1 NIKKOR AW 11–27.5mm f/3.5–5.6Nikon šodien iepazīstina ar pasaulē pirmajiem ūdensnecaurlaidīgajiem un triecienizturīgajiem maināmajiem objektīviem¹, kas paredzēti lietošanai ar pilnīgi jauno ūdensnecaurlaidīgo, triecienizturīgo un aukstumizturīgo Nikon 1 AW1 sistēmas kameru.

1 NIKKOR AW 11–27.5mm f/3.5–5.6 ir piedzīvojumiem piemērots 2,5x tālummaiņas objektīvs. 1 NIKKOR AW 10mm f/2.8 ir ātrs platleņķa objektīvs, kas piemērots jebkuriem apstākļiem. To ūdensnecaurlaidība ir līdz attiecīgi 15 m un 20 m dziļumam², triecienizturība — pat krītot no 2 m augstuma³, bet aukstumizturība — līdz pat –10 °C temperatūrai.⁴

Šie objektīvi ir lieliski piemēroti gan aizraujošu piedzīvojumu, gan ikdienišķu aktivitāšu uzņemšanai, un apvienojumā ar kameru Nikon 1 AW1 tie sniedz neierobežotas iespējas aktīviem cilvēkiem, kas novērtē augstu kvalitāti. Neatkarīgi no tā, vai tiek fotografētas pilsētas ainas vai piedzīvojumi brīvā dabā, šo objektīvu lietotāji izcelsies pārējo vidū, uzņemot patiešām iespaidīgas fotogrāfijas un video.

Džordijs Brinkmens (Jordi Brinkman), Nikon 1 kompaktās sistēmas kameru ražošanas menedžeris, Nikon Europe, komentē:
“Ja jums ir laba stila izjūta un esat piedzīvojumu cienītājs, jaunā Nikon 1 AW sistēma ir piemērota tieši jums. Tā ir ātrdarbīga, ērti pārnēsājama un pielāgojama — to visu nodrošina jaunie 1 NIKKOR AW objektīvi. To ūdensnecaurlaidīgā, triecienizturīgā un aukstumizturīgā konstrukcija ir izstrādāta tā, lai saglabātu nemainīgi augstu attēla kvalitāti. Tas ļaus jums gūt izcilus rezultātus, kas ir tik raksturīgi slavenajiem Nikon objektīviem, pat fotografējot zem ūdens.”

Viņš turpina: “Neatkarīgi no tā, vai izmantojat platleņķi vai tālummaiņu, jūs izjutīsiet brīvību, ko sniedz iespēja fotografēt bez ūdensnecaurlaidīgā apvalka. Savukārt, iemūžinot darbību uz sauszemes, varat neuztraukties par nejaušu aprīkojuma nomešanu.”

1 NIKKOR koncepcija

1 NIKKOR objektīvi tver dzīvi ar nepārspētu asumu. Šis pieaugošais klāsts, kas izstrādāts, paturot prātā aktīvu dzīvesveidu, aptver plašu sižetu izvēli, un ikviens objektīvs ir pielāgots video uzņemšanai. Nikon 1 kameru pārnēsāšanas ērtības, jauda, ātrdarbība un 1 NIKKOR objektīvu nelielie izmēri izceļ Nikon 1 sistēmu pārējo kameru vidū.

1 NIKKOR AW 11–27.5mm f/3.5–5.6: piemērots jebkuriem apstākļiem

Neatkarīgi no tā, vai darbojaties lietū, saulē vai tumšās zemūdens dzīlēs, šis izturīgais un glītais 2,5x tālummaiņas objektīvs būs lielisks pavadonis visos jūsu piedzīvojumos. Uzņemot gan ikdienišķus momentuzņēmumus, gan portretus, gan tālumā esošus objektus, 11–27,5 mm tālummaiņas diapazons (35 mm ekvivalents: 30–74 mm) ietver visbiežāk izmantotos fokusa attālumus un tādējādi ļauj iemūžināt lieliskas fotogrāfijas un video jebkurā brīdī. Plats tālummaiņas gredzens ar īpaši apstrādātu pretslīdes virsmu nodrošina vienmērīgu tālummaiņu pat tad, ja fotogrāfam rokās ir cimdi. Objektīva izturīgais korpuss un greznā, metāliskā apdare izcili papildina Nikon 1 AW kameras lielisko dizainu. Tā kā šis objektīvs ir ietverts sistēmas Nikon 1 AW1 standarta komplektā, tas ir pieejams kamerai atbilstošā baltā, melnā un sudraba krāsā.
1 NIKKOR AW 10mm f/2.8: ātra platleņķa darbība

Neatkarīgi no tā, vai atrodaties uz sauszemes vai zem ūdens, izturīgais, glītais un ātrdarbīgais platleņķa objektīvs 1 NIKKOR AW 10mm f/2.8 uzņem pārsteidzošas fotogrāfijas jebkuros apstākļos. Lielā maksimālā diafragmas atvēruma dēļ (f/2,8) šis objektīvs ir lieliski piemērots kustības tveršanai vājā apgaismojumā un atsevišķu objektu izcelšanai, uzņemšanas laikā lietojot brīnišķīgu izplūduma efektu. Šis objektīvs lieliski iemūžina plašas ainavas no mākoņos tītu kalnu virsotnēm, un nelielais tuvākais fokusēšanas attālums (0,2 m) padara to ideāli piemērotu tuvplānu uzņemšanai tumšās zemūdens dzīlēs. Šim melnā krāsā pieejamam objektīvam ir izturīgs korpuss un grezna metāliska apdare, kas izcili papildina Nikon 1 AW kameras lielisko dizainu.

Izcila attēla kvalitāte

Abi jaunie 1 NIKKOR AW objektīvi ir aprīkoti ar Nikon 1 optiku, kas ir optimāli pielāgota asuma nodrošināšanai visā kadrā. Lai nodrošinātu izcilu izšķirtspēju un kontrastu, tālummaiņas objektīvam ir uzlabots asfēriskās lēcas elements un ED stikla elements; platleņķa objektīvā ir iekļauti divi asfēriskās lēcas elementi. Līdzīgi kā citos 1 NIKKOR objektīvos, arī šajos abos jaunajos 1 NIKKOR objektīvos ir saglabāts sistēmas Nikon 1 pārnēsāšanas ērtums, nemazinot attēlu kvalitāti. Fotografējot ar Nikon objektīvu, varat būt pārliecināts, ka uzņemat pārsteidzoši asus attēlus ar koši atveidotām krāsām un dziļu kontrastu.

Pilnīga aizsardzība

Izgatavojot tik kompaktus un izturīgus objektīvus, kādi ir 1 NIKKOR AW, ir jāievēro ļoti augstas prasības pret precizitāti. Abiem objektīviem priekšā lēcai ir iestrādāts papildu stikla slānis, lai nodrošinātu aizsardzību pret ūdeni un netīrumiem, un tālummaiņas objektīvs ir aprīkots ar gumijas blīvi ap tālummaiņas gredzenu. O veida blīve ap kameras objektīva savienojumu aizsargā kameras sensoru no ūdens un netīrumiem. Fotografējot ar kameru Nikon 1 AW1 un parastu 1 NIKKOR objektīvu, kameras objektīva savienojuma aizsardzībai varat izmantot aizsargājošo O veida blīvi (iekļauta kameras korpusa vāciņā).

1 NIKKOR objektīvu sērija

Jaunie 1 NIKKOR AW objektīvi ir paredzēti lietošanai ar kameru Nikon 1 AW1. Visi parastie 1 NIKKOR objektīvi ir saderīgi ar kameru Nikon 1 AW1 un jebkuru citu Nikon 1 klāsta kameru. Lai pavērtu vēl vairāk iespēju, varat izmantot NIKKOR objektīvu kopā ar FT1 savienojuma adapteri.⁵

Pašreizējā 1 NIKKOR sērijā ir ietverti 11 dažādi objektīvi. Īpaši ātrdarbīgais vidēja izmēra telefoto objektīvs 1 NIKKOR 32mm f/1.2 pašlaik ir labākais objektīvs šajā klāstā un ir sevišķi piemērots portretu uzņemšanai. Tas ierindojas līdzās spilgtajam video uzņemšanai paredzētajam 10–100 mm PD-ZOOM 18,5 mm objektīvam ar ātru f/1,8 maksimālo diafragmas atvērumu un īpaši plata leņķa 6,7–13 mm tālummaiņas objektīvam. Kompaktie komplektā iekļautie objektīvi ir pieejami tādās pašās krāsās kā Nikon 1 kameru korpusi un ir piemēroti plašam sižetu klāstam — tāpat kā pārējie 1 NIKKOR objektīvi, tie nodrošina izcilu pārnēsājamības, jaudas, ātruma un kvalitātes līdzsvaru, kā arī ir pielāgoti video ierakstīšanai.

Piederumi

Platleņķa objektīva 1 NIKKOR AW 10mm f/2.8 papildu piederumos ir ietverts uzskrūvējams objektīva pārsegs HN-N103 (40,5 mm) un objektīva mīkstā soma CL-N101.

Tālummaiņas objektīva 1 NIKKOR AW 11–27.5mm f/3.5–5.6 papildu piederumos ir ietverts uzskrūvējams objektīva pārsegs HN-N103 (40,5 mm) un objektīva mīkstā soma CL-N101.

¹ Saskaņā ar Nikon veiktā pētījuma datiem jaunie 1 NIKKKOR AW objektīvi ir pasaulē pirmie ūdensnecaurlaidīgie un triecienizturīgie objektīvi, kas paredzēti digitālajām kamerām ar maināmiem objektīviem (no 2013. gada 9. augusta).
² Iekšējos testos ir pierādīta JIS/IEC 8. klasei (IPX8) atbilstoša ūdensnecaurlaidība, kad objektīvs ir pievienots ūdensdrošai kamerai.
³ Triecienizturība pret kritienu no 2 m/6,6 pēdu augstuma (iekšējos testos noteikta atbilstība MIL-STD-810F metodes 516.5: Shock standartam, kad objektīvs ir pievienots ūdensdrošai kamerai).
⁴ Kad objektīvs ir pievienots kamerai, iekšējos testos ir pierādīta JIS/IEC 8. aizsardzības klasei (IPX8) atbilstoša ūdensnecaurlaidība dziļumā līdz 15 m (1 NIKKOR AW 11–27.5mm f/3.5–5.6) vai 20 m (1 NIKKOR AW 10mm f/2.8) un triecienizturības atbilstība MIL-STD-810F metodes 516.5: Shock standartam.
⁵ NIKKOR objektīviem, kas uzstādīti uz FT1 savienojuma adaptera, ir 2,7x fokusa attāluma apcirpšanas faktors, tādējādi tiek iegūts divreiz platāks skata leņķis. Lai iegūtu precīzu informāciju par saderību ar F savienojuma NIKKOR objektīviem, lūdzu, skatiet rokasgrāmatu.