20. janvārī plkst. 17.30 ikviens tiek laipni aicināts uz Siguldas Bērnu un jauniešu interešu centra Foto kluba jauniešu fotogrāfiju izstādes "Turi acis fokusā!" jeb paralēlā Sigulda atklāšanu Siguldas pilsētas kultūras nama mazajā zālē.

Izstādes nosaukums ir izteikts aicinājuma formā, proti - "Turi acis fokusā!" Tas ir aicinājums būt radošam, uzmanīgam, atvērtam. Katrs kluba dalībnieks izstādē piedalīsies ar trīs fotogrāfijām, kopumā tas būs 40 fotogrāfiju stāsts - interesants, negaidīts, pārsteidzošs!

Izstādes atklāšana notiek janvāra vidū - laikā, kad svētki nupat kā aizvadīti, ārā valda sastingums un aukstums, cilvēkiem aizvien vairāk pietrūkst dabas atmodas, Saules enerģijas, mīlestības. 20. janvāris ir arī Barikāžu atceres diena, laiks, kuru atceramies kā Latvijas cilvēku vienotības visaugstāko punktu. Jaunieši, kuri piedalās izstādē, 1991. gadā vēl nebija nākuši pasaulē vai bija pāris gadus veci, tā ir jau nākamā siguldiešu paaudze. Tomēr viņu vecāki un vecvecāki tur bija, piedalījās un piedzīvoja, atstājot savos bērnos atspulgus, atmiņas, sajūtas un nospiedumus arī par šo laiku. Tas viss veidojis jau šīs nākamās siguldiešu paaudzes piederības, patriotisma un mīlestības gēnu.

Siguldas Bērnu un jauniešu interešu centra Fotoklubs darbojas kopš 2010. gada februāra. Ideja par tā dibināšanu domubiedru pulciņam radās pēc tam, kad jauniešu grupa Iniciatīvu centrā "Mērķis" apsprieda jautājumu par to - kas šobrīd jauniešiem būtu vispieprasītākais, kādas nodarbības turpmāk vajadzētu attīstīt. Pavasarī interešu izglītības nauda jau bija sadalīta, tādēļ kluba darbība sākotnēji tika balstīta uz entuziasma pamata, aicinot uz tikšanās reizēm Siguldā pazīstamus fotogrāfus - pirmo gaisa balonu pilotu Latvijā Gunāru Dukšti, "Rīgas Apriņķa Avīzes" fotogrāfu Aivaru Lapiņu, mākslinieci Lindu Rūķīti - Artemoviču, fotogrāfu Oskaru Briedi, kuri jauniešiem stāstīja par savu pieredzi un demonstrēja savas fotogrāfijas. Jau martā tika apstiprināti kluba statūti un reģistrēta biedrība, kuras mērķis ir pulcināt kopā domubiedrus, veicināt jaunu zināšanu un ideju gūšanu, attīstīt jauniešu spējas fotomākslā, organizējot plenērus, foto projektus, izstādes, fotoizstāžu apmeklēšanu, biedrošanos ar foto entuziastiem. Novada svētku laikā sadarbībā ar fotogrāfu Oskaru Briedi tika noorganizēta pirmā izstāde, un jūnijā interešu izglītības programmu konkursam iesniegta programma. Tā tika atbalstīta, piešķirot finansējumu pedagoga piesaistei, un kopš septembra beigām klubu vada Agita Zālīte sadarbībā ar Siguldas fotogrāfu Albertu Linartu.

Šobrīd klubā darbojas 14 jaunieši vecumā no 11 līdz 22 gadiem, kuri uz nodarbībām pulcējas Siguldas Bērnu un jauniešu interešu centra telpās Poruka ielā 11 otrdienās no plkst. 18.15. Šajā laikā analizēti un pētīti labākie fotogrāfiju paraugi, gūtas pirmās prasmes un iemaņas darbā ar fotošopu (Photoshop), apmeklēta Fotoakadēmija, jo jauniešiem ir liela interese par analogās fotogrāfijas apgūšanu, un arī sagatavota izstāde, kurā kluba dalībnieki centušies paskatīties uz Siguldu no cita skatu punkta, tvert "paralēlo" Siguldu - cilvēkus, lietas un vietas, kuras pastāv mums līdzās, bet, ikdienas gaitās ejot, bieži vien paliek nepamanītas.

Fotogrāfijas ir subjektīvas, individuālas, personiskas. Tomēr nav kopīgā, ja nav personiskā. Caur sevi, caur saviem draugiem, ģimeni, sētu, pagalmu, ielu, pilsētu, novadu nonākam līdz kopībai - līdz Latvijai, līdz mūsu valstij.

Mūzikas grupai "Hospitāļu iela" ir dziesma, no kuras vārdiem izraudzīts izstādes nosaukums "Turi acis fokusā!". Mēs divatā ar Tevi - Sigulda! Un pēc tam jau - visi kopā!

Izstādi organizē Siguldas Bērnu un jauniešu interešu centrs sadarbībā ar Siguldas pilsētas kultūras namu.

Izstāde atvērta Siguldas pilsētas kultūras nama mazajā zālē no 20. janvāra līdz 18. februārim:
darba dienās no plkst. 10.00 - 20.00
svētdienās no plkst. 11.00 - 13.00
sestdienās - slēgta.

Ieeja - bez maksas.