Pēteris Vīksna stabu ielaŠo piektdien, 5. jūnijā, festivāla “Rīgas Fotomēnesis 2020” ietvaros notiks pasākums “Pastaiga ar Rīgas Fotomēnesi”, aicinot mākslas interesentus uz kopīgu pastaigu pilsētvidē, lai baudītu performances, atklāšanas, projekcijas un tikšanās ar festivāla māksliniekiem.
Pastaiga sāksies plkst. 16.45 Tērbatas un Blaumaņa ielas krustojumā ar mākslinieces Ances Vilnītes performanci “Augšāmcelšanās, 1. daļa”, kura pēc tam pamazām virzīsies pa Tērbatas - Ģertrūdes - Brīvības ielu - Vērmanes dārzu, Brīvības ielu - Esplanādi, kulminācijai notiekot ap plkst. 18.30 pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ieejas. Ar peformanci māksliniece tiecas uzdot jautājumu, vai māksla ir pandēmijas laika īstā aizliegtā mīlestība?
Nākamais notikums sekos plkst. 19.15 trolejbusa pieturā Kalpaka un Elizabetes ielas krustojumā (blakus kafe “Sala”), kur notiks tikšanās ar tur skatāmā darba “Drīz mēs būsim vaļā” autoru Miķeli Mūrnieku, kurš pazīstams ar savām provokatīvajām instalācijām. Savukārt plkst. 19.50 Stabu 26, kur reklāmas stendā skatāms viens no grupas izstādes “Dīkstāve” darbiem, varēs satikties ar fotogrāfijas autoru Pēteri Vīksnu, kurš atraktīvi dokumentē savu paaudzi dažādos saviesīgos pasākumos un neformālās situācijās.
Pasākums turpināsies plkst. 20.30 Stabu un Avotu ielas krustojumā, kur tiks atklāta jaunās fotogrāfes un FK Balvas finālistes Adelīnas Kalniņas instalācija – fotogrāfija no sērijas “Biometrijas dati”, kurā autore interpretē datu aizsardzības likuma iespējami absurdās sekas. Plkst. 21.00 Avotu un Ģertrūdes ielas stūrī tiks atklāta poļu fotogrāfes Matildas Avdžejčikas fotoizstāde “Jauki”, kas reflektē par vientulību un atsvešinātību mūsdienās.
Pastaiga noslēgsies grāmatnīcā/bārā “Bolderāja” Avotu 29, kur būs skatāma Francijā dzīvojošās brazīļu mākslinieces Letīcijas Zicas erotiski piesātinātā projekcija “Mans ķermenis ir”, kas uzdodot jautājumus par dzimumu vienlīdzību, feminismu, varas attiecībām starp vīriešiem un sievietēm.
Interesentiem ir iespēja piedalīties visā pastaigas garumā, pasākumu starplaikā diskutējot ar festivāla māksliniekiem un organizatoriem, vai arī ierasties uz konkrētu notikumu norādītajā laikā.
Pasākums ir daļa no šī gada festivāla “Rīgas Fotomēnesis 2020” programmas, ko veido mākslinieku performances, izstādes, projekcijas un diskusijas telpās, pilsētvidē un internetā. Nākamnedēļ festivāla ietvaros tiks atklātas arī izstādes Elīnai Semanei Mārtiņa kapos, Atim Ieviņam Latvijas Fotogrāfijas muzejā un lietuviešu fotogrāfam Elijusam Kņiežauskam Tallinas kvartāla miskastēs. Festivāla programmai, kas ir mainīga, aicinām sekot līdzi mājas lapās http://dikstave.lv un http://rigasfotomenesis.lv.

adelina kalnina 12

Ance Vilnite

fm viz 04e 1

Leticia Zica

marsruts no pl.19.00

Matilda Avdzj