Bruemmer Pieejamā ArktikaNo 3. līdz 28.novembrim Latvijas Dabas muzejā būs apskatāma Kanādas Dabas muzeja un žurnāla "Canadian Geographic" kopīgi veidotā fotogrāfiju izstāde "Pieejamā Arktika". Izstādē tiks eskponētas vairāk kā 30 fotogrāfijas, kas tapušas Kanādas Arktikā pēdējo 80 gadu laikā un atspoguļo ziemeļu dabu un iedzīvotāju ikdienu. Kanādas Dabas muzeja sagatavotās izstādes fotogrāfijas ņemtas no Kanādas Karaliskās Ģeogrāfijas biedrības žurnāla "Canadian Geographic" un ir slavenu fotogrāfu darbi, piem., Freda Brūmera, Jāņa Krauļa, Džona Danna un citu.

Izstāde tapusi ar Kanādas vēstniecības atbalstu un ieeja izstādē ir bez maksas.

Godalgotais žurnāls "Canadian Geographic" ir Kanādas Karaliskā ģeogrāfijas biedrības izdevums. Biedrība dibināta 1929.gadā. Žurnāls "Canadian Geographic", kurš iznāk kopš 1930.gada, stāsta par Kanādas iedzīvotājiem un dabu. Aizraujošie raksti tiek ilustrēti ar izcilām fotogrāfijām un oriģinālām kartēm. Raksti par Arktiku žurnālā publicēti jau kopš tā pirmā izdevuma.

Kanādas Dabas muzejam ir nozīmīga loma ziemeļu reģiona izpētē - sākot no Kanādas Arktikas ekspedīcijas 1913. gadā, kuras laikā atklātas 100 jaunas sugas, līdz pēdējiem fosiliju atklājumiem 2008.gadā. Šī gada 18.-19.novembrī muzejs rīko Arktikas bioloģiskās dažādības simpoziju.

Kanādas Arktika ir 40% no Kanādas kopīgās sauszemes teritorijas un tur dzīvo vairāk kā 100 000 iedzīvotāju. Ziemeļu iedzīvotāji ir pievērsuši pasaules uzmanību vairākiem problēmjautājumiem:

- klimata izmaiņu radītie draudi un izaicinājumi;
- ilgtspējīgas attīstības nepieciešamība;
- pieredzes un zināšanu apmaiņas nepieciešamība ar citiem ziemeļu kaimiņiem un pasauli.

Kanādas Ziemeļu stratēģijas uzmanības centrā ir Arktikas ilgtspējīga sociālā un ekonomiskā attīstība, kas kalpo Arktikas iedzīvotāju, jo īpaši pamatiedzīvotāju, interesēm.

Vairāk par Kanādas Ziemeļu stratēģiju mājas lapā http://www.northernstrategy.gc.ca
Izstādi organizē Kanādas vēstniecība Latvijā ar Latvijas Dabas muzeja atbalstu.

Latvijas Dabas muzejs Rīgā, K.Barona ielā 4, atvērts apmeklētājiem trešdienās, piektdienās, sestdienās no 10:00 līdz 17:00, ceturtdienās no 10:00 līdz 18:00 un svētdienās no 10:00 līdz16:00.