LDM foto ceļojumu mēnesis 2013 FOTO LDM arhīvsOktobrī Latvijas Dabas muzejs apmeklētājus pārsteigs ar trīs iespaidīgu skatu fotoizstādēm, piedāvājot apskatīt dzīvnieku brīnumaino migrāciju mirkļus, ielūkoties skarbajā un vienlaikus trauslajā Arktikā, kā arī pabūt vienā no Latvijas skaistākajām īpaši aizsargājamām dabas teritorijām.

No 2. līdz 20. oktobrim muzejā norisināsies žurnāla National Geographic Latvija fotoizstāde "Migrācijas". Dzīvnieku pārvietošanās ir iespaidīgs dabas process, no kura atkarīga daudzu sugu pastāvēšana. Izstādē būs aplūkojamas vairāk nekā 30 fotogrāfijas, kas attēlos dzīvnieku migrāciju uz sauszemes, ūdenī un gaisā. "Migrācijas" apkopo 24 pasaulē atzītu fotogrāfu darbus, kuri, metot izaicinājumu kustību valdzinājumam, fiksējuši neaizmirstamus foto kadrus. Apmeklētāji aicināti apskatīt izstādi ar muzeja ieejas biļetēm.

Ziemas eleganci varēs vērot fotoizstādē "Arktikas noslēpumi", kas atspoguļo Kanādas vēstnieka Latvijā Džona Morisona ceļojumus uz Ziemeļamerikas tālāko ziemeļu punktu laikā no 1969. līdz 1972. gadam. Zinātnisko ekspedīciju attēlos atklājas Arktikas pārsteidzošais skaistums ar tās ledājiem, aisbergiem un mežonīgo dabu. Izstāde būs skatāma no 17. līdz 31. oktobrim bez maksas.

Savukārt Latvijas gleznainā daba attēlos būs skatāma no 30. oktobra līdz 31. decembrim fotokonkursa jubilejas izstādē "Slīterei – 90". Ainavas (piekraste, meži, ciemi), cilvēki Slīterē (dabas sargi, zvejnieki, vietējie iedzīvotāji, ceļotāji), kā arī augi, dzīvnieki un putni 90 labākajos konkursa attēlos apmeklētājus priecēs Zooloģijas ekspozīcijā.

Izstādes apskatāmas muzeja darba laikā:

T. – no 10:00 līdz 17:00

C. – no 10:00 līdz 19:00

Pk. – no 10:00 līdz 17:00

S., Sv. – no 11:00 līdz 17:00

Laipni aicināti Latvijas Dabas muzejā – Rīgā, K. Barona ielā 4!