LU Akadēmiskajā bibliotēkā (Rīgā, Rūpniecības ielā 10) tika atklāta fotokluba "Rīga" vadītājas Eiženijas Freimanes fotoizstāde "Dejas vibrācijas".

Eiženija Anna Freimane ilgus gadus strādājusi par teātra fotogrāfi un ir daudzu aktieru, kultūras darbinieku, operas un baleta zvaigžņu portretu autore, bet par galveno tēmu viņas fotogrāfijā ir kļuvis balets.

E.Freimanes foto kolekcijā ir precīzi dokumentēti dejas soļi, kur dejotāja ķermenis, šķiet, bez mazākās piepūles levitējam virs skatuves dēļiem-fiksētais kustības posms ir augstākais palēciena punkts, niecīga daļa no lidojuma acumirkļa, un tas vēsta par cilvēka dejas tehnikas pārvaldīšanu un apbrīnojamu meistarību.

Savukārt darbi, kuros fotogrāfe tvērusi ķermeņu un tērpu kustības ilgākā ekspozīcijā, vēsta pavisam ko citu- te atklājas tieši tēla ekspresija, dejas valodā tulkotā spilgto emociju amplitūda no trausla maiguma līdz liktenīgam dramatismam.

Izstādē apkopoti septiņdesmito, astoņdesmito, deviņdesmito gadu un līdz šim laikam fotografētie solisti, kuri ir dejojuši uz Latvijas Nacionālās operas skatuves.

E.Freimane ir LFM-FIAP un LPBA biedre, 2006.gadā saņēmusi Latvijas fotogrāfijas pamatlicēja Mārtiņa Buclera prēmiju, organizējusi un piedalījusies daudzās Latvijas un ārzemju izstādēs.

Izstāde būs skatāma līdz 30.aprīlim.