fotoakadēmijaFotoAkadēmija aicina visus interesentus 2009. gada 23. maijā piedalīties Atvērtās durvju dienas pasākumos par godu fotogrāfijas jubilejai! Visas dienas garumā notiks dažādi ar fotogrāfiju saistīti pasākumi: būs iespēja apmeklēt lekcijas, noskatīties prezentācijas, dzirdēt vērtējumu par saviem foto darbiem, kā arī aplūkot izstādes. Tas viss - absolūti bezmaksas!

"Atvērto durvju dienas" ietvaros, pirmo reizi Latvijā, ikvienam piedāvājam iespēju dzirdēt profesionālu fotogrāfu vērtējumu par saviem darbiem. Šoreiz apmeklētāju darbus vērtēs Oļegs Zernovs, Māris Kundziņš, Dainis Matisons, Andrejs Saļikovs un Nikolajs Trifanovs-Bogdanovs.

FotoAkadēmijas atvērtajās lekcijās būs iespēja tikties ar pasniedzējiem, apgūt ko jaunu par fotografēšanu, rast atbildes uz saviem jautājumiem, kā arī uzzināt vairāk par apmācības procesu.
• Rolands Laķis lekcijā "Kur publicēt savus darbus internetā" stāstīs par to kā veidot savu digitālo identitāti un kā izveidot auditoriju.
• Daiņa Matisona lekcijā " Trīs lietas..." uzzināsiet vairāk par gaismu, krāsu un formu un apskatīsiet dažus praktiskus paņēmienus ainavas fotogrāfijā.
• Nikolajs Trifanovs-Bogdanovs lekcijā "Ko var sasniegt mainot fotoaparāta iestatījumus" pastāstīs, kas tieši ir atkarīgs no diafragmas, ekspozīcijas ilguma un uzstādītās programmas.
• Bazaly fotogrāfu lekcijā "Kāzu fotogrāfijas apstrāde" interesentiem būs iespēja iepazīties ar Bazaly pieeju mākslinieciskajai kāzu fotogrāfijas apstrādei, personīgo pieredzi, kā arī tiks sniegtas atbildes uz interesējošiem jautājumiem.
• KinoAkadēmijas pasniedzēja kinokritiķa Vadima Agapova lekcijā "Noslēpumainā laika meklējumos: Bendžamina Batona stāsts prozā un uz ekrāniem" meklēsim atbildes uz jautājumiem par to, vai šī filma netika pietiekoši novērtēta vai arī tā ir tikai pretencioza tukšfilma ar pārsteidzošiem specefektiem.
• Rolanda Laķa lekcijā "Video filmēšanas pamati" uzzināsiet kā veidot video stāstu, kā realizēt ieceri un kur šo video publicēt.

Pasākuma ietvaros notiks foto printeru un foto papīra, kā arī Olympus tehnikas prezentācija, kuru laikā būs iespēja konsultēties ar speciālistiem par interesējošiem jautājumiem un arī izmēģināt tehniku pašiem.

Pasākuma laikā būs aplūkojama arī Bazaly fotogrāfu izstāde, kurā būs redzamas portretu un kāzu fotogrāfijas.

Atvērtās durvju dienas pasākumi norisināsies 23. maijā no 10:00 līdz 17:00 FotoAkadēmijā Dzirnavu ielā 20, Rīgā. Ņemot vērā, ka lekcijās vietu skaits ir ierobežots, lūdzam uz tām reģistrēties.

FotoAkadēmijas foto kursi ir orientēti uz klausītājiem ar atšķirīgu sagatavotības līmeni. Šeit profesionāli fotogrāfi palīdz apgūt teorētiskos aspektus, sniedzot iespēju pārskatīt un papildināt savus priekšstatus par gaismu, krāsu, kompozīciju un žanru. Viņi atklāj savus meistarības noslēpumus, novērtē klausītāju darbus un dod padomus, kā atrast savu, neatkārtojamu ceļu fotogrāfijas pasaulē. FotoAkadēmijas apmācību programmas ir licencētas. Nodarbības pašā Rīgas centrā. Grupās ne vairāk kā 12 cilvēki.

Plašāka informācija par FotoAkadēmijas Atvērto durvju dienas pasākumiem ir pieejama šeit: http://www.fotoakademija.lv/index.php?in=4&in4=1

 

 

Pasākumu plāns

  • Darbu vērtēšana - pirmo reizi Latvijā - Jebkuram interesentam mēs dāvinām iespēju dzirdēt izcilo fotogrāfu vērtējumu par saviem darbiem! Aizmirstiet par anonīmu diletantu nievājošajiem komentāriem internetā un draugu uzslavām aiz žēlsirdības - nesiet savas bildes un uzziniet, ko tās ir vērtas no īsto profesionāļu viedokļa! Šoreiz jūs atzīs par ģēnijiem vai noliks gar zemi Oļegs Zernovs, Māris Kundziņš, Dainis Matisons, Andrejs Saļikovs un Nikolajs Trifanovs-Bogdanovs. Dari jāņem drukātā formātā!
  • Atvērtās lekcijas - iespēja tikties ar FotoAkadēmijas pasniedzējiem; Apgūt ko jaunu par fotografēšanu; Rast atbildes uz saviem jautājumiem; Uzzināt vairāk par apmācības procesu
  • Bazaly fotogrāfu izstāde - portreti un kāzu fotogrāfijas Iespēja novērtēt profesionālu fotogrāfu darbus; Tikties ar fotogrāfiju autoriem klātienē!
  • Olympus tehnikas un foto printeru un foto papīra prezentācijas
    Iespēja konsultēties ar speciālistiem; Iespēja izmēģināt tehniku pašiem!
  • Tikšanās ar citiem fotoatkarīgajiem!

Laiks

Studija

Foto klase

Video klase

Darbu vērtēšana

10:00-11:00

 

 

Dainis Matisons

11:00-12:00

 

 

"Video filmēšanas pamati"

Pasniedzējs - Rolands Laķis

Kā veidot video stāstu?
Kā realizēt ieceri?
Kur publicēt?

(latviešu val.)

12:00-13:00

Olympus spoguļkameru jaunumi

"Kur publicēt savus darbus internetā?"

Pasniedzējs - Rolands Laķis

Kā veidot savu digitālo identitāti un kā izveidot auditoriju.

(latviešu val.)

 

 

11:30 - 12:30 Andrejs Saļikovs

Oļegs Zernovs

13:00-14:00

"Kvalitatīvas foto drukas noslēpumi"

Pasniedzēji - Bazaly fotogrāfi

Krāsu pārvaldīšana (krāsu profili)

Dažādi foto papīra veidi

Attēla sagatavošana drukai (photoshop)

Drukas iespējas mājas apstākļos

Savu darbu izdruka (izdruku skaits ierobežots)

(latviešu /krievu val.)

"Ko var sasniegt mainot fotoaparāta iestatījumus?"

Pasniedzējs - Nikolajs Trifanovs -Bogdanovs

Kas atkarīgs no diafragmas, ekspozīcijas ilguma un uzstādītas programmas?

(krievu val.)

 

 

Māris Kundziņš

14:00-16:00 Nikolajs Trifanovs-Bogdanovs

14:00-15:00

 

"Kāzu fotogrāfijas apstrāde"

Pasniedzēji - Bazaly fotogrāfi

Iespēja iepazīties ar Bazaly pieeju mākslinieciskajai kāzu fotogrāfijas apstrādei (praktika), personīgā pieredze un atbildes un jautājumiem.

(latviešu /krievu val.)

 

"Trīs lietas..." GAISMA, KRĀSA UN FORMA Daži praktiski paņēmieni ainavas fotogrāfijā un nedaudz teorijas

Pasniedzējs - Dainis Matisons

(latviešu val.)

 

15:00 -16:00

 

 

"Kino un literatūra" kursa parauga nodarbība: „Noslēpumainā laika meklējumos: Bendžamina Batona stāsts prozā un uz ekrāniem"

Vai filma netika pietiekoši novērtēta, jo ieguva tikai 3 otršķirīgus „Oskarus"?
Vai tai ir tiesības saukties par dižu meistardarbu?
Vai tā ir tikai pretencioza tukšfilma ar neparastiem specefektiem?
Uz šiem jautājumiem mēģināsim atbildēt vēršoties pie F.S.Ficdžeralda stāsta.

Pasniedzējs - Vadims Agapovs

(krievu val.)