Arņa Janova 100% Latvija. PanorāmasNo 4. decembra līdz pat jaunajam gadam Lielvārdes kultūras namā ir skatāma Arņa Janova fotogrāfiju izstāde "100% Latvija. Panorāmas." Ieeja ir bez maksas.

Šī pati izstāde oktobrī bija apskatāma Jelgavas pilsētas kultūras namā un guva lielu apmeklētāju atsaucību.
Ierobežotās telpas dēļ Lielvārdē apskatāmas vien labākās 16 fotogrāfijas no tām 25-ām, kas bija apskatāmas Jelgavā.


Visas 25-as izstādes fotogrāfijas apskatāmas šeit www.arnisjanovs.com

Šī ir pirmā izstāde Latvijā, kura veltīta krāsainajām Latvijas dabas ainavām tieši panorāmas formātā. Panorāmas formāts ar malu attiecību 1:2 vai 1:3 ir tuvāks cilvēka redzes leņķim, nekā ierastais 4:3 vai 2:3, tāpēc tas ir tīkamāks uztverei.

Izstādē eksponētie darbi ir tīra klasika, nekāda avangarda. Tomēr retais būs redzējis eksponātos attēlotos Latvijas mežonīgās dabas nostūrīšus, jo tie ir fotografēti aizejot tālāk par iekoptām dabas takām. Foto izstādes eksponāti pārsteidz ne tikai ar Latvijas dabas neaprakstāmo skaistumu, kuru māksliniekam ir izdevies iemūžināt, bet arī ar savu rūpīgo izpildījumu. Starp izstādē apskatāmajiem darbiem ir arī tādi, kuri ir prasījuši vairāku nedēļu rūpīga darba, jo tie ir montēti no vairākiem kadriem - par vienu no svarīgiem ainavas fotogrāfijas stūrakmeņiem autors uzskata attēla detalizāciju.

Kā apliecinājums tam, ka Latvijas dabas skati gleznainībā ir spējīgi konkurēt ar daudziem citiem pasaulslaveniem dabas tūrisma objektiem ir tas, ka Arņa Janova darbi jau priecē fotomākslas cienītāju acis Jaunzēlandē, Austrālijā, Vācijā un ASV. Tas ir arī labs ieguldījums Latvijas atpazīstamībā un lauku tūrisma veicināšanā.

Latvijā pagaidām vēl nav tradīcija mājās pie sienām izvietot lielus foto darbus. Tāpēc šīs izstādes otrs mērķis - vērst uzmanību uz to, ka fotogrāfijas netradicionālajā panorāmas formātā un lielā izmērā spēj būt lielisks interjera papildinājums mājās, birojā vai sabiedriskajā telpā. Autora darbus var apskatīt un iegādāties par šobrīd īpaši patīkamām cenām arī internetā: www.arnisjanovs.com "Šobrīd manas fotogrāfijas var iegādāties faktiski zem pašizmasas, lai šajā tumšajā un depresīvajā gada laikā turklāt uz krīzes fona cilvēkiem ir pavisam reāla iespēja priecēt sevi un sev tuvos ar mazu daļiņu no Latvijas dabas skaistuma ļoti kvalitatīvā izpildījumā."

Par autoru. Pēc profesijas Arnis Janovs ir programmētājs, kas arī nosaka viņa zinātniski pedantisko attieksmi pret fotografēšanu. Ar fotografēšanu viņš nodarbojas jau vairāk kā 10 gadus, bet izstādē redzamo fotogrāfiju absolūtais vairums ir tapis pēdējos 3-os gados. Pirmais pārsteigums aplūkojot Arņa Janova darbus ir kvalitatīvais izpildījums - fotogrāfijas ir skaisti ierāmētas un drukātas uz skābi nesaturoša papīra garantējot darba ilgmūžību. Arnis Janovs dodoties pie dabas nekad nešķiras no savas smagās foto somas un kad kritiskā acs pamana iemūžināšanai piemērotu ainavu, viņa ceļabiedriem ir jāatrod kādu nodarbošanos, jo tikai pati ainavas iemūžināšana viņam var aizņemt 1-1,5 stundu. Autors ir ļoti kritisks pret saviem darbiem un dažkārt kritizē savus darbus pat par tādām nepilnībām, kuras visrūpīgākais vērotājs varētu pamanīt tikai zem palielināmā stikla.

Autors: "Mūsdienās cilvēki pārsvarā bauda dabu tik, cik var sasniegt piebraucot ar auto un staigājot pa iekoptām dabas takām. Tomēr Latvijā var redzēt daudz vairāk tiklīdz sper soli tālāk no šosejām un takām. Viens no izstādes mērķiem ir parādīt, ka mums Latvijā ir vēl daudz uz ko paskatīties dabā un tas varbūt kādu atturēs no Latvijas pamešanas."