Foto Jānis Lādītis12. janvārī pulksten 17 Liepājas muzeja telpās K. Ukstiņa ielā 7/9 atvērs fotomākslinieka, foto lietu kolekcionāra un divkārtējā goda titula "Gada liepājnieks" īpašnieka Jāņa Lādīša fotogrāfiju katalogu "Mani 45 gadi fotogrāfijā".

Katalogs ir izteiksmīgs foto stāsts par to, kādu, padomju gados smagos apstākļos strādādams vērienīgu Liepājas būvobjektu celtniecībā, Jānis Lādītis ir redzējis, piedzīvojis un fotoattēlos fiksējis pilsētas vēsturi. Tā ir raupjā dzīves īstenība, skaudra, bet arī skaista savā patiesīgumā. To attēlo vecmeistara katra no 40 katalogā ievietotajām melnbaltajām fotogrāfijām.

"Šīs fotogrāfijas ir kā labi izturēts vīns, reizē pamatīgs un reibinoši smaržīgs," tā Jāņa Lādīša darbus raksturo viņa kolēģi.

Bildes katalogam no negatīvu tūkstošiem atlasījis pats autors, bet attēlu retušu un sakārtošanu paveicis fotostudijas veterāns Gunārs Kopštāls. Maketu veidojusi Maruta Bože, par tekstiem parūpējies Pēteris Jaunzems.

Katalogs iespiests Talsu tipogrāfijā 1000 eksemplāru lielā tirāžā, un tā izdošanu atbalstījusi Liepājas Kultūras pārvalde, Liepājas Metalurgs un citi sponsori.