ESpuris Riga prolet-mNo 9. aprīļa līdz 19. maijam Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāle Arsenāls aicina piedalīties fotoattēlu konkursā "Vieta nemainīga!", kurš norisināsies izcilā fotomākslinieka Egona Spura (1931–1990) darbu retrospekcijas ietvaros i.z. Arsenāls profilā sociālajā tīklā Facebook. Virtuālajā telpā no dalībnieku iesūtītajām pilsētvides fotogrāfijām taps ekspozīcija, kas atklās pilsētas tēlu mūsdienās.


LNMM izstāžu zāles Arsenāls rīkotais konkurss "Vieta nemainīga!" ir veltījums mūsu dzīves telpai – pilsētai –, kurā sastopas gan ikdienas, gan mākslas norises. Pilsēta eksistē kā dzīvs organisms, kura funkcijas kopumā nemainās, bet laiks pārveido un dažādo "dekorācijas". Pilsēta kā notikuma vieta un iedvesmas avots savulaik saistījusi daudzus māksliniekus. Fotomākslā pilsētas tēls ieņem stabilas pozīcijas sižetu ikonogrāfijā, radot katram indivīdam un jebkurai sabiedrībai savas interpretācijas par urbānajā ainavā svarīgo, skaisto un raksturīgo.

Egona Spura darbu izstādē "Vieta, izcila skatienam" apmeklētāju uzmanībai tiek piedāvāta Latvijas kultūras kanonā iekļautā fotogrāfiju kolekcija "Rīgas 19. gadsimta un 20. gadsimta sākuma proletāriešu rajonos", kurā iemūžināts mākslinieka dzīvesvietas rajons pilsētas centrā – Avotu, Matīsa un Krāsotāju ielas. Katrs atsevišķs kadrs ir apliecinājums Egona Spura apbrīnojamajai spējai jebkurai fotoobjektīvā tvertajai vietai piešķirt īpašu auru.

Konkursa ideja ir uztvert meistara pilsētas tēlojumu kā pamudinājumu salīdzinājumam un jaunradei no mūsdienu skatpunkta. Gaidīsim attēlus, kuros fiksēta pilsētas telpā notiekošo sižetu dažādība un laikmeta izraisītas pārvērtības, gan dokumentējot savulaik mākslinieka iecienītās Rīgas vietas, gan saskatot citu vietu estētisko nozīmību.Fotogrāfijas no 9. aprīļa līdz 19. maijam var publicēt Arsenāla profilā vai sūtīt uz e-pasta adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., norādot autoru, darba (attēlotās vietas) nosaukumu un radīšanas gadu. Dalībai konkursā un iesūtīto darbu ekspozīcijas apskatei nepieciešams reģistrēties tīklā Facebook un pievienoties izstāžu zāles Arsenāls (lietotāja vārds: Lnmm Arsenāls) draugu lokam, nospiežot muzeja profila lapā pogu "Like" ("Man patīk!").

Konkurss noslēgsies "Muzeju nakts" pasākumā 19. maijā, kad aicināsim virtuālo ekspozīciju izvērtēt izstādes kuratori Irēnu Bužinsku un fotogrāfu, fotokluba "Ogre" māksliniecisko vadītāju Vitautu Mihalovski. Radošākajiem un veiksmīgākajiem dalībniekiem balvās būs biļetes uz LNMM izstāžu zāles Arsenāls izstādēm, savukārt visaugstāk novērtētā attēla autoram vai īpašniekam dāvināsim Egona Spura darbu albumu (izdevniecība "Neputns", sastādītājs Andrejs Grants, 2012).

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs aicina visus savus draugus un kultūras interesentus iesaistīties un līdzdarboties muzeja aktivitātēs sociālajos tīklos un vienmēr būt informētiem par aktuālo.

Aicinām – kļūsti Arsenāla draugs Facebook, esi radošs un gūsti balvu!

Pateicamies par atbalstu izdevniecībai "Neputns", biedrībai "Pārdaugava" un Vitautam Mihalovskim.