Nikon Corporation paziņo, ka tiek atklāts šī gada fotokonkurss, kurā var piedalīties visu līmeņu fotogrāfi no visas pasaules. Šis konkurss, kas notiek jau 33. gadu, ir viens no svarīgākajiem un iedvesmojošākajiem konkursiem pasaulē. Darbi tiks pieņemti no 2010. gada 1. septembra līdz 30. novembrim; uzvarētāji tiks paziņoti 2011. gada jūnijā.

33. Nikon starptautiskais fotokonkurss fotogrāfiem sniedz iespēju parādīt savus darbus un bagātināt fotomākslas kultūru.

Kopš pirmās rīkošanas reizes 1969. gadā tas ir guvis arvien lielāku popularitāti; tajā piedalījušies vairāk nekā 320 000 fotogrāfu, kas kopumā iesnieguši vairāk nekā 1 310 000 fotogrāfiju. 2008./2009. gadā vairāk nekā 18 000 fotogrāfu no 153 valstīm iesniedza vairāk nekā 51 000 fotogrāfiju. Tas bija lielākais darbu, dalībnieku un valstu skaits līdzšinējā konkursa vēsturē, tādējādi padarot Nikon starptautisko fotokonkursu par lielāko šāda veida konkursu pasaulē.


Šī gada konkursa kategorijas un balvas

2010./2011. gada konkursā pieteikumi tiks pieņemti divās kategorijās. Pirmā ir brīvās tēmas kategorija (A), otrā ir veltīta tēmai "Enerģija" (B). Brīvās tēmas kategorijā var iesniegt fotogrāfijas par jebkuru tēmu. Kategorijā "Enerģija" tiks pieņemtas fotogrāfijas, kurās attēlota tādu ainu un objektu enerģija, kas iedvesmo, motivē vai aizrauj fotogrāfu vai skatītājus.

Jaunā talanta balva tiek piešķirta, lai jaunajiem fotogrāfiem sniegtu iespēju kopīgot savas fotogrāfijas un mērķi, uz ko tiekties. Katru gadu konkursā piedalās daudzi jauni fotogrāfi.

53 balvas, ko piešķir starptautiska fotogrāfu žūrija

Iesniegtos darbus vērtēs fotogrāfi, kas pašlaik aktīvi darbojas fotomākslas jomā. Kopumā tiks piešķirtas 53 balvas: viena fotogrāfija iegūs galveno balvu, 16 fotogrāfijas katrā kategorijā iegūs pirmo, otro vai trešo vietu, 4 fotogrāfijas, ko iesnieguši fotogrāfi vecumā līdz 29 gadiem (ieskaitot), saņems jaunā talanta balvu, kā arī tiks noteikti 16 jaunā talanta balvas otrās vietas ieguvēji.

Nikon Europe B.V. komunikāciju nodaļas vadītāja Birgita Olsone (Birgitta Olson) uzskata: "Nikon vēlas rosināt cilvēkus atklāt fotografēšanas prieku, dodot iespēju sev un citiem izbaudīt attēlu spēju uzrunāt. Mēs esam pārliecināti, ka visi dalībnieki vēlreiz pieņems šo aizraujošo izaicinājumu."

Uzvarētāji tiks paziņoti 2011. gada jūnijā; plānota arī uzvarētāju fotogrāfiju izstāde.*
*Izstādes norises vieta un laiks tiks precizēti vēlāk.

Nikon 2010./2011. gada starptautiskais fotokonkurss - informācija redaktoriem

• Dalības prasības
Piedalīties var ikviens profesionāls fotogrāfs vai amatieris neatkarīgi no vecuma, dzimuma un tautības.

• Fotogrāfiju tēmas un kategorijas
Kategorija

A Brīvā tēma

B Enerģija

* Kategorijā "Brīvā tēma" tiek pieņemtas fotogrāfijas par jebkuru tēmu, kas fotogrāfam šķitusi saistoša.

* Kategorijā "Enerģija" tiks pieņemtas fotogrāfijas, kurās attēlota tādu ainu un objektu enerģija, kas iedvesmo, motivē vai aizrauj jūs vai skatītājus.

* Vienu fotogrāfiju nedrīkst iesniegt abās kategorijās.

• Iesniegšanas laiks
No 2010. gada 1. septembra (trešdiena) līdz 30. novembrim (otrdiena)


• Darbu iesniegšanas veids
Image data will be accepted via the Internet. Aizpildiet pieteikuma veidlapu Nikon 2010./2011. gada starptautiskā fotokonkursa vietnē (http://www.nikon-npci.com/) un pārsūtiet attēlu datus, izmantojot veidlapu.

Darbu skaits: katrā kategorijā var iesniegt 2 fotogrāfijas (kopā - 4).
Darbu formāts: tiks pieņemti attēlu dati, kas uzņemti ar digitālo fotokameru (izņemot attēlus, kas uzņemti ar vidēja lieluma un lielām digitālajām kamerām) vai iegūti, skenējot attēlu, kas uzņemts ar filmu kameru (35 mm vai APS). Tiks pieņemti arī attēli, kas digitāli uzlaboti vai rediģēti, izmantojot programmatūru.
Faila lielums: ne vairāk kā 10 MB katram failam
Attēlu datu faila formāts: JPEG only

Aizpildiet pieteikuma veidlapu Nikon 2010./2011. gada starptautiskā fotokonkursa vietnē (http://www.nikon-npci.com/) un pārsūtiet attēlu datus, izmantojot veidlapu.

• Vērtēšana un uzvarētāju paziņošana
Iesniegtos darbus vērtēs neatkarīgi, slaveni fotogrāfi, kas pašlaik aktīvi darbojas fotomākslas jomā. Uzvarētāji tiks paziņoti 2011. gada jūnijā Nikon 2010./2011. gada starptautiskā fotokonkursa vietnē (http://www.nikon-npci.com/).


• Balvas un godalgas
53 balvu un godalgu saņēmēji iegūs Nikon attēlveidošanas produktus. Turklāt galvenās balvas, jaunā talanta balvu un jaunā talanta balvu 2. vietas ieguvējiem (21 personai) tiks sniegta iespēja ievietot darbus konkursa minigalerijā. Minigalerijai varēs piekļūt Nikon 2010./2011. gada starptautiskā fotokonkursa vietnē (http://www.nikon-npci.com/).
Tiks piešķirtas tālāk minētās godalgas.

- Galvenā balva 1
• Nikon D3S digitālā vienobjektīva spoguļkamera
• AF-S NIKKOR 24 mm f/1,4G ED
• AF-S NIKKOR 24-70 mm f/2,8G ED
• Uzvarētāja fotogrāfija tiks iekļauta minigalerijā Nikon 2010./2011. gada starptautiskā fotokonkursa vietnē

- Pirmā vieta: 1 katrā kategorijā (kopā 2)
•Nikon D300S digitālā vienobjektīva spoguļkamera
& SB-900 Speedlight zibspuldze
• AF-S DX NIKKOR 18-200 mm f/3,5-5,6G ED VS II
•AF-S NIKKOR 16-35 mm f/4G ED VS

- Otrā vieta: 5 katrā kategorijā
•Nikon D5000 digitālā vienobjektīva spoguļkamera
•AF-S DX Micro NIKKOR 85 mm f/3,5G ED VS

- Trešā vieta: 10 katrā kategorijā (kopā 20)
•Nikon D3000 digitālā vienobjektīva spoguļkamera
•AF-S DX NIKKOR 18-55 mm f/3,5-5,6G VS

- Jaunā talanta balva: Kopā 4 neatkarīgi no kategorijas
•Nikon COOLPIX P6000 digitālā kamera
• Fotogrāfijas tiks iekļautas minigalerijā Nikon 2010./2011. gada starptautiskā fotokonkursa vietnē

- Jaunā talanta balvas otrās vietas ieguvēji: Kopā 16 neatkarīgi no kategorijas
•Nikon COOLPIX S1000pj digitālā kamera
•Fotogrāfijas tiks iekļautas minigalerijā Nikon 2010./2011. gada starptautiskā fotokonkursa vietnē

Balvas var tikt mainītas bez iepriekšēja paziņojuma. Tās nevar apmainīt pret skaidru naudu.