Daina Ģiberte manas dzīves mirkļiPiektdien, 15. janvārī, plkst. 16:00 Liepājas muzeja nodaļā "Liepāja okupācijas režīmos" (K. Ukstiņa ielā 7/9) fotogrāfiju personālizstādi "Manas dzīves mirkļi" atklāja Liepājas fotostudijas "FOTAST" dalībniece Daina Ģibiete.

Daina Ģibiete fotogrāfijai nopietni pievērsusies 2004.gadā pēc iepazīšanās ar studijas vadītāju Vari Santu. Viņai patīk iemūžināt foto mirkļos bērnus, tuviniekus, dabu - īpaši miglainus rītus. Dainai mīļi ir ziedi, kurus viņa fotogrāfē kā dabā, tā arī uz palodzes, kur vērojamas īpašas gaismas rotaļas. Jau no bērnības darbu autorei patīk deja, Daina radusi iespēju darboties Zitas Valkas netradicionālo deju studijā "Arabeska". Tādēļ arī fotografētas dejotājas, deju ritmi un kustība. Viņa mīl eksperimentēt.

 

Liepājas fotostudijas "FOTAST" vadītājs Varis Sants norādīja, ka Dainas Ģibietes darbos dominē, māksliniecisks piesitiens, tas nekādā gadījumā nav dokumentālais foto. "Daina ir kautrīga, trausla, viņai nepatīk strīdi un skaļi vārdi. Viņa ir īpaša. Un tāpat kā trauslam ziedam arī pret viņu ir nepieciešama īpaša attieksme, lai nesagrautu mākslinieces izvēlēto ceļu," sacīja Varis Sants.

Daiņas Ģibietes foto izstāde Liepājas muzeja nodaļā "Liepāja okupāciju" režīmos skatāma no 15. janvāra līdz 14. februārim.