Nikon 1 V3Nikon savam revolucionāro Nikon 1 sistēmas kameru klāstam pievieno pavisam jauno kameru Nikon 1 V3. Šai izcili ātrajai profesionālas veiktspējas sistēmas kamerai, kas ietilpināta nelielā, izturīgā korpusā, garām nepaslīdēs itin nekas.
Izcilā kamera Nikon 1 V3 ir izstrādāta nopietniem fotogrāfiem, kuri vēlas ātru, jaudīgu un uzticamu, kā arī viegli pārnēsājamu kameru. Konceptuāli jaunā Nikon jauktā AF sistēma tagad ir aprīkota ar 171 autofokusa punktu, no kuriem 105 ir fāzes noteikšanas punkti, kas fokusējas uz darbību neticamā ātrumā; turklāt kameras nepārtrauktas uzņemšanas ātrums RAW formātā ir lielāks nekā D-SLR kamerām, ļaujot tvert brīnišķīgus acumirkļus ar izcilu precizitāti. Lielais 18,4 megapikseļu CMOS sensors ar ISO jutību 160–12800 sniedz brīnišķīgi detalizētus rezultātus, un jaunā EXPEED 4A attēlu apstrādes programma piedāvā uzlabotu vispārējo veiktspēju, nodrošinot kameras klasē nepārspētu ātrumu un bagātīgu dinamisko diapazonu.
Kamera Nikon 1 V3 ir pirmā, kas aprīkota ar īpaši ātri reaģējošu, noliecamu skārienmonitoru, kurā varat ērti piekļūt svarīgākajām uzņemšanas funkcijām, savukārt iebūvētā Wi-Fi funkcija nodrošina plašākas iespējas, darbojoties ar attēliem viedierīcē. Kamera Nikon 1 V3 ir labākā izvēle, ja vēlaties uzņemt video ātri un bez pūlēm, jo šajā kamerā Nikon 1 video funkciju klāsts ir papildināts ar jauniem video režīmiem, nodrošinot plašākas uzņemšanas iespējas. Ir pieejami arī jauni piederumi, tostarp Nikon 1 elektroniskais skatu meklētājs DF-N1000 un izturīgais, funkcionālais rokturis GR-N1010, kas nodrošina D-SLR kameru cienīgas vadības iespējas. Vienlaikus ar kameru Nikon 1 V3 izlaistie objektīvi — jaunais izcilais telefoto objektīvs 1 NIKKOR un plānais, elektriski pielāgojamais tālummaiņas komplekta objektīvs — nodrošina Nikon 1 kameru lietotājiem radošas iespējas jebkurā situācijā.

Džordijs Brinkmens (Jordi Brinkman), Nikon 1 kompaktās sistēmas kameru ražošanas menedžeris Nikon Europe, komentē: “Izcili ātrā kamera Nikon 1 V3 atbilst to fotogrāfu prasībām, kuri neko nevēlas atstāt nejaušības ziņā. Tā ir sistēmas kamera, kas spēj vairāk, nekā varētu šķist: izcili ātra veiktspēja, augsta attēla kvalitāte, nelielais, izturīgais korpuss un uzlabotais dizains sniedz izcili parocīgu, radošu vadību. Fotogrāfi un filmētāji, kuri vēlas piešķirt detaļām maģisku dzirksti, novērtēs kompozīcijas brīvību, ko sniedz noliecamais skārienekrāns un papildu elektroniskais skatu meklētājs.”
Izcili ātra, profesionāla veiktspēja
Kamera Nikon 1 V3 ir izstrādāta cilvēkiem, kuri neļauj darbībai vienkārši paslīdēt garām, tādēļ tā nodrošina lielisku veiktspēju un kvalitāti katrā uzņemšanas reizē. Lielajam 18,4 megapikseļu CX formāta CMOS sensoram nav optiskā zemas caurlaidības filtra, tādēļ ikviens megapikselis tiek izmantots pilnībā — pat vissmalkākās tekstūras tiek iemūžinātas ar neticami skaidrām detaļām, un plašais ISO diapazons 160–12800 nodrošina izcilus attēlus vājā apgaismojumā. Par D-SLR kamerām ātrākā Nikon 1 V3 nodrošina satriecošu nepārtrauktas uzņemšanas ātrumu līdz pat 20 kadriem/s ar nepārtrauktu autofokusu, turklāt ar to var uzņemt 40 RAW formāta attēlus ar ātrumu līdz 60 kadriem/s, ja ir fiksēts pirmā kadra fokuss. Jaunā EXPEED 4A attēlu apstrādes programma garantē izcilu ātrumu un attēla kvalitāti, pateicoties diviem jaudīgiem procesoriem — viens procesors nodrošina ātru ierakstīšanas laiku, savukārt otrs procesors nodrošina izcilu trokšņu samazināšanu, nepārspējamu asumu un košus attēlus. Neatkarīgi no tā, cik strauji noris darbība, uzlabotajā Nikon 1 jauktā AF sistēmā tagad tiek izmantots 171 autofokusa punkts (skaits palielināts no 135 punktiem), lai ātri fokusētos uz objektu; 105 fāzes noteikšanas AF punkti ir vienmērīgi izvietoti kadra vidū, lai nodrošinātu izcilu fokusu uz darbību un asu video uzņemšanu. Kontrasta noteikšanas AF punkti ir izvietoti līdz pat kadra malai un ļauj iemūžināt ārkārtīgi asas detaļas pat sliktā apgaismojumā.
Uzticama un precīza vadība
Kamera Nikon 1 V3 sniedz kompozīcijas brīvību. Šī kamera ir izstrādāta tā, lai ļautu precīzi pielāgot un uzņemt fotogrāfiju, nenolaižot acis no objekta, tādēļ tā ir aprīkota ar grozāmu galveno komandu un apakškomandu pārslēgu, divām programmējamām funkciju pogām un funkciju pogu, kas nodrošina ātru piekļuvi kameras izvēlnei. Plānais noliecamais ekrāns nodrošina īpaši ātri reaģējošu skārienu vadību, ļaujot fokusēt, fotografēt un pielāgot galvenos iestatījumus vai skatīt radošas funkcijas, vienkārši pieskaroties 7,5 cm (3,0 collu) 1037 tūkstošu punktu šķidro kristālu monitoram. Pavisam vienkārši varat atspējot skārienekrānu vai iestatīt kameru dubultai skārienu/pogu darbībai. Vēl lielākai precizitātei jaunais papildu Nikon 1 elektronisks skatu meklētājs (EVF) DF-N1000 nodrošina gandrīz 100 % kadra aptvērumu; šis noņemamais 2359 tūkstošu punktu EVF sniedz augstu kontrastu, izšķirtspēju un veiktspēju, parāda svarīgu uzņemšanas informāciju un var palielināt objektus, lai veiktu precīzu manuālo fokusēšanu. Lielāku stabilitāti, fotografējot ar gariem objektīviem, sniedz papildu rokturis GR-N1010, kas aprīkots ar izliektiem vadības elementiem, ļaujot ērti piekļūt aizvara atbrīvošanas pogai, turklāt rokturim ir trešā programmējamā funkciju poga un apakškomandu ripa.
Profesionālas kvalitātes video
Jūsu ideālais partneris video uzņemšanā — kamera Nikon 1 V3 — ir labākā izvēle, ja vēlaties ceļot bez lielas bagāžas, brīvi kustēties un filmēt neuzkrītoši. Kameras jauktā autofokusa sistēma ar ātru un precīzu fāzes noteikšanas AF nodrošina vienmērīgu video darbību un precīzu objekta kustības paredzēšanu. Nospiediet ierakstīšanas pogu, lai sāktu filmēt nekavējoties, vai vadiet ekspozīcijas un ISO iestatījumus manuāli, turklāt kamera ir aprīkota ar elektronisko vibrāciju samazināšanas sistēmu (E-VR), tādēļ varat ierakstīt skaidru HD video ar kadra izmēru 1080/30p vai 720/30p. Varat iegūt dramatiskus efektus, izmantojot funkciju Slow Motion (Lēnā atskaņošana), kas trīs sekunžu garu HD video (120 kadri/s) atskaņo 12 sekundēs, turklāt kamerā Nikon 1 V3 ir ieviesti tādi jauni radoši režīmi kā Fast Motion (Ātrā atskaņošana), Jump Cut (Lēcienveida montāža) un 4-Second Movie (4 sekunžu video). Varat uzņemt augstas izšķirtspējas nekustīgus attēlus filmēšanas laikā, vienkārši nospiežot aizvara atbrīvošanas pogu, tāpat kā citās Nikon 1 kamerās, vai izmantot Nikon jauno funkciju Automātiskā attēlu uzņemšana — šī kamerā Nikon 1 V3 pirmo reizi pieejamā funkcija analizē katru kadru un automātiski uzņem fotogrāfijas, kad apstākļi ir vislabākie.
Nikon 1 jaunievedumi
Oriģinālie Nikon 1 jaunievedumi piedāvā ātrus un ērtus veidus, kā vienmēr tvert vislabāko kadru vai pārvērst parasto neparastajā tieši kamerā. Atzītais režīms Best Moment Capture (Labākā mirkļa tveršana) tagad ir papildināts ar jauno Nikon funkciju Aktīvā atlase, kas ļauj uzņemt līdz pat 40 pilnas izšķirtspējas attēliem mazāk nekā sekundes laikā un ļauj izvēlēties, kuru no šiem attēliem saglabāt. Kameras radošajā režīmā pieejamā funkcija Radošā palete sniedz jaunu veidu, kā pirms fotogrāfijas uzņemšanas piemērot attēliem mākslinieciskus, studiju kvalitātes prasībām atbilstošus filtrus. Pārejot no viena efekta uz otru, funkcija Radošā palete pielāgo spilgtumu, piesātinājumu un baltā balansu — jums atliek vienkārši pieskarties aplim skārienekrānā vai pagriezt kursortaustiņu, un ekrānā redzamais attēls tiks mainīts, lai parādītu, ko jūs iemūžināsiet brīdī, kad uzņemsiet fotogrāfiju.
Jaunie 1 NIKKOR objektīvi
Vienlaikus ar kameru Nikon 1 V3 tiek izlaisti divi jauni 1 NIKKOR objektīvi. Jaudīgais, izcilais telefoto objektīvs 1 NIKKOR VR 70–300mm f/4.5–5.6 ļauj fotogrāfiem uzņemt īpašus telefoto attēlus lielā ātrumā, neizmantojot trijkāji. Objektīvs 1 NIKKOR VR 10–30mm f/3.5–5.6 PD-ZOOM pirmo reizi ir pieejams kā kameras Nikon 1 V3 komplekta objektīvs, un tas nodrošina ātru darbību, elastību un izcilu attēlu kvalitāti uzreiz pēc iegādes. Šim plānajam tālummaiņas objektīvam ir automātisks un elektroniski vadāms objektīva vāks un objektīva ievilkšanas mehānisms, kas ļauj jebkuru mirkli bez kavēšanās iemūžināt fotogrāfijā vai video.
Galveno funkciju kopsavilkums
• Liels 18,4 megapikseļu CMOS sensors: ātrs CX formāta sensors bez optiskā zemas caurlaidības filtra. Iemūžina asu, smalku tekstūru un atveido skaidrus, izteiksmīgus attēlus.
• ISO 160–12800: automātiskās ISO jutības diapazons ir 160–6400, un jutību var palielināt līdz ISO 12800. Divi lieliski trokšņu samazināšanas iestatījumi samazina troksni, uzņemot ar jutības iestatījumu ISO 6400 vai 12800.
• EXPEED 4A: ļauj uzņemt pārsteidzošus attēlus un HD video lielā ātrumā.
• Iespējota Wi-Fi funkcija: savienojiet, kopīgojiet un radiet. Ātri un vienkārši kopīgojiet augstas kvalitātes Nikon 1 uzņēmumus vai atklājiet radošu grafiskās apstrādes programmu pasauli, izmantojot viedierīci.¹
• Profesionāla vadība: grozāms galveno komandu un apakškomandu pārslēgs, divas programmējamas funkciju pogas un PSAM uzņemšanas režīmi.
• Skārienekrāna funkcija: elektromagnētisks 7,5 cm (3,0 collu) 1037 tūkstošu punktu šķidro kristālu monitors.
• Uzlabota jauktā AF sistēma: 171 punkta AF sistēma. Aprīkota ar 105 fāzes darbības punktiem, kas fokusējas uz darbību ar neticamu ātrumu un precizitāti.
• Liels uzņemšanas ātrums: fotografējiet ar ātrumu līdz 20 kadriem/s, izmantojot nepārtrauktu AF, vai uzņemiet 40 RAW formāta attēlus ar ātrumu līdz 60 kadriem/s, ja ir fiksēts pirmā kadra fokuss.
• Profesionālas kvalitātes video: pilnas augstas izšķirtspējas (1080p) video (attēla formāts — 16:9) ar kadru uzņemšanas ātrumu 60p/30p un pilnu manuālu iestatījumu vadību. Elektroniskā vibrāciju samazināšanas sistēma nodrošina skaidru HD video uzņemšanu ar kadru uzņemšanas ātrumu 1080/30p vai 720/30p. Uzņemiet augstas izšķirtspējas nekustīgos attēlus filmēšanas laikā un skatiet HD video, kas ierakstīti ar ātrumu 120 kadri/s, ar īpaši lielu palēninājumu.
• Virtuālais redzesloks: šķidro kristālu monitorā vai ārējā skatu meklētājā var pārbaudīt informāciju par rotāciju (horizontālo noliekumu) un vērsumu (noliekumu uz priekšu vai aizmuguri).
• Iezīmēts displejs: brīdina par iespējamām problēmām saistībā ar ekspozīciju atskaņošanas laikā.
Nikon 1 jaunievedumi: funkcija Best Moment Capture (Labākā mirkļa tveršana) (ar jaunajām funkcijām Aktīvā atlase, Viedais fotogrāfijas atlasītājs un Slow View (Lēnā skatīšana)), Kustības momentuzņēmums.
• Radošā palete: pirms fotogrāfijas uzņemšanas piemērojiet attēliem mākslinieciskus, studiju kvalitātes prasībām atbilstošus filtrus, izmantojot skārienekrānu vai kameras kursortaustiņu.
• Ērti pieejams atmiņas kartes slots: atvieglo microSD atmiņas karšu ievietošanu.
Izvēlētie papildu piederumi:
• DF-N1000 EVF: noņemams 2359 tūkstošu punktu elektroniskais skatu meklētājs. Nodrošina augstu kontrastu, izšķirtspēju un veiktspēju, kā arī gandrīz 100 % kadra aptvērumu.
• Rokturis GR-N1010: piešķir kamerai stabilitāti, lai nodrošinātu uzticamu telefoto veiktspēju. Aprīkots ar papildu programmējamu funkciju pogu, apakškomandu ripu un aizvara atbrīvošanas pogu.
• SB-N7 Speedlight zibspuldze: kompakta un jaudīga zibspuldze.
• Savienojuma adapteris FT1: izmantojot to, varat piestiprināt NIKKOR D-SLR kameras objektīvu savai Nikon 1 kamerai.
Komplektā iekļautie piederumi:
• Uzlādējams litija jonu akumulators EN-EL20a
• Akumulatora lādētājs MH-29
• Mikro USB vads UC-E20
• Siksna AN-N1000
• Nikon 1 objektīva un korpusa vāciņi, kā arī kameras piederumu pieslēgvietas vāciņš
• Komplektācijā iekļautā programmatūra: View NX2

¹ Lai izmantotu iebūvēto Wi-Fi funkciju, vienkārši lejupielādējiet bezmaksas utilītprogrammu Wireless Mobile Utility savā viedtālrunī vai planšetdatorā. Ar iOS™ un Android™ viedierīcēm saderīgo utilītprogrammu bez maksas var lejupielādēt no pakalpojumiem Google Play™ un Apple App Store™. Android, Google, Google Play, YouTube un citi zīmoli ir Google Inc. preču zīmes.