Nikon iepazīstina ar ViewNX 2, jaunu un visaptverošu populārās komplektācijā iekļautās programmatūras pakotnes versiju, kas lietotājiem sniedz iespēju ērti importēt, pārlūkot, rediģēt un koplietot attēlus un D-video.

Uz veiksmīgās programmatūras ViewNX balstītais ViewNX 2 ir daudzas funkcijas ietverošs lietotājam draudzīgs komplekts, kas ir ietverts Nikon digitālo kameru komplektācijā un pieejams lejupielādei. Tagad programmatūrā ir ietverti vairāki rīki, kas ir paredzēti ar modernajām digitālajām vienobjektīva spoguļkamerām un kompaktajām kamerām uzņemto D-video failu rediģēšanai.

Papildus vienkāršajām datu importēšanas un pārlūkošanas iespējām, programmatūra ViewNX 2 ietver dažādas bieži izmantotas pielāgošanas izvēlnes un tādus rīkus kā izmēru maiņu, spilgtuma kontroli, apcirpšanu un iztaisnošanu, kā arī sarežģītas RAW formāta apstrādes funkcijas.

Objektīvu, piederumu un programmatūras nodaļas produktu grupas vadītājs Zurabs Kiknadze (Zurab Kiknadze) komentē: "Daudziem ViewNX ir galvenā attēlu importēšanas un kārtošanas lietojumprogramma. Programmatūra View NX 2 padara visas funkcijas ērtākas un vienmērīgākas, kā arī ietver plašu D-video lietotājiem paredzētu papildu priekšrocību klāstu".

Video rādīšana, ieturot stilu

Programmatūra ViewNX 2 ietver vairākas vienkāršus un intuitīvus rediģēšanas rīkus, kas lietotājiem sniedz iespēju izveidot skaistus video. Programmatūra sniedz iespēju apgriezt malas un pēc tam apvienot klipus, kā arī lietot dažādus pievilcīgus pārejas efektus, pievienojot nekustīgus attēlus un muzikālo pavadījumu, lai izveidotu stilīgas animētas filmas, kuras rādīt draugiem un ģimenes locekļiem.

Uzlabots un intuitīvs lietotāja interfeiss

Lietotāja interfeiss ir pārveidots, lai nodrošinātu maksimālu efektivitāti. Precīzi izstrādātie grafiskie elementi un intuitīvais izkārtojums padara piekļuvi plašajam radošo rīku klāstam un šo rīku izmantošanu vēl vienkāršāku. Ir pievienotas atšķirīgas displeja opcijas, kas precīzi atbilst veicamajam uzdevumam. Papildus opcijām "Pārlūks" un "Rediģēt" ir pievienota opcija "Ģeogrāfiskā atzīme", kas lietotājiem sniedz iespēju skatīt attēlus to uzņemšanas vietai atbilstošā kartē. Turklāt, lai skatīšanu un rediģēšanu padarītu acīm tīkamāku, fona krāsu var pielāgot atbilstoši attēlu spilgtumam.

Pilnīga kontrole

Programmatūra ViewNX 2 ietver vairākas attēlu rediģēšanas opcijas, piemēram, Apcirpt, Iztaisnot, Automātiska sarkano acu efekta samazināšana un Automātiska laterālās krāsu aberācijas korekcija, kā arī būtiskas funkcijas, tostarp faila formāta pārveidošanu, un dažādas atzīmēšanas un novērtēšanas opcijas, kas atvieglo neskaitāmu attēlu kārtošanu un apskati. Integrētā RAW attēlu apstrāde nodrošina papildus kontroli pār gala rezultātu, piedāvājot vairākas noderīgas rediģēšanas funkcijas, piemēram, baltā balansu, ekspozīcijas kompensāciju, kontrastu, spilgtumu, asumu un daudzas citas. Tāpat programmatūra nodrošina plašākas drukāšanas iespējas, sniedzot tādas jaunas opcijas kā fona krāsas izvēle un metadatu iekļaušana.

Vienkāršota koplietošana

Programmatūra ViewNX 2 ir cieši integrēta ar my Picturetown - Nikon populāro digitālo attēlu tiešsaistes uzglabāšanas un koplietošanas pakalpojumu. Attēlus var ērti augšupielādēt šajā pakalpojumā, veicot vienkāršu vilkšanas/nomešanas darbību, un my Picturetown augšupielādētos attēlus var pārlūkot tiešsaistē, kā arī tieši programmatūrā ViewNX 2.

Papildināta ar daudzām jaunām funkcijām, pamatojoties uz Nikon lietotāju atsauksmēm visā pasaulē, programmatūra ViewNX 2 iezīmē jaunu jau tā iespaidīgā Nikon bezmaksas programmatūras komplekta attīstības līmeni un visiem radošajiem attēlu veidotājiem neatkarīgi no iemaņu līmeņa sniedz iespēju iegūt vislabākos uzņemšanas rezultātus.