Pēdējā aprīļa svētdiena tiek dēvēta par pasaules Pinhole (Adatas cauruma) fotogrāfijas dienu (Worldwide Pinhole Photography Day). Šajā dienā fotogrāfi tiek aicināti fotografēt ar paštaisītiem fotoaparātiem, kur par objektīvu tiek izmantots adatas caurums (Pinhole).

Pasaules Pinhole fotogrāfijas diena ir starptautisks pasākums, lai popularizētu un atzīmētu pinhole fotogrāfiju. Fotogrāfi tiek mudināti:

- atrauties kaut uz brīdi no tehnoloģiskās pasaules, kurā mēs dzīvojam un ņemt dalību vienkāršā fotogrāfijas iegūšanas procesā – adatas cauruma fotogrāfijā;

- padalīties ar savu redzējumu un palīdzēt izplatīt šo neparasto un brīnišķīgi vēsturisko fotografēšanas procesu.

Pinhole fotogrāfija ļauj fotogrāfiem iegūt fotoattēlus no gaismas kastes, kurā ir mazs adatas caurumiņš, kas izgaismo filmiņu. Ir iespējams adaptēt esošos fotoaparātus vai izveidot pašam savu aparātu. Šogad, lai palīdzētu fotogrāfiem, Corbis ir publicējis sarakstu ar Raadymech kamerām (adatas caurumu kameru paraugiem). Paraugi un instrukcijas ir atrodamas Web lapā www.corbis.com/readycam.

Dalībnieki tiek aicināti publicēt savas fotogrāfijas Worldwide Pinhole Photography Day Web lapā, kur tās var apskatīties arī citi fotogrāfi. Vairāk informācijas pinholeday.org. Tur ir arī galerija no pagājušā gada, kur var redzēt, ka bijusi arī aktivitāte no Latvijas fotogrāfu puses. Cerams, šogad atkal Latvijas fotogrāfi parādīs sevi no labākās puses.