Nikkor AF-S 16-35mm f/4G ED VRNikon Europe šodien paziņo par AF-S NIKKOR 16-35MM F/4G ED VR, pasaulē pirmo ultraplatleņķa tālummaiņas objektīvu ar VR (vibrāciju samazināšanu), kas paredzēts FX formāta kamerām. Jaunais objektīvs ir izdevīgs un praktisks piedāvājums vispārēja rakstura fotoattēlu uzņemšanai ar kādu no FX formāta fotokamerām, piemēram, D700.

Zurabs Kiknadze, Nikon Europe ražoto objektīvu, piederumu un programmatūras menedžeris, komentē: "AF-S NIKKOR 16-35MM F/4G ED VR piemērots visa veida platleņķa fotoattēlu uzņemešanai un ir ticis izstrādāts ar nolūku laist tirgū lētāku alternatīvu profesionālajam AF-S Zoom-Nikkor 17-35 mm f/2,8D IF-ED vai jaunākajai versijai: AF-S NIKKOR 14-24 mm f/2,8G ED ultraplatleņķa objektīvam".Asāki attēli uzņemot ar lēnu aizvara ātrumu, turot fotokameru rokās

AF-S NIKKOR 16-35MM F/4G ED VR ir pasaulē pirmais ultraplatleņķa objektīvs ar vibrāciju samazināšanas tehnoloģiju, kas ļauj veikt uzņemšanu ar vismaz par četriem soļiem lēnāku aizvara ātrumu. VR sistēmas izmantošana vāja apgaismojuma apstākļos papildina maksimālo apertūras atvērumu f/4.

Savā klasē nepārspēta attēlu kvalitāte

Jaunā objektīva sarežģītajā optiskajā konstrukcijā izmantots Nikon īpašais nanokristālu pretatsarošanas pārklājums, divi ED stikla elementi un ne mazāk par trim asfēriskiem stikla elementiem kropļojumu un aberācijas samazināšanai pat pie maksimāli atvērtas apertūras. VR II sistēma un Silent Wave motors nodrošina īpaši klusu, neuzkrītošu darbību, bet deviņas noapaļotās blendes lapiņas rada burvīgo "bokeh" efektu.

Izstrādāts lietošanai ikdienā

AF-S NIKKOR 16-35MM F/4G ED VR labi līdzsvarojas ar kompaktākajām FX formāta kamerām, piemēram, D700, un ir īpaši konstruēts, lai izturētu ikdienas lietošanas slodzi. Vienkāršā magnija sakausējumu konstrukcija un izolācija aizsardzībai pret laika apstākļiem padara to par ideālu izvēli gan piedzīvojumus kāram iesācējam, gan profesionālam fotogrāfam. Objektīva komplektā ietilpst izturīgs pārvalks HB-23 un mīksta somiņa. Objektīvs parādīsies pārdošanā 2010. gada 19. februārī.

Specifikācija

- Fokusēšanas garums: 16-35 mm
- Maks. apertūras atvērums: fiksēta f/4 apertūra
- Min. apertūras atvērums: f/22
- Objektīva uzbūve: 17 elementi 12 grupās (ar diviem ED stikla elementiem un trim asfērisku lēcu elementiem, ar nanokristālu pārklājumu)
- Attēla leņķis: 107° - 63° (83° - 44° kopā ar Nikon DX formātu)
- Diafragmas lapiņu skaits: 9 gab. (noapaļotas)
- Tuvākais fokusēšanas attālums: 0,29 m pie fokusa attāluma 16 mm vai 35 mm, 0,28 m pie fokusa attāluma robežās no 20 mm līdz 28 mm
- Filtru/papildinājumu stiprinājums: 77 mm
Diametrs x garums: Aptuveni 82,5 x 125 mm
- Svars: Aptuveni 680 g (24,0 unces)