Mihails Ignats LFMLatvijas Fotogrāfijas muzeja 2. stāva izstāžu zālē 4. decembrī plkst. 17:00 tiks atklāta Mihaila Ignata aerofotogrāfiju izstāde "Sapņu kartogrāfija".
Izstādē iekļautas 20 fotogrāfijas, kuras atlasītas no plaša sešu gadu un vairāk kā deviņdesmit lidojumu laikā uzņemta aerofotogrāfiju materiāla. Fotogrāfiju uzņemšanas ģeogrāfija ir plaša – gandrīz visa Latvijas teritorija. Tomēr konkrētu vietu atzīmēm šoreiz nav izšķirošas nozīmes, jo autora uzmanības centrā ir telpa kā dabas un cilvēku veidota ģeometrija.
Latviešu prozaiķis Gundars Ignats par šo foto sēriju raksta: "Izstādes vadošais motīvs ir konceptuāli un stilistiski izturētais paņēmiens – vertikālisms. Skatiena nogrieznis ar plakni veido leņķi, kas maksimāli tuvs deviņdesmit grādiem. Attēlotie elementi – ceļš, upe, tīrumi, automašīnu iebrauktās līnijas – kļūst par daļu no ģeometrijas un krāsu spēles, parādot, ka aerofotogrāfija nav tikai paņēmiens citādam skatupunktam uz pazīstamām vietām, apvidiem, pilsdrupām utt. Aerofotogrāfijā (un tikai aerofotogrāfijā!) iespējamais vertikālisma paņēmiens padara šo izlasi par nozīmīgu un vērā ņemamu konceptuālās fotogrāfijas piemēru. No lielā fotogrāfiju klāsta atlasīta izlase, kas parāda šī šķietami vienkāršā (taču grūti izpildāmā) formālā paņēmiena daudzpusīgumu. Starp izvēlētajām fotogrāfijām atrodama gan krāsu, gan laukumu, gan regulāru un neregulāru formu saspēle."


Fotogrāfs Mihails Ignats ar fotogrāfiju sāka nodarboties 1982. gadā. Fotogrāfiju apguva, darbojoties Tautas fotoklubā "Cēsis" (no 1982. līdz 1987. gadam) un Gunāra Bindes fotomeistarības studijā (1989. gadā). Kopš 2007. gada autors pievērsies aerofotogrāfijai. 2012. gada Latvijas profesionālā dizaina konkursā "Gada balva dizainā 2012" kategorijā "Fotodizains" autors saņēmis galveno balvu par aerofotogrāfiju sēriju "Vertikāles mobilizācija". 2013. gadā ieguvis FIAP zelta medaļu fotokonkursā "Ekoloģiskā patiesība 2013" ("Ecological truth 2013") Bosnijā un Hercegovinā, četras FIAP sudraba medaļas fotosalonu konkursos Maķedonijā, Horvātijā un Melnkalnē un FIAP bronzas medaļu 1. starptautiskajā fotožurnalistu biennālē "Fotoreportieris 2013" ("A Photo Reporter 2013") Spānijā. Autors no Latvijas FIAP organizācijas nominēts AFIAP (angl. – Artist of FIAP) jeb FIAP mākslinieka titulam. Šogad saņemta nominācija kategorijā "Ceļojums" Sony pasaules fotogrāfijas balvā (Sony World Photography Awards 2014), bet otrs darbs ieguva žūrijas atzinību. Autora darbi ir publicēti vairākos fotoalbumos un poligrāfiskos izdevumos.

IZSTĀDES ATKLĀŠANA PAREDZĒTA 4. DECEMBRĪ PLKST. 17.00 LATVIJAS FOTOGRĀFIJAS MUZEJĀ, MĀRSTAĻU IELĀ 8, VECRĪGĀ

IZSTĀDE TAPUSI AR VALSTS KULTŪRKAPITĀLA FONDA ATBALSTU. PALDIES DIZAINA STUDIJAI "PIECI EZERI" UN INFORMATĪVAJIEM ATBALSTĪTĀJIEM

Mihails Ignats FD