējos testos ir pierādīta JIS/IEC 6. klasei (IP6X) atbilstoša putekļu necaurlaidība; ar pievienotu ūdensdrošu 1 NIKKOR objektīvu.
⁵ Pamatojoties uz Nikon veiktspējas testu rezultātiem, ar kameru Nikon 1 AW1 var uzņemt līdz 20 kadriem pilna lieluma attēlu ar ātrumu aptuveni 60 kadri/s, ja fokusa režīms ir iestatīts uz AF-S un pirmā kadra fokuss un ekspozīcija ir fiksēti. Ar ieslēgtu autofokusa paredzēšanu iespējams uzņemt ar ātrumu aptuveni 15 kadri/s līdz 22 kadriem.
⁶ Dubultās funkcijas altimetrs/dziļuma mērītājs sniedz aptuvenu informāciju. To nevar izmantot precīzu mērījumu veikšanai.
⁷ Informācija par virzienu tiek ierakstīta kā EXIF dati, un ierakstīšana tiek veikta tikai tad, ja tiek izmantots tālummaiņas objektīvs 1 NIKKOR AW 11–27.5mm f/3.5–5.6 vai platleņķa objektīvs 1 NIKKOR AW 10mm f/2.8. Piezīme. Kompass sniedz aptuvenu informāciju. To nevar izmantot precīzai atrašanās vietas noteikšanai.
⁸ NIKKOR objektīviem, kas uzstādīti uz FT1 savienojuma adaptera, ir 2,7x fokusa attāluma apcirpšanas faktors, tādējādi tiek iegūts divreiz platāks skata leņķis. Lai iegūtu precīzu informāciju par saderību ar F savienojuma NIKKOR objektīviem, lūdzu, skatiet rokasgrāmatu.
⁹ Saderīgs ar viedierīcēm, kurās darbojas operētājsistēma Android™ un iOS. Pirms viedierīces lietošanas tajā ir jāinstalē lietojumprogramma Wireless Mobile Utility, kuru bez maksas var lejupielādēt pakalpojumā Google Play™ un iTunes®.
¹⁰ Ūdensnecaurlaidīgais apvalks WP-N2 ir saderīgs ar kamerām Nikon 1 S1 un Nikon 1 J3 kopā ar 1 NIKKOR 10–30 mm objektīvu. Kamerām Nikon 1 J1 un Nikon 1 J2 ir pieejams ar 1 NIKKOR 10–30 mm objektīvu saderīgs ūdensnecaurlaidīgs apvalks WP-N1.


Sekot jaunumiem