Nikon D3sJau otro gadu pēc kārtas Nikon FX formāta D-SLR kameru labākais paraugs ir ieguvis EISA (Eiropas attēlveidošanas un skaņas asociācijas - European Imaging and Sound Association) augstāko godalgu, kamera D3S ir ieguvusi godalgu kategorijā "Labākā Eiropas profesionālā kamera". Tāpat Nikon guva augstākos panākumus kategorijā "Labākais Eiropas profesionālais objektīvs", kurā godalgu ieguva īpašais telefoto objektīvs AF-S NIKKOR 300 mm F2,8G ED VR II.

Nikon Europe profesionālo produktu nodaļas vadītājs Roberts Kristina (Robert Cristina) komentē: "Mēs esam priecīgi par to, ka D3 sērijas kamera atkal ir ieguvusi prestižo EISA godalgu kategorijā "Labākā Eiropas profesionālā kamera". Ņemot vērā klientu atsauksmes, mēs esam strādājuši uz populārās, pagājušajā gadā godalgotās kameras D3X bāzes, papildinot kameru D3S ar tādiem līdzekļiem kā HD kvalitātes D-video funkcija un jauns FX formāta CMOS attēla sensors."

Kristina (Cristina) turpina: "Objektīvs AF-S NIKKOR 300 mm F2,8G ED VR II ir lieliskā objektīva AF-S VR NIKKOR 300 mm f/2,8G IF-ED pēctecis. Aprīkots ar jaunas paaudzes vibrācijas samazināšanas tehnoloģiju (VR II) un jaunu A/M fokusa režīmu, šis objektīvs ir nākamais izcilo NIKKOR objektīvu attīstības līmenis, kas atspoguļo Nikon centienus izstrādāt tādus produktus, kas nodrošina fotogrāfiem visas iespējamās priekšrocības."

Pirms Nikon panākumiem EISA godalgu piešķiršanas pasākumā kamera D3S šogad saņēma arī TIPA (Tehnisko attēlu preses asociācijas - Technical Image Press Association) godalgu kategorijā "Labākā profesionālā D-SLR kamera", vēl vairāk pierādot Nikon pārākumu profesionālās fotogrāfijas jomā.

Katru gadu Eiropas attēlveidošanas un skaņas asociācija (EISA) dažādās kategorijās izvirza labāko audiovizuālo ierīci, kas pēdējo 12 mēnešu laikā ir izlaista Eiropā. Tā izceļ tos produktus, kurus novērtēs gan entuziasti, gan profesionālā mērķauditorija, kas vēlas saņemt augstu kvalitāti un radošus līdzekļus. Godalgu piešķiršanu izvērtē žūrijas komisija, kas ietver vairāk nekā 50 nozīmīgu foto, video, mājas kinozāļu un mobilās elektronikas žurnālu pārstāvjus no līdz pat 20 Eiropas valstīm.

Eiropas profesionālā kamera: Nikon D3S

EISA tiesneši teica: "Nikon kamera D3S ir tik jutīga, ka ar to var fokusēt un uzņemt attēlus pat apstākļos, kuros ar acīm nekas nav redzams. Lai gan augsti ISO iestatījumi ir pieejami vairākumā mūsdienīgo D-SLR kameru korpusu, Nikon D3S augsto ISO iestatījumu kvalitāte, nodrošinot zemu traucējumu līmeni un augstu precizitāti, ir nepārspējama. Pateicoties īpaši ātrajai EXPEED apstrādes sistēmai, gandrīz ūdensdrošajam korpusam, izcilajam bateriju darbmūžam un augstas kvalitātes konstrukcijai, šī D-SLR kamera ir ideāli piemērota profesionāla līmeņa sporta, darbību un vāja apgaismojuma fotogrāfiju uzņemšanai."

Eiropas profesionālais objektīvs: NIKON AF-S NIKKOR 300 mm F2,8G ED VR II

EISA tiesneši teica: "Nikon objektīvs AF-S NIKKOR 300 mm F2,8G ED VR II fotogrāfiem garantē augstas kvalitātes attēlus par vissarežģītākajā apgaismojumā. Ātrais F2,8 maksimālais apertūras atvērums ļauj fotogrāfiem strādāt visdažādākajās situācijās, sniedzot iespēju uzņemt attēlus ar lielāku aizvara ātrumu un iegūt vienmērīgu, skaisti izplūdušu fonu. Objektīvs ietver trīs ED stikla elementus, kas novērš krāsu aberāciju, bet Nikon nanokristālu pārklājums samazina iekšējo atstarošanos. Objektīvs AF-S NIKKOR ir aprīkots ar Nikon VR II attēla stabilizācijas sistēmu, tāpēc tas ir lieliski piemērots dabas, savvaļas dzīvnieku un ātru sporta veidu fotogrāfiem."