Latvijas fotogrāfijas gada grāmata 2012Ceturtdien, 25. oktobrī pulksten 18.00, Latvijas Fotogrāfijas muzejā žurnāls FK klajā laiž 2012. gada Latvijas fotogrāfijas gadagrāmatu.

Žurnāls FK (fotokvartals.lv) jau otro gadu izdod Latvijas fotogrāfijas gadagrāmatu. Tā ir platforma vieniem no interesantākajiem, mākslinieciski pievilcīgākajiem un saturiski bagātākajiem fotoprojektiem, ko veidojuši Latvijas fotogrāfi.

Šoreiz gadagrāmatā iekļautas piecu Latvijas fotogrāfu sērijas, kuru centrā ir cilvēks, tā identitāte un attiecības ar apkārtējo vidi. Ieva Epnere fotografējusi skolniekus pirmajā septembrī, Romāns Drics piedāvā personīgās impresijas par dzīvi emigrācijā, Andrejs Strokins dokumentējis Bolderājas ikdienu, Zane Fišele interpretējusi latviešu attieksmi pret igauņiem, bet Arnis Balčus pētījis Latvijas mazpilsētu ainavu.

Katra izdevuma eksemplārā iekļauta arī viena fotoizdruka, tādējādi sniedzot iespēju visiem izdevuma īpašniekiem tikt pie kāda no gadagrāmatā iekļauto autoru īstajām fotogrāfijām.

Izdevumā varēs lasīt arī profesora Sergeja Kruka eseju par Latvijas kultūras kanonā iekļauto fotogrāfu Egonu Spuri, kā arī britu pedagoga un pētnieka Deivida Beita viedokli par dokumentālās fotogrāfijas lomu mūsdienās.

Atklāšanas laikā būs iespējams satikt gadagrāmatas autorus-fotogrāfus un izdevumu iegādāties par pazeminātu cenu – Ls 4 (vēlāk veikalos – Ls 5).

FK ir galvenais medijis par mākslas fotogrāfiju Latvijā, kurš pieejams internetā latviešu (fotokvartals.lv) un angļu (fkmagazine.lv) valodās. Kopš 2011. gada FK reizi gadā izdod Latvijas fotogrāfijas gadagrāmatu, kurā apkopoti pēdējo gadu spilgtākie pašmāju fotogrāfu autorprojekti.

Gadagrāmatas izdošanu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Antalis, fineArtPrint, EPSON. Informatīvie atbalstītāji – Rīgas Laiks, Radio Naba.