LKFA kāzu foto konkurss2010Kāzu fotogrāfiju konkursa nolikums

1.Vispārēja informācija

1.1. Latvijas Kāzu fotogrāfu asociācija (turpmāk tekstā - LKFA) rīko kārtējo kāzu fotogrāfiju konkursu ar mērķi attīstīt kāzu fotogrāfijas žanru, apzināt labākos Latvijas kāzu fotogrāfus un reklamēt plašākai sabiedrībai viņu pakalpojumus.

1.2. Piedalīties fotokonkursā drīkst ikviens fotogrāfs.

1.3. Fotogrāfiju iesniegšana un vērtēšana ir paredzēta 7 kategorijās:

1.3.1. "Gatavošanās" - līgavas un/vai līgavaiņa vai viņu tuvinieku un vedēju gatavošanās kāzu norisei fotogrāfijas;
1.3.2. "Ceremonija" - civilās vai reliģiskās kāzu ceremonijas fotogrāfijas;
1.3.3. "Emocijas" - kāzu norises fotogrāfijas, kurās parādītas cilvēku emocijas prieks, skumjas, jautrība u.c.;
1.3.4. "Bērni" - bērnu fotogrāfijas kāzu norises laikā;
1.3.5. "Portrets" - līgavas vai līgavaiņa portrets gatavošanās periodā vai kāzu norises laikā;
1.3.6. "Jaunais pāris" - jaunā pāra fotogrāfijas kāzu norises laikā;
1.3.7. "Brīvā tēma" - kāzu norises laikā vai ārpus kāzu norises uzņemtas fotogrāfijas, kas nevar ievietot citās iepriekšminētās kategorijā. Šajā kategorijā var tikt ievietotas fotogrāfijas no Trash The Dress, erotika un citām tēmām.

1.4.Par konkursa administratoru tiek noteikts LKFA valdes loceklis - Uģis Grantiņš, kura uzdevumos ietilpst organizēt konkursa norisi. Administrators nepiedalās šī gada fotokonkursā.

1.5.Kopvērtējumā ievērojot vērtēšanas rezultātus katrā no kategorijām tiks noteikts Gada labākais kāzu fotogrāfs.

 

2.Fotogrāfiju iesūtīšanas nosacījumi

2.1. Fotogrāfijas iesniedzējs var būt fotogrāfijas autors vai autoru grupa.

2.2. Iesniedzamo fotogrāfiju skaits nav ierobežots, var iesniegt fotogrāfijas, kas uzņemtas tikai 2010. gadā. Exif informācija ir obligāta.

2.3. LKFA biedrs drīkst iesūtīt 3 fotogrāfijas bez maksas, par katru nākamo bildi ir jāmaksā 3,00Ls. Fotogrāfs, kurš nav LKFA biedrs, drīkst iesūtīt 1 bildi bez maksas, par katru nākamo bildi ir jāmaksā 5,00Ls. Samaksa par papildus fotogrāfiju iesūtīšanu tiks izmantota LKFA saimnieciskās darbības nodrošināšanai, mājas lapas attīstībai un uzturēšanai, konkursa organizēšanai un balvu iegādei.

2.4. Fotogrāfijas var iesniegt tikai digitālā veidā samazinātā izmērā JPEG formātā ar garāko malu 1200pix.

2.5. Attēla redzamam ir jābūt saistībai ar kāzām un nedrīkst pārkāpt vispārpieņemtās morāles un pieklājības normas vai pastāvošo likumdošanu;

2.6. Attēlā nedrīkst būt parādīta vardarbība un cita veida aizskarošs un amorāls saturs. Autors ir atbildīgs par visām sekām, kas var rasties iesūtot fotogrāfijas publiskam konkursam, paredzot, ka fotogrāfijas pēc atlases var tikt publicētas LKFA mājas lapā www.lkfa.lv, un nodrošina LKFA pret trešo personu prasībām.

2.7. Uz attēla nedrīkst būt nekādi datumi, uzraksti, logotipi (izņemot tos, kas ir redzami pašā fotogrāfijā) vai paraksti. Attēls nedrīkst būt digitāli ierāmēts.

2.8. Fotogrāfijas jānosūta uz e-pasta adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Nosūtot fotogrāfijas, autoram precīzi jānorāda, kurā kategorijā ir paredzēts ievietot konkrētu fotogrāfiju. Ja autors izmanto iespēju par samaksu nosūtīt lielāku fotogrāfiju skaitu saskaņā ar 2.3 punkta nosacījumiem, autoram jāieskaita LKFA kontā attiecīgā summa un kopā ar iesūtāmajām fotogrāfijām jāsniedz informācija par naudas pārvedumu. LKFA 5 dienu laikā pēc fotogrāfiju saņemšanas un naudas ieskaitīšanas kontā, e-pastā nosūta akceptu par līdzdalību konkursā.

2.9. Fotogrāfiju iesniegšanas termiņš ir 15.01.2011.

 

3. Fotogrāfiju vērtēšana un balvas

3.1. Katrā kategorijā būs nominācija uz labāko kāzu fotogrāfu savā kategorijā. Kopā ir paredzētas 7 vienādas nozīmes balvas katrā kategorijā.

3.1.1. Katrs pirmās vietas ieguvējs saņems:
- sudraba diplomu diplomu, bezmaksas dalību LKFA uz vienu gadu;
- 50% atlaidi reklāmas izvietošanu precos.lv vortālā;
- 25Ls dāvanu karti PictureHappy pakalpojumiem
- Dāvanu karti 10 bezmaksas bilžu izdrukai A4 izmērā fotosalonā "Linda".

3.1.2. Otrās un trešās vietas ieguvēji saņems:
- 30% atlaidi fotolaboratorijas pakalpojumiem uz pusgadu fotosalonā "Linda".
- Dāvanu karti 10 bezmaksas bilžu izdrukai A4 izmērā fotosalonā "Linda".

3.2. Papildus saņemtajām pirmajām, otrajām un trešajām vietu balvām, Galveno balvu - titulu „Gada labākais kāzu fotogrāfs" saņems:
- LKFA kausu;
- iespēju piedalīties nākamā 2011. gada LKFA konkursa žūrijas sastāvā;
- zelta diplomu;
- balvu no precos.lv (pilns informācijas profils + VIP vieta vortālā uz gadu);
- balvu no BT1, individuālā vieta Fiesta Expo 2011 ietvaros. Ar nosacījumu, ka tiks prezentēta arī Latvijas Kāzu fotogrāfu Asociācija.

Par „Gada labāko kāzu fotogrāfu" kļūs tas fotogrāfs, kurš saņems visaugstāko punktu skaitu summējot žūrijas vērtējumu pa kategorijām.

3.3. Ja konkursā vai kādā no konkursa kategorijām uzvarēs fotogrāfs, kas nav LKFA biedrs, tas negarantē automātisko iestāšanos LKFA, bet tikai atbrīvo no dalības maksas, ja tas fotogrāfs nolems iestāties Latvijas Kāzu fotogrāfu Asociācijā gada laikā.

3.4. Konkursa žūrijā ir paredzēts iekļaut 6 starptautiski pazīstamus fotogrāfus:

1) Andrey Balabasov: Viens no dārgākajiem fotogrāfiem Vācijā. Krievijas Kāzu fotogrāfu Asociācijas biedrs (ASFO) un vairāku kāzu fotokonkursu uzvarētājs. ASFO vairāku konkursu žūrijas loceklis. Vadījis 14 meistarklases Vācijā, kā arī Vācijas līgavu parādes organizētājs.

2) Yervant Zanazanian: ir viens no top 5 starptautiski pazīstamiem kāzu fotogrāfiem. Austrālijas Profesionālās fotogrāfijas institūta (AIPP) Grand Meistars, Labākais Austrālijas fotogrāfs 2007., 2008. un 2009., AIPP un WPPI laureāts.

3) Romualdas Vaitkus: Taurages (Lietuva) fotokluba www.photojura.lt prezidents, vairāku fotokonkursu žūrijas dalībnieks, pasniedzējs photo-video studijā „Kadras". 9 personālizstādes (Vācijā, Polijā, ASV un Krievijā). Lietuvas Mākslas fotogrāfu savienības un Lietuvas preses fotogrāfu savienības biedrs. 2008. gadā godalgots ar medaļu par sasniegumiem fotogrāfijā.

4) Ramunas Danisevicius: Lietuvos rytas avīzes fotožurnālists. Lietuvas Mākslas fotogrāfu savienības un Lietuvas preses fotogrāfu savienības biedrs. Viens no 2007.gada fotokonkursa "Krievijas preses foto" laureātiem

5) Andrejs Zavadskis: 2009.gada Labākais Latvijas Kāzu fotogrāfs (pēc LKFA un balticwedding.eu),

3.5. Katrs žūrijas loceklis ir tiesīgs vienpērsoniski atkāpties no konkursa vērtēšanas.

3.6. Nākamā gada konkursa žūrijā paredzēts iekļaut iepriekšējā gada konkursa galvenās balvas ieguvēju.

3.7. Katrs no žūrijas dalībniekiem veic individuālu vērtēšanu attālinātā režīmā, nosakot labākos darbus katrā no kategorijām. LKFA konkursa administrators piegādā žūrijas locekļiem vērtējamās fotogrāfijas nenorādot attiecīgās fotogrāfijas autoru. Vērtēšana tiks veikta katrā kategorijā atsevišķi aritmētiski aprēķinot labākos rādītājus ievērojot katra žūrijas locekļa vērtējumu. Izmantojot vietu sadalījumu katrā kategorijā aritmētiski tiks noteikts uzvarētājs kopvērtējumā. Gadījumā, ja divi pretendenti iegūs vienādu punktu skaitu kopvērtējumā, par labāko tiks atzīts tas, kuram būs vairāk augstāko vērtējumu atsevišķās kategorijās. Gadījumā, ja kādā no kategorijām tiek iesniegts mazāk par 5 fotogrāfijām, fotogrāfiju vērtēšana attiecīgajā kategorijā nenotiek un konkursa dalībniekiem tiek atgriezta 2.3.punktā paredzētā samaksa.

3.8. Informācija par konkursa rezultātiem un labākās fotogrāfijas katrā kategorijā tiks ievietotas LKFA mājas lapā www.lkfa.lv. LKFA patur tiesības izmantot iesūtītas fotogrāijas sevis reklamēšanai.

3.9. Pēc konkursa noslēguma tiks veidotas divas izstādes ar lielformāta konkursa darbiem (fotogrāfiju izmērs 60x90cm). Pirmā izstāde tiks rīkota februārī kādā no tirdzniecības centriem. Otrā izstāde tiks rīkota Fiesta Expo 2011 ietvaros. Lai sasniegtu visaugstāku kvalitāti fotogrāfijas tiks printētas uz Epson papīra ar oriģinālām Epson tintēm. Printēšanas darbus veiks Fotoparks. Pēc tam fotogrāfijas tiks līmētas uz CAPAs pamatnes, ko veiks Fineartprint ar 50% atlaidi (katram izstādes dalībniekam būs jāpiemaksā 5Ls par katru bildi).

Info: www.lkfa.lv