Nikkor AF-S 24mm f1.4G EDNikon Europe šodien paziņo par savā klasē vadošo platleņķa objektīvu ar īpaši ātru apertūras iestatīšanu - AF-S NIKKOR 24MM F/1.4G ED. Jaunais objektīvs izstrādāts reportāžu un ainavu uzņemšanai profesionālā līmenī, tam ir revolucionārs optiskais dizains un objektīvs paredzēts Nikon augstākās klases FX formāta DSLR fotokamerām.

Zurabs Kiknadze, Nikon Europe ražoto objektīvu, piederumu un programmatūras menedžeris, komentē: "Kaut gan daudzkārt godalgotie NIKKOR tālummaiņas objektīvi, piemēram, AF-S NIKKOR 24-70 mm f/2.8G ED, ir ļoti populārs, fotomāksliniekiem p[tīk darboties ar nelielu lauka dziļumu un spilgtu attēlu skatu meklētājā, ko nodrošina pamata objektīvi ar ātru apertūras iestatīšanu, un mēs esam pilnīgi pārliecināti, ka šis modelis ar laiku kļūs ļoti populārs fotožurnālistu aprindās."Jauns NIKKOR optiskais dizains

AF-S NIKKOR 24MM F/1.4G ED lepojas ar unikālu optisko elementu izvietojumu, kas nodrošina augstākas kvalitātes attēlu ar minimāliem izkropļojumiem un perfektu asumu malās un stūros, jo īpaši ar plati atvērtu apertūru. Jaunā optiskā sistēma apvieno sevī Nikon ekskluzīvo nanokristālu pretatstarošanas pārklājumu, ED stiklu un asfēriskus lēcu elementus, kas garantē izcilus attēlus ar augstu kontrasta līmeni, minimāliem kropļojumiem un aberāciju. f/1.4 apertūra un deviņu lapiņu noapaļotā diafragma palīdzēs iegūt fotoattēlus ar apbrīnojamo NIKKOR firmas zīmi - "bokeh".

Neuzkrītošs un izturīgs

Objektīvs aprīkots ar atsevišķu Silent Wave motoru, kurš vienmērīgi un klusi veic autofokusa funkcijas un paredzēts ilgstošai izmantošanai, pateicoties konstrukcijā izmantotajiem magnija sakausējumiem un īpašu pretputekļu un atmosfēras iedarbības blīvējumu, tanī skaitā arī gar stiprinājuma vietu. AF-S NIKKOR 24MM F/1.4G ED tiek komplektēts ar speciālu, cieši piegulošu pārvalku HB-51 un mīkstu somiņu, bet pārdošanā objektīvs parādīsies 2010. gada 16. martā.

Specifikācija

- Fokusēšanas garums: 24 mm
- Maks. apertūras atvērums: f/1,4
- Min. apertūras atvērums: f/16
- Objektīva uzbūve: 12 elementi 10 grupās (ar diviem ED stikla elementiem un diviem asfērisku lēcu elementiem, ar nanokristālu pārklājumu)
- Attēla leņķis: 84° (61° kopā ar Nikon DX formātu)
- Diafragmas lapiņu skaits: 9 gab. (noapaļotas)
- Tuvākais fokusēšanas attālums: 0,25 m (0,82 pēdas)
- Filtru/papildinājumu stiprinājums: 77 mm
- Diametrs x garums: Aptuveni 83 x 88,5 mm
- Svars: Aptuveni 620 g (21,9 unces)