No 1.jūlija, garāmejot Latvijas Nacionālajai bibliotēkai Barona ielā, varēs aplūkot fotogrāfijas, ko 2009. gada maijā uzņēmuši profesionāli fotogrāfi un fotografējoši arhitekti, piedaloties foto akcijā "Objekts: Rīga. Gaisma.".

Bez gaismas tehniskās nepieciešamības, jo fotogrāfijā ar gaismu jau viss tikai sākas, kā tēma gaisma izmantota, lai dokumentētu Rīgas dzīvi. Izstādei atlasītas fotogrāfijas, kurās gaismai ir īpaša loma - tā radījusi atspulgu, veido kontrastu vai ļauj citā gaismā ieraudzīt kādas lietas: blakus pamestiem skatlogiem ar uzrakstiem "Izīrē" aizvien taču ir citi, dzīvības pilni, starp aizbērtām būvbedrēm Rīgas centrā ieraugāms arī kāds ceļamkrāns un cilvēki, kā vienmēr, rosās, skrien, dzied, jo, acīmredzot, tieši tāda - dažāda, neviennozīmīga un tikai uz foto mirkli apstādināma arī ir pilsētas dzīve.

Akcijas laikā uzņemtās fotogrāfijas un negatīvi tiek dāvināti Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejam, turpinot pirms sešiem gadiem uzsākto tradīciju - dokumentēt Rīgu un palīdzēt kādam no Rīgas muzejiem. Iepriekšējo četru gadu apjomīgais foto akcijas materiāls 10.jūnijā jau tika svinīgi nodots Rīgas Vēstures un kuģniecības muzeja arhīviem.

Izstādes fotogrāfiju autori: Gunta Andersone, Anita Antenišķe, Anda Bankovska, Māra Brašmane, Valdis Brauns, Jānis Girnis, Arnis Kleinbergs, Anda Krauze, Mārtiņš Krūmiņš, Jānis Lejnieks, Zane Līcīte, Uldis Māters, Zenons Narbuts, Imants Prēdelis, Aivars Siliņš, Vitālijs Stīpnieks, Pēteris Venckovičs, Nikolajs Zīraps.

Organizē: arhitektu birojs "Sarma & Norde" Arhitekti

Atbalsta: visi Autori

Izstāde būs apskatāma LNB Centrālās ēkas skatlogā (skats uz Elizabetes ielu) no 1.jūlija.-2.augustam.

Ieskats foto akcijās: www.sarmanorde.lv