Linda Marija dziedošie kaimiņiNo 5. līdz 30 jūnijam Latvijas Fotogrāfijas muzeja 2. stāvā būs apskatāma somu fotogrāfes Lindas Marijas Varomas izstāde "Dziedošie kaimiņi". 26 fotogrāfijās atveidotas Igaunijas estrādes, kuras tiek izmantotas, gatavojoties Dziesmu svētkiem. "Manos darbos estrādes vientuļi gaida savu uzstāšanos neesošai auditorijai. Es stāstu, ka esmu fotografējusi "dziedošos kaimiņus", taču, kur ir dziesma? Tas ir paradokss, kas caurvijas visā manā darbā," stāsta autore.

Linda Marija Varoma norāda, ka šīs fotogrāfijas ir tapušas, lai parādītu dziesmas šūpuli, interesējoties gan par estrāžu arhitektūru, gan vēsturi. Igauņi ir dziedoša tauta, un Dziesmu svētki Tallinā tiek rīkoti katru piekto gadu. Tāpat kā latviešu Dziesmu un deju svētki, arī Igaunijas Dziesmu svētki ir iekļauti UNESCO pasaules nemateriālās kultūras mantojuma sarakstā. "Gandrīz katrā Igaunijas pilsētā un ciematā ir 20. gadsimta vidū celta estrāde. Dziedāšana bija veids, kā sajust nacionālo solidaritāti, it īpaši laikā, kad pie varas bija svešinieki. Dziedāšana bija iespēja sajust igaunisko identitāti," stāsta izstādes "Dziedošie kaimiņi" autore.

Somu māksliniece Linda Marija Varoma (1985) ieguvusi augstāko izglītību mākslā Novia lietišķo zinātņu universitātē Somijā. Fotogrāfe ir piedalījusies vairākās grupu izstādēs Somijā, Vācijā un Lielbritānijā. Pirmo reizi viņas solo izstāde "Dziedošie kaimiņi" izstādīta 2012. gadā Somijā. 2011. gadā Linda Marija Varoma kļuva par finālisti vienā no "Sony" Pasaules fotogrāfijas balvas kategorijām. 2012. gadā fotogrāfe ieguva Hasselblada fonda prestižo Viktora stipendiju fotogrāfijā.

Izstādes atklāšana paredzēta trešdien, 5.jūnijā, plkst.17.00, Latvijas Fotogrāfijas muzejā, Mārstaļu ielā 8, Vecrīgā.