Foto Ivars DruvietisTrešdien, 1. oktobrī, Latvijas Dabas muzejā tiks atklāta izstāde "Dzīvība Baltijas jūrā", kas vides mēneša ietvaros iepazīstinās ar Baltijas jūras ekoloģiju.  
Latvijas Dabas muzejā no 1. līdz 26. oktobrim norisināsies vides mēnesis, kas šogad veltīts tēmām par Baltijas jūras ekoloģiju, aizsardzību un citām aktuālajām problēmām. Vides mēneša ietvaros notiks pasākumi dažādām apmeklētāju grupām – skolēniem, skolotājiem, ģimenēm ar bērniem, kā arī visiem, kam interesē Baltijas jūras ilgtspēja.

Vides mēnesi ievadīs izstāde "Dzīvība Baltijas jūrā".  Tajā būs skatāma Francijas institūta Latvijā fotogrāfiju ekspozīcija "Baltijas jūra – apdraudēta dzīvā vide", kas kvalitatīvos attēlos atklāj daudzveidīgo Baltijas jūras ekosistēmu, tās augus un dzīvniekus, pašreizējās vides piesārņojuma problēmas un to cēloņus – kuģošana, zveja, energoresursu ieguve, tūrisms un intensīva saimnieciskā darbība. Latvijas Hidroekoloģijas institūta un Baltijas Vides Foruma iekārtotajā stendā, ieskatoties akvārijos, varēs iepazīt maz zināmo, bet pārsteidzoši skaisto un bagāto Baltijas jūras zemūdens pasauli. Savukārt Dabas muzeja speciālistu sagatavotās aktivitātes skolu jauniešiem un bērniem aicinās izzināt un sajust jūru – taustot, eksperimentējot un spēlējot spēles. Izstādes atklāšana 1. oktobrī plkst. 12.00 Dabas muzeja 2. stāva izstāžu zālē. Izstāde skatāma no 1. līdz 26. oktobrim muzeja darba laikā ar muzeja ieejas biļetēm. Izstādes piedāvājums ietver arī bezmaksas ekskursijas, kuras aicinām pieteikt savlaicīgi, zvanot pa tālr. 67356051.
Vides mēnesi atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds.
Sadarbības partneri: Francijas institūts Latvijā, Latvijas Hidroekoloģijas institūts, Baltijas Vides Forums, LIFE, MARMONI, Vides Vēstis, Ilustrētā Junioriem.
Laipni aicināti Latvijas Dabas muzejā – Rīgā, K. Barona ielā 4!