Rīgas pils atdzimšanaVAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) aicina uz foto ekskursiju atjaunotajās Rīgas pils zālēs – tirdzniecības centrā "Galerija Centrs", Rīgā. Rīdzenes ielā atklāta fotoizstāde, kas ieved izstādes apmeklētājus pils gadsimtu vēstures spozmē.
Fotogrāfijās, kas tapušas pēc vērienīgajiem rekonstrukcijas un restaurācijas darbiem, ir iespējams vērot, kā atjaunotas Rīgas pils Baltā zāle, Svētku zāle, Sūtņu zāle un Ģerboņu zāle. Zālēs, kas atguvušas savu patieso vēsturisko spozmi, atjaunots katrs elements to vēsturiskajā veidolā – ikviens zīmējums, izcilnis un dekors, rekonstruējot to oriģinālo izskatu. Īpaši atzīmējams pieredzes bagātās itāļu restauratores Almas Ortolanas ieguldījums Anša Cīruļa griestu un sienu gleznojuma atjaunošanā Sūtņu zālē. Tāpat liels darbs veikts Baltajā zālē, kur pēc koka konstrukciju izbūves un atjaunošanas noslēgts darbs pie interjera detaļām. No jauna izveidoti un apzeltīti ģipša veidojumi. Restaurācijas darbnīcās no jauna izgatavotas dekoru kopijas. Savukārt Ģerboņu zālē speciālisti no jauna vienu pēc otra uz griestiem zīmējuši Latvijas novadu un pilsētu ģerboņus. Svētku zālē atjaunoti vēsturiskie griestu panno.
Skatītāju vērtējumam nodotā unikālā izstāde, kas apskatāma tirdzniecības centrā "Galerija Centrs" zīmīga arī tāpēc, ka vakar, 10.martā, Rīgas pils atjaunošanas un restaurācijas projekts ieguva "Latvijas būvniecības gada balvas 2015 Grand Prix". Šis prestižais valsts mēroga ēku un būvju konkursa vērtējums īpaši nozīmīgs Rīgas pils rekonstrukcijā – restaurācijā iesaistītajiem speciālistiem – vairāk nekā 250 strādniekiem, kas strādāja pilī, un 60 – 70 restauratoriem dažādās darbnīcās.
Izstāde Rīdzenes ielā būs skatāma no šī gada 11. līdz 24. martam.

Sekot jaunumiem