Foto: Juris Mendziņš izstādē "Sala 09, 10"Pirmdien, 12. jūlijā 17:00 kim? mācību izstāžu telpā mit tiks atklāta Aiņa Rimšeļa un Jura Mendziņa fotogrāfiju izstāde "Sala 09, 10". Izstādē būs apskatāmi aptuveni četrdesmit darbi, kas tapuši 2009. un 2010. gadā. Savos darbos autori centušies sajust un dokumentēt to Ķīpsalu, kāda tā ir bijusi šajā laika periodā un visticamāk vairs nekad nebūs.

Ķīpsala ir savdabīga vieta - sala, kas atrodas tieši blakus modernākajai bankas augstceltnei un tikai pāris kilometru attālumā no Valsts prezidenta pils. Daļa salas iedzīvotāju dzīvo vecās koka mājās ar āra tualeti, rudeņos vāc ābolus pamestā dārzā, dzer pašdarināto par latu trīsdesmit, mīl un ienīst viens otru, slauka ielas un kaut ko dara mazdārziņos.

Ķīpsala nav nedz lielpilsētas centrs, nedz guļamrajons, nedz arī nomale - ir grūti definēt, kas tā ir par vietu. Pavisam netālu no mūžīgā sastrēguma uz Vanšu tilta vecā Ķīpsala dzīvo savu nesteidzīgo dzīvi un neliekas ne zinis par stresu ārpusē. Steigas neskarta sala.

Lielkapitālam arī patīk Ķīpsala. Tādējādi Ķīpsala ir salikums no jaunā, modernā un vecā, nolietotā, sterili sakoptā un galīgi nolaistā, bagātā un pieticīgā. Jāteic, abas puses nav gatavas ciešai saskarsmei, tādēļ Ķīpsalā ir daudz žogu. Katram sava salas daļa.

Ķīpsala mainās. Pārtikusī Ķīpsala kvartālu pa kvartālam iekaro un paplašina savu dzīves telpu, patlaban vēl atstājot vecajai Ķīpsalai zemes saliņu starp Fabrikas restorānu un būvmateriālu veikalu. Vecie salinieki par to daudz nebēdā un pārceļas uz citurieni. Vai aiziet pavisam. Šī aizejošā, vecā Ķīpsalas daļa arī visvairāk saistījusi autoru uzmanību.

kim? mācību izstāžu telpas mit patrons ir reklāmas aģentūra DDB Worldwide. Arī izstādes autori ikdienā ir saistīti ar reklāmas un mediju pasauli: Ainis Rimšelis ir informācijas un reklāmas aģentūras "BTR" direktors, savukārt Juris Mendziņš ir AS "Delfi" valdes priekšsēdētājs.

Autori vēlas izteikt īpašu pateicību savam skolotājam fotogrāfam Gatim Rozenfeldam, kā arī žurnālam "Foto Kvartāls" un kim? cilvēkiem par avansā sniegtu uzticību šim projektam.

Izstāde "Sala 09, 10" būs apskatāma līdz 6. augustam kim? mītnes 3. stāvā, Spīķeros, Maskavas ielā 12/1.

Ieeja izstādē bez maksas.

Darba laiki:
P - P: 14:00-18:00

Izstādi ir iespējams apskatīt arī ārpus norādītajiem darba laikiem iepriekš piesakoties, sūtot e-pastu uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai zvanot 67223321.