Closed gate13. martā plkst. 17:00 Latvijas Fotogrāfijas muzejs aicina uz sarunu vakaru ar Pēteri Benjamiņu par viņa un tēva Jura Benjamiņa – viena no krāsu fotogrāfijas pionieriem Latvijā – ekspedīcijām Bahamu zemūdens alās, zemūdens fotogrāfiju un laboratorijas darbu Kanādā. Ieeja pasākumā bez maksas.

Jau ziņots, ka janvārī Latvijas Fotogrāfijas muzeja vēsturiskajā ekspozīcijā tika atklāta informatīvā siena, kas veltīta Jurim Benjamiņam, zinātniekam, kurš viens no pirmajiem Latvijā 20. gadsimta 30. gados nodarbojās ar krāsu fotogrāfiju saistītiem ķīmijas eksperimentiem un pētījumiem. Sarunu vakarā tiks stāstīts par krāsu fotogrāfijas attīstības vēsturi, Benjamiņu ģimenes laboratoriju Kanādā, kuras pamatnozare bija krāsu fotofilmu attīstīšana, kopēšana un palielināšana, kā arī par ekspedīcijām zemūdens alās un zemūdens fotogrāfiju.

Juris Benjamiņš, dzimis kā Georgs Aihers, plaši pazīstamo Benjamiņu uzvārdu ieguva 1926. gadā, kad mātes vecākā māsa, izdevēja Emīlija Benjamiņa, viņu adoptēja. Abām māsām bijusi noruna, ja Annijai būs vēl kāds bērns, tad Georgs tiks adoptēts un kļūs par „preses impērijas" mantinieku. Juris Benjamiņš ar fotogrāfiju bija cieši saistīts jau kopš bērnības un interesi par to nezaudēja līdz mūža galam. Viņš viens no pirmajiem Latvijā sāka nopietni nodarboties ar krāsu fotogrāfiju un krāsaino fotokopiju iegūšanu uz papīra. 1940. gados Juris Benjamiņš ar ģimeni devās bēgļu gaitās. Papildinājis zināšanas Lielbritānijas lielākajā ķīmijas rūpnīcā, viņš vēlāk Kanādā atvēra pats savu uzņēmumu. Brīvais laiks tika veltīts zemūdens alu pētniecībai, to fotografēšanai un filmēšanai. Pazīstamais franču zemūdens pētnieks Žaks Īvs Kusto, kas sadarbojās ar Juri Benjamiņu, vienai no alām pie Bahamu salām deva viņa vārdu. Ekspedīcijās zemūdens alās aktīvi piedalījās abi Jura Benjamiņa dēli – Pēteris Benjamiņš un Juris Juniors Benjamiņš.