Gunārs BindeRīgas pilsētas izstāžu zālē "Rīgas Mākslas telpa" fotogrāfa un mākslinieka Gunāra Bindes personālizstādes "Meistars. Gunārs Binde. Fotogrāfija" norises laikā notiks vairākas saistošas tikšanās ar paša meistara piedalīšanos.

12. februārī plkst. 17.30 Rīgas mākslas telpā notiks diskusija "Mākslinieks un modelis", ko kopā ar mākslinieku vadīs mākslas zinātniece, izstādes kuratore un Gunāra Bindes darbos atainotā modele Sarmīte Sīle.

19. februārī plkst. 17.30 visi interesenti tiek aicināti uzzināt vairāk par abām Gunāra Bindes mākslas jomām aizraujošā sarunā "Fotogrāfija un kino", ko vadīs mākslas zinātniece Sarmīte Sīle. Diskusijā piedalīsies arī Gunārs Binde, dokumentālās filmas "Akts" režisore Ināra Kolmane, režisori Laima Žurgina un Ivars Seleckis, kā arī citi mākslinieka domubiedri.

Trešā saistošā tikšanās "Gleznotājs un fotogrāfija. Monohromā glezniecība un vēl..." notiks "Rīgas mākslas telpā" 24. februārī plkst. 17:30. Tajā piedalīsies gleznotāja Patrīcija Brekte, mākslas zinātniece Maija Rudovska (mākslas kuratoru apvienība HOLE curators), G. Bindes izstādes scenogrāfs un gleznotājs Andris Vītoliņš, kā arī "Rīgas mākslas telpas" radošais kolektīvs.

Izstādes "Meistars. Gunārs Binde. Fotogrāfija" pēdējā dienā, 8. martā, plkst. 12.00 notiks jau par tradīciju kļuvušās Vēlās brokastis ar mākslinieku, kas sniegs apmeklētājiem iespēju satikties, uzdot jautājumus un izstaigāt izstādi kopā ar mākslinieku Gunāru Bindi un kuratori Sarmīti Sīli.

Gunāra Bindes izstāde "Meistars. Gunārs Binde. Fotogrāfija" Rīgas mākslas telpā tika atklāta šā gada 29. janvārī, izraisot plašu sabiedrības interesi. Izstāde piedāvā skatītājiem atklāt maz zināmas mākslinieka daiļrades šķautnes - no pirmajiem šedevriem un vēl neredzētiem arhīva materiāliem līdz pēdējos gados tapušām jaunām foto sērijām. Izstādes laikā tiek demonstrētas Gunāra Bindes un Arnolda Plauža 1960. gados tapušās eksperimentālās filmas "Hallo Maskava" (1966. gads, 11 min.), Žurnāls "Māksla" Nr.1 (1966. gads, 10 min) un Salūts (1975. gads, 11 min.) no Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva. Izstāde Rīgas mākslas telpas Lielajā zālē aplūkojama līdz 8. martam.