Elīna Ļihačeva. Ziema/ Vasara. No sērijas "Jautrie cilvēki". 2006 - 2008.No 2008. gada 28. augusta līdz 28. septembrim Andrejsalas Korpusu cehā un projektu telpā Ēdnīca notiks Latvijas mūsdienu fotogrāfijas izstāde "Medijs ir vēstījums?", ko rīko Laikmetīgās mākslas centrs. Kanādiešu filozofa Māršala Maklūena (Marshall McLuhan) slavenā tēze Medijs ir vēstījums par svarīgāko vēstījumu paredz pašu mediju, nevis tā pausto saturu. Attiecinot augšminēto uz fotogrāfiju Latvijā, gribētos teikt, ka lielākoties vērojama šī tendence - attiecīgā medija un tā tehnisko iespēju izmantojums ir viss fotogrāfiju saturs. Izstāde "Medijs ir vēstījums?" veidota, mēģinot pārfrāzēt minēto Maklūena tēzi. Līdzīgi kā citi mediji arī fotogrāfija mūsdienās nepastāv autonomi, pati par sevi. Tā tiecas saplūst ar citiem medijiem, dažādām mākslas praksēm un paņēmieniem, kļūstot par tehniku vai instrumentu kādu noteiktu ideju vai vēstījumu paušanā.

Apskatot plašu darbības spektru un atšķirīgas stratēģijas, ko mākslinieki izmanto darbā ar fotogrāfiju, izstāde tiecas paplašināt izpratni par fotogrāfiju un tās lietojuma iespējām. Izvēlētie darbi pārstāv dažādus fotogrāfijas segmentus - no dokumentālās fotogrāfijas tradīciju turpināšanas, patērētājsabiedrības kritikas un attēla semantikas pētniecības līdz fotogrāfiju iekļaušanai instalācijās vai jau esošu, internetā atrastu attēlu sistematizēšanai. Daļai izstādes dalībnieku ir bagātīga pieredze, viņi izpelnījušies gan lokālu, gan starptautisku atzinību, taču otra daļa ir jauni un plašākai publikai mazāk zināmi autori. Tā kā izstādes mākslinieki ir izteikti atšķirīgi gan fotogrāfijas izmantošanas veidā, gan risinātajā tematikā, izstāde piedāvā mūsdienīgu skatījumu uz medija specifiku, pielietojumu un lomu laikmetīgajā mākslā.

Izstādē piedalās mākslinieki Anda Bankovska, Ieva Epnere, Edgars Gluhovs, Ivars Grāvlejs/Avdejs Ter-Oganjans, Romans Korovins, Galka Kūlio, Sandra Leimane, Elīna Ļihačeva, Miks Mitrēvics, Sandijs Ruļuks, Katrīna Sauškina un Iveta Vaivode. Izstādes kuratore - Līga Lindenbauma

Izstāde Andrejsalā būs apskatāma trešdienās, ceturtdienās, piektdienās un sestdienās no pulksten 13.00 līdz 19.00, kā arī svētdienās no 13.00 līdz 18.00. Tā kā izstāde ietilpst Mūsdienu kultūras foruma Baltā nakts programmā, 30. augustā tā būs atvērta no pulksten 13.00 līdz 31. augusta pulksten 2.00.

Sekot jaunumiem