Jura Raķa fotogrāfijas Liepājā15. martā plkst. 17 Liepājas muzejā K. Ukstiņa ielā 7/9 par godu Liepājas dzimšanas dienai un 20. gadadienai, kopš atjaunota Liepājas tirdzniecības osta, atklās kolekcionāra, Karostas entuziasta Jura Raķa vēsturisko fotogrāfiju izstādi "Karostas albums".

Izstāde tapusi ar Liepājas speciālās ekonomiskās zonas atbalstu, lai popularizētu Karostas unikālās vērtības un piesaistītu šai vienotajai pilsētas teritorijai lielāku interesi, parādītu gan zudušos, gan vēl šobrīd saglabājušos objektus.

"Karostas albums" vēsta par Karostas pirmsākumiem līdz 1939.gadam. Ekspozīcijai izvēlēti arī neierasti rakursi, skatu punkti, šobrīd nesaskatāmi objekti, vienlaikus dodot iespēju skatītājiem salīdzināt Karostu agrāk un tagad.

Izstādes autors Juris Raķis uzsver, ka Karosta ir vērtīgs militārais un kultūras mantojums. Tā ir laikmeta liecība, kādas nav pieejamas nekur citur, informācija un pieredze, kas ir vērtējama kā unikāla ne vien Latvijas, bet arī Eiropas mērogā. Karostu kā vienotu objektu augstu novērtējuši ne vien tūristi, bet arī vēstures, militārās un kultūras vēstures pētnieki un arhitekti.

"Savdabīga, mazliet nošķirta no pārējās pilsētas, Karosta ir viena no Liepājas neatņemamām sastāvdaļām. Patiesībā, rēķinot pēc platības, tā ir viena trešā daļa no Liepājas," sacīja Juris Raķis.

Izstāde Liepājas muzejā K. Ukstiņa ielā 7/9 skatāma no 15. marta līdz 22. aprīlim. Ieeja bez maksas.