Valdis Brauns LFMNo 4. līdz 28. aprīlim Latvijas Fotogrāfijas muzejā būs aplūkojama fotogrāfa Valda Brauna izstāde "Sāļais vējš". Izstādē iekļauti darbi, kuri pamatā tapuši 20. gadsimta 70. gados, kad, dokumentējot zvejas kolhozus un ražošanas procesus partijas atskaitēm, Valdis Brauns fotografējis arī zvejnieku dzīvi savām interesēm. Melnbaltajos fotoattēlos redzami tā laika piekrastes zvejnieku darba mirkļi, portretēti strādnieki, kuri savu iztiku pelnīja, ik dienu dodoties jūrā. "Pie zvejniekiem man patika viņu dabiskums un skarbums. Mākslinieciski – viņu seju faktūra, raupjums," saka pats fotogrāfs. "Man viņu dzīve likās aizraujoša un romantiska, lai gan patiesībā tas ir smags, ikdienišķs darbs."

Izstādītajā kolekcijā ietvertie ģeogrāfiskie pieturas punkti ir Ventspils osta, Šķēdes un Engures zvejas kolhozi, Lapmežciems. Redzami arī Zaķusalas un Skultes zvejnieki. Vietas, kurās, kā norāda autors, varēja tikt klāt, kuras nebija slēgtās zonas. Izstādītie darbi atbilst 20. gadsimta 70. gadu sociālās fotogrāfijas estētikai. Kolekcija līdz šim nav bijusi izlikta plašai apskatei, dažas no fotogrāfijām publicētas Latvijas PSR preses izdevumos. "Tajā laikā partijai atskaitēm vajadzēja kaut ko grandiozu, lielos kuģus. Neinteresēja mazi zvejnieku ciematiņi, pašu zvejnieku portreti," saka V. Brauns.

Valdis Brauns (dzimis 1945. gadā) fotografē aktus, ainavas, pievērsies jūras un zvejnieku dzīves attēlojumam, portretējis arī aktierus un citus māksliniekus. Viņa darbi iekļauti vairākās kolekcijas, kā, piemēram, Franču fotogrāfijas muzejā, Šauļu fotogrāfijas muzejā, Katalonijas fotogrāfijas muzejā, Latvijas Fotogrāfijas muzejā, kā arī privātkolekcijās ASV, Vācijā, Krievijā, Čehijā, Ungārijā, Indijā, Lietuvā. Viens no slavenākajiem fotogrāfa darbiem "Laimes lietus" (atrodas Latvijas Fotogrāfijas muzeja krājumā) publicēts vairāk kā 160 dažādās grāmatās, žurnālos, katalogos un reklāmizdevumos. Savā karjerā Valdis Brauns piedalījies gandrīz 300 izstādēs un saņēmis vairāk kā 140 apbalvojumus, tai skaitā, World Press Photo Holandē zelta medaļu "Zelta acs" par darbu "Laimes lietus".